14.10.2019
Rozgromili Wełnę (2008)8 października o godzinie 18:00 nasz zespół w zaległym meczu podejmował u siebie zespół Wełny Rogoźno.
Mecz od początku toczył się pod dyktando Polonii która już w 1 minucie objęła prowadzenie za sprawą Kamila Rauhuta, w 3 minucie spotkania faulowany w polu karnym był Duszczak a karny na bramkę pewnie zamienił Rosiak. Na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać w 6 minucie spotkania Stratyński odnalazł na Skrzydle Kaczmarka które zagrał wprost pod nogi Rosiaka i było już 3:0. Następne minuty spotkanie toczyły się w środku pola gdzie obie drużyny stworzyły sobie sytuację, niestety błąd w kryciu i opóźnione wyjście naszego bramkarza wykorzystał zawodnik Wełny. Drużyna szybko wzięła się do pracy po straconym golu, w 34 minucie spotkania Rosiak wyłuskał piłkę obrońcy i strzela bramkę, w 37 minucie strzał Stratyńskiego z trudem broni bramkarz jednak piłka ląduje w siatce po dobitce Robaka. Pierwszą połowę kończymy z wynikiem 5:1.
W 55 minucie spotkania po dośrodkowaniu Hoffmana świetnie odnajduje się Lepczyński i było 6:1. W 65 minucie po indywidualnej akcji bramkę zdobył Duszczak. Chwilę później świetną obroną popisał się nasz bramkarz który obronił rzut karny, a do dobitki nie pozwolił już Robak. W 70 minucie kolejną akcją indywidualną popisał się Duszczak który zdobył bramkę na 8:1. W 73 minucie spotkania po rzucie różnym dla rywali nasi zawodnicy świetnie wyszli z kontrą i bramkę zdobył Kaczmarek. 75 minuta to kolejny gol Duszczaka który podanie Robaka zamienił na bramkę. Na zakończenie spotkania ostatnią bramkę po rzucie różnym zdobył Duszczak. Mecz kończymy z wynikiem 11:1 za co wielkie brawa dla całego zespołu.
Mecz zagraliśmy w składzie : J. Węclewski, P. Lepczyński, M. Trzeciak(C), A. Olejniczak, F. Hoffman, W. Stratyński, R. Grzelak, M. Duszczak, M. Kaczmarek, K. Rauhut, M. Rosiak, P. Kościelniak, J. Góźdz, K. Robak.
Najnowsze aktualności
-
26.05.2025
Pogrom na stadionie średzkim
W niedzielne popołudnie na boisko wybiegł drugi zespół kobiet Polonii Środa Wielkopolska. Ich przeciwniczkami był zespół Lotnik Poznań. Walczące o awans do trzeciej ligi polonistki którym po piętach depcze Kania Gostyń nie mogły sobie pozwolić na stratę punktów. Ekipa Weroniki Rychlewskiej wyszła na mecz mocno zmotywowana i zdeterminowana co było widać od pierwszych minut.
-
26.05.2025
Swarzędz zdobyty
W kolejnym meczu ligowym piłkarze drugiego zespołu Polonii Środa mierzyli się w Swarzędzu z miejscowym Meblorzem. Oba zespoły należą do czołówki ligowej tabeli a więc kibice mogli liczyć na ciekawy pojedynek.
-
25.05.2025
Z Torunia bez punktów
W 32 kolejce ligowych zmagań piłkarze Polonii Środa Wielkopolska mierzyli się w Toruniu z tamtejszym zespołem Elany. Dla gospodarzy walczący o pozostanie w III lidze było to spotkanie niezwykle istotne a kolejne punkty przybliżyły by ich do spokojnej końcówki sezonu.
-
23.05.2025
Akademia: Zapowiedź (24/25.05.2025)
Dwanaście meczów akademii rozstanie rozegranych od piątku do poniedziałku. W piątek w meczu 1. ligi wojewódzkiej B2 zespół Polonii 2009 zmierzy się na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek - Unią Swarzędz. W sobotę domowe mecze zagra Polonia 2010, a szczególnie ciekawie zapowiada się niedziela. Rozegrane zostaną wtedy mecze Polonii 2008 oraz juniorek, a Polonia 2011 w walce o utrzymanie w 1. lidze wojewódzkiej C2 podejmie na własnym boisku KKS 1925 Kalisz.
-
23.05.2025
Transmisja z Torunia
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania ligowego z Elaną Toruń. Transmisja oczywiście z komentarzem.
Początek transmisji w sobotę 24 maja o godzinie 16:50
Realizacja transmisji: PoloniaTV
O komentarz zadba: Łukasz Szarzyński
-
22.05.2025
Nie zwalniać tempa
Poloniści po słabszym okresie w rozgrywkach trzecioligowych przełamali się w ostatniej kolejce ligowej pewnie wygrywając na własnym boisku z Kotwicą Kórnik 3:1 (1:1). Wszyscy sympatycy liczą że podopieczni Macieja Rozmarynowskiego pójdą za ciosem i podtrzymają dobrą passę w kolejnym meczu w którym rywalem będzie Elana Toruń.
-
21.05.2025
Derby dla Polonii Środa
Nabierają tempa w końcowej fazie rozgrywki trzeciej ligi. Po sobotniej kolejce oznaczonej numerem 31. w środę piłkarze rozegrali kolejne spotkania. tym razem poloniści podejmowali na własnym boisku Kotwicę Kórnik.
-
21.05.2025
Polonia 2012 w finałach turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka!
We wtorek zespoły Polonii 2011 oraz Polonii 2012 udały się do Rokietnicy, gdzie reprezentowały powiat średzki w wojewódzkich finałach turnieju LZS - Piłkarska Kadra Czeka. Rocznik 2012 spisał się doskonale i wywalczył awans do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w dniach 7-10 lipca w Nidzicy (warmińsko-mazurskie). W turnieju dla rocznika 2010 nasz powiat reprezentowała Polonia 2011, która odniosła jedno zwycięstwo i jedną porażkę, co nie dało kwalifikacji do finału.



























































