OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

28.11.2009

Runda w wykonaniu młodzików zakończona awansem

Młodzicy- rocznik 1998/99-  to nasza druga ekipa, która może się poszczycić awansem do grona najlepszych w Wielkopolsce. Zespół prowadzony przez trenera Jarosława Świątka, mimo że zajął drugie miejsce- w efekcie końcowym otrzymał przepustkę gry w grupie mistrzowskiej.

Droga do sukcesu prowadziła przez dwumecze z Kłosem Zaniemyśl, Clescevią Kleszczewo i Kotwicą Kórnik. O to wyniki:

Kłos Zaniemyśl - Polonia Środa 0:5

Kotwica Kórnik - Polonia Środa 3:3

Polonia Środa - Clecevia Kleszczewo 6:1

Polonia Środa - Kłos Zaniemyśl 10:1

Polonia Środa - Kotwica Kórnik 1:2

Clescevia Kleszczewo - Polonia Środa 1:10

Na 6 rozegranych spotkań poloniści zgromadzili 13 punktów. Strzeliliśmy 35 bramek, co daje średnią 5,83 trafienia na jedno spotkanie. Obrona młodzików skapitulowała 8 razy czyli 1,3 raza na każde 90 minut.

Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny okazał się Michał Górzyński, który aż 10 razy umieszczał piłkę w siatce rywali. Na drugim miejscu uplasował się Jakub. Malusiak (7), dalej: Szymon Chudy (4), Jędrzęj Kujawa (4), Maciej Jóźwiak (3), Wojciech Leporowski (2), A. Grabowski (2), Filip Johanowicz, Dawid Włodarczak.

Awans Polonii to konsekwentna i systematyczna praca podopiecznych trenera Jarosława Świąka. Dlatego warto wymienić wszystkich chłopaków, którzy występowali w rundzie jesiennej. W końcu każdy dołożył swoją cegiełkę do tego sukcesu:

Bramkarze: Dawid Machajewski, Maciej Maćkowiak

Obrońcy: Jakub Chmielewski, Paweł Drzewiecki, Piotr Skrobosiński, Adam Skrobosiński, Krystian Kubiak, Piotr Woźniak Adam Grabowski.

Pomocnicy: Michał Górzyński, Jędrzej Kujawa, Szymon Chudy, Maciej Jóźwiak, Filip Johanowicz, Adam Brzóstowicz.

Napastnicy: Wojciech Leporowski, Jakub Malusiak, Tomasz Frąszczak, Dawid Włodarczak, Rafał Kościelniak.

Na wiosnę młodych polonistów czeka o wiele cięższe zadanie. Zmierzą się z o wiele wyżej notowanymi rywalami. Na pewno średzianie nie stoją na straconej pozycji, ale droga ku sprawieniu nie jednej niespodzianki z potęgami wielkoposkiej piłki wiedzie tylko poprzez systematyczną pracę i  zaangażowanie podczas zimowego okresu przygotowawczego.  

Najnowsze aktualności

 • 02.02.2023

  Towarzyska porażka z Zagłębiem Lubin (2009)

  W rozegranym w Lubinie meczu towarzyskim Polonia Środa Wielkopolska przegrała 0:2 (0:1) z Zagłębiem Lubin. Mecz był pełny walki i obie drużyny miały swoje okazje, ale to gospodarze byli skuteczniejsi.

 • 01.02.2023

  Dwie gry orlików (2012)

  Drużyna orlików starszych (rocznik 2012) w piątek rozegrała mecz towarzyski z Arką Gdynia, natomiast w niedzielę rywalem Polonii był Mieszko Gniezno.

 • 01.02.2023

  Kontrolne porażki trampkarzy (2008)

  W ubiegły weekend przygotowujący się do gry w Centralnej Lidze Juniorów trampkarze starsi (rocznik 2008) rozegrali dwa mecze kontrolne. Średzki zespół przegrał 0:2 z Poznańską 13 (rocznik 2007), a także 0:1 z UKS AP Reissa Poznań.

 • 31.01.2023

  Wygrana rezerw w Krotoszynie

  Okazałym zwycięstwem 3:0 rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej zawodnicy zespołu rezerw Polonii Środa. W pierwszym zimowym sparingu poloniści wygrali z grającą w V lidze (kaliska) Astrą Krotoszyn. Wynik powinien być jeszcze wyższy, jednak Oskarowi Janosiowi zabrakło trochę precyzji pod bramką przeciwnika.

 • 30.01.2023

  Młodziczki halowymi mistrzyniami Wielkopolski!

  Zawodniczki Polonii Środa Wielkopolska zostały Halowymi Mistrzyniami Wielkopolski do lat 13! Polonistki z kompletem zwycięstw i bez straty gola zakończyły fazę grupową, a w półfinale po rzutach karnych pokonały Akademię Talentów Krotoszyn. W finale nasze piłkarki bezbramkowo zremisowały z Wartą Poznań, ale ponownie skuteczniej egzekwowały rzuty karne. Poza końcowym triumfem zawodniczka Polonii - Julia Brzęcka - została wybrana najlepszą bramkarką turnieju.

 • 26.01.2023

  Cenna lekcja z Górnikiem

  W środę 25 stycznia na boisku ze sztuczną nawierzchnią piłkarze Polonii Środa rozegrali dodatkowy sparing tej zimy. Rywalem naszego zespołu był pierwszoligowy Górnik Łęczna który w tym czasie przebywał w Opalenicy na obozie przygotowawczym. Spotkanie trwało aż 120 minut i zostało rozegrany systemem 4x30 minut.

 • 25.01.2023

  Dublet Polonii w Koziołek Cup! (2013)

  W miniony weekend orlicy młodsi spędzili dużo czasu grając. W piątek zawodnicy mieli okazję rywalizować i trenować ze starszymi kolegami z rocznika 2012. W niedzielę natomiast podzielona na dwie grupy drużyna zdominowała turniej Koziołek Cup w Kórniku - Poloniści zajęli dwa pierwsze miejsca.

 • 24.01.2023

  Intensywny weekend żaków (2015)

  Ubiegły weekend dla żaków urodzonych w roku 2015 był bardzo intensywny i obfity w rywalizację boiskową. Żaki rywalizowały w turniejach w Dolsku i Śremie oraz rozegrały mecz z Polonią 2014.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
PAKIET BRĄZOWY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.