OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

28.11.2022

Runda na czwórkę z plusem

Za nami siedemnaście kolejek rundy jesiennej sezonu 2022/23 w III lidze grupa 2  w której to rywalizowali piłkarze Polonii Środa. Obecnie nasz zespół zajmuje tam świetną czwartą lokatę z niewielką stratą do liderującej Pogoni II Szczecin. Podsumujmy zatem dokonania piłkarzy średzkiej Polonii w tej rundzie.

Po poprzednim sezonie kadra Polonii Środa uległa dość dużym zmianom. Zespół opuściło siedmiu graczy a byli to: Adam Borucki, Oskar Kozłowskim Szymon Zgarda, Luis Henriquez, Paweł Mandrysz, Jan Andrzejewski, Miłosz Garstkiewicz. Misję budowania nowego zespołu powierzono Pawłowi Juszczykowi i Marcinowi Duchale a nowa ekipa Polonii Środa miała się opierać na młodych i zdolnych piłkarzach z regionu. Przed startem przygotowań do średzkiej drużyny dołączyli: Kiewin Durueke, Mikołaj Witkowski, Michał Walczak, Aleksander Kluczyński, Aleksander Kultys, Andrii Pryimak, Filip Łasocha i Arzuman Mamedov a do kadry pierwszego zespołu na stałe zostali włączeni Krystian Michalak, Kacper Rybarczyk, Krzysztof Maślanka, Oliwer Matoszko, Hubert Kaźmierczak. Tak zmieniona Polonia przystąpiła do nowego sezonu.

W pierwszym meczu na boisku w Szczecinie poloniści zebrali ostre lanie od miejscowego Świtu przegrywając aż 0:6. Po tej porażce wielu obserwatorów skreśliło Polonię i widziało ją już w czwartej lidze. Ale młody zespół z meczu na mecz się rozkręcał i grał coraz pewniej i lepiej. Poloniści potrafili pokonać faworyzowane rezerwy Pogoni Szczecin (2:0), Zawiszę Bydgoszcz (3:1) czy Gedanię Gdańsk (3:1). Kibicom średzkiego zespołu na pewno na długo w pamięci pozostaną takie mecz jak wygrana na własnym boisku z Vinetą Wolin 8:5 (!!!) czy pokonanie w Kartuzach miejscowej Cartusii 5:1.

Ogólnie w siedemnastu spotkaniach rundy jesiennej sezonu 2022/23 poloniści zdobyli 34 punkty. Na ten dorobek złożyło się 11 zwycięstw, 1 remis i 5 porażek. Bilans bramkowy Polonii Środa to 42-29. W rundzie jesiennej poloniści więcej punktów zdobyli na własnym boisku. W Środzie Wielkopolskiej nasz zespół odniósł 6 zwycięstw i  zanotował 2 porażki co przełożyło się na 18 punktów. Bilans bramkowy spotkań domowych to 26-15. Na obiektach rywali poloniści odnieśli 5 zwycięstw, zanotowali 1 remis i ponieśli 3 porażki. Bilans bramkowy spotkań domowych to 16-4.

Najlepszym strzelcem zespołu jest Bartosz Bartkowiak który ma na swoim koncie 10 bramek. Po pięć bramek mają Klaudiusz Milachowski i Jędrzej Drame, cztery trafienia zanotowali Jakub Giełda i Mikołaj Witkowski. Po trzy bramki zdobyli Krystian Pawlak, Piotr Skrobosiński i Piotr Wujec, dwa trafienia zanotował Kacper Nowak a po jednej bramce mają na swoim koncie Kiewin Durueke, Aleksander Kluczyński i Michał Walczak.

Najwięcej asyst z kolei w rundzie jesiennej ma na swoim koncie Bartosz Bartkowiak który 10 razy idealnym podaniem obsługiwał swoich partnerów z zespołu. Po cztery asysty mają Krystian Pawlak i Piotr Skrobosiński, a trzy asysty mają Damian Buczma, Jędrzej Drame i Mikołaj Witkowski. Jedną asystę na swoim koncie zapisali Kacper Nowak, Filip Łasocha, Klaudiusz Milachowski i Jakub Giełda.

Piłka do bramki rywali po strzałach polonistów najczęściej wpadała między 46., a 60. minutą i 61., a 75. minutą W obu przypadkach nasz zespół zdobył po 9 bramek. Osiem bramek nasz zespół zdobył między 1., a 15. minutą i miedzy 76., a 90. minutą. Pięć bramek dla naszego zespołu padło między 31., a 45. minutą, a tezy padły między  16., a 30. minutą.

Najwięcej minut na boisku w tej rundzie spędził bramkarz Przemysław Frąckowiak  Zawodnik ten na placu gry przebywał łącznie przez 1620 minut. Drugi w tej klasyfikacji jest Bartosz Bartkowiak który ma na swoim koncie 1493 minut, a trzeci Piotr Wujec z wynikiem 1487 minut.

Dwóch zawodników Polonii Środa obejrzało w tej rundzie po sześć żółtych kartek i są to Piotr Skrobosiński i Krystian Pawlak. Pięć żółtych kartek obejrzeli Andryii Pryimak, Piotr Wujec, Mikołaj Witkowski i Bartosz Bartkowiak, a po cztery żółte kartoniki zobaczyli  Jędrzej Drame i Jakub Giełda. Łącznie sędziowie pokazali polonistom w tej rundzie 58 żółtych kartek.

W siedemnastu spotkaniach rundy jesiennej sędziowie podyktowali dla naszego zespołu sześć rzutów karnych. Wszystkie sześć pewnie wykorzystali nasi zawodnicy. Pięć razy z jedenastego metra nie pomylił się Bartosz Bartkowiak, a raz Michał Walczak.

Piłkarze Polonii Środa będą jeszcze trenować do 9 grudnia. Potem nasi zawodnicy udadzą się na urlopy świąteczne i do treningów powrócą 9 stycznia 2023 roku. Wtedy rozpoczną zimowy okres przygotowawczy.

Najnowsze aktualności

  • 23.05.2023

    Bez punktów z Przemysławem

    W kolejnym meczu ligowym piłkarze drugiego zespołu Polonii Środa mierzyli się na własnym boisku z Przemysławem Poznań.   

  • 23.05.2023

    Turniej ligowy w Orzechowie (2013)

    W sobotni poranek zespół orlików młodszych Polonii Środa Wlkp. (rocznik 2013) rozegrał dwa mecze w ramach turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Gospodarzem rozgrywek był tym razem zespół Sparty Sklejki Orzechowo. Na boisko trawiaste wybiegły Polonia, Sparta Sklejka oraz Orlik Miłosław.

  • 23.05.2023

    Remisowy sparing z Lwami (2012)

    W sobotę 20 maja na obiektach Centrum Treningowego Polonii zespół orlików starszych rozegrał grę kontrolną z rówieśnikami z zespołu Lwy Tarnowo Podgórne. Mecz trwał 70 minut i rozegrany został zgodnie z przepisami obowiązującymi w kategorii młodzik, czyli 9x9. Mecz zakończył się remisem 2:2, a gole dla Polonii zdobyli Nikodem Mazurczak i Kiril Grinev.

  • 23.05.2023

    Transmisja meczu z Cartusią

    Ze spotkania 30. kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Cartusią Kartuzy przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.

    Początek transmisji o godzinie 17:45.

  • 22.05.2023

    Porażka młodziczek z Błękitnymi (2010)

    Rywalizujący w rozgrywkach chłopców zespół młodziczek Polonii wsparty kolegami z rocznika 2011 przegrał na boisku CTP 1 z Błękitnymi Psary Polskie 2:5 (1:2). Goście szybko objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu. Dla naszego zespołu bramki strzelali Kacper Pauter oraz Nikola Jeziorska.

  • 22.05.2023

    Tylko remis z Liderem (2011)

    W meczu I ligi okręgowej młodzików młodszych Polonia Środa Wielkopolska zremisowała 1:1 (1:0) z Liderem Swarzędz na boisku w Środzie Wielkopolskiej, a jedynego gola strzelił Kuba Kucharski. Drugi zespół przegrał 1:2 (1:2) z LPFA Poznań/Wełną II Skoki, a bramkę dla Polonii zdobył Piotr Pawlaczyk.

  • 22.05.2023

    W środę z Cartusią

    Po tygodniu przerwy spowodowanej wycofaniem się Unii Janikowo z rozgrywek piłkarze Polonii Środa wracają do gry o ligowe punkty. Tym razem nasz zespół podejmie na własnym boisku Cartusię Kartuzy a mecz odbędzie się w ŚRODĘ 24 maja. Rywale w III lidze występują od tego sezonu a to za sprawą przejęcia licencji od zespołu GKS Przodkowo.

  • 22.05.2023

    Piorunująca końcówka z Krzykosami (2010)

    W 6. kolejce trzeciej ligi okręgowej młodzików starszych Polonia III Środa Wielkopolska wygrała po emocjonującym meczu 2:1 (0:1) z Lech Poznań Football Academy Krzykosy. Poloniści jeszcze pięć minut przed końcem meczu przegrywali, ale w 57. minucie oraz w doliczonym czasie gry bramki na wagę zwycięstwa strzelił Franciszek Leżała.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.