24.10.2016
Rezerwy z kompletem punktówW niedzielę o godzinie 13:00 na Średzkim Stadionie rozegrane zostało spotkanie w ramach 10. kolejki Klasy A, w którym miejscowa Polonia II Środa podejmowała drużynę Pogoni Książ Wlkp.
Od początku Poloniści zdecydowanie ruszyli do ataku i już w 3 minucie nasz zespół na prowadzenie wyprowadził strzałem głową Kamil Krajewski. W 15 minucie goście doprowadzili do wyrównania. Jeden z zawodników Pogoni oddał kapitalny strzał z ponad 30 metrów i piłka odbijając się jeszcze od poprzeczki wpadła do naszej bramki. Ten stracony gol podziałał na nasz zespół jeszcze bardziej mobilizująco. Polonia tworzyła sobie kolejne sytuacje, ale albo brakowało spokoju pod bramką gości albo bardzo dobrze spisywał się ich bramkarz popisując się skutecznymi interwencjami. W 30 minucie był już natomiast bezradny kiedy swoją pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Krystian Pawlak. W 38 minucie na 3:1 po skutecznej kontrze podwyższył strzałem w długi róg bramki Mateusz Pluciński.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Poloniści nadal utrzymywali się przy piłce i starali się sforsować obronę rywali. Udało się to w 59 minucie kiedy po bardzo ładnej drużynowej akcji bramkę zdobył Krystian Pawlak. Po kilku minutach Pogoń zdobywa swoją drugą bramkę, kiedy to po rzucie rożnym skutecznym strzałem głową zawodnik gości pokonuje naszego bramkarza. W 73 minucie swoją drugą bramkę w meczu zdobywa Kamil Krajewski i podwyższa wynik na 5:2 dla Polonii. Jak się później okazało była to ostatnia bramka w tym meczu, a rezerwy średzkiej Polonii mogły dopisać do swojego dorobku kolejne 3 punkty.
Polonia II Środa wystąpiła w składzie: Biba – Matysiak (60’ Krz. Kaźmierczak), Ratajczak, J. Filipiak, P. Przybyłek – Błaszak, Ł. Przybyłek, Grzelak (78’ Stanisławski) – Pluciński (60’ W. Leporowski), Krajewski, Pawlak (60’ Malinowski).
Najnowsze aktualności
-
27.05.2024
Wysoka porażka z Mieszkiem (2010)
Drugi zespół trampkarzy młodszych (rocznik 2010) w sobotę rozgrywał mecz I ligi okręgowej z drugim zespołem Mieszka Gniezno. Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu naszej drużyny, która przegrała 1:8 (0:4). Polonia II zajmuje 6. miejsce w tabeli.
-
27.05.2024
Domowa porażka z Górnikiem (2010)
Polonia 2010 w niedzielę na Stadionie Średzkim przegrała 3:4 (1:1) z Górnikiem Konin w meczu ligi profesjonalnej C2. Nasz zespół dwukrotnie gonił wynik i przegrywał już nawet 1:3, ale w 73. minucie doprowadził do remisu. W 77. minucie goście zdobyli jednak decydującego gola i utrzymali prowadzenie do końcowego gwizdka. Poloniści tego dnia stwarzali dużą liczbę sytuacji bramkowych, ale byli bardzo nieskuteczni.
-
27.05.2024
Słupca pokonana (2008)
W meczu 11. kolejki ligi profesjonalnej B1 zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał 4:1 (2:0) z SKP Słupca. Poloniści utrzymują trzecie miejsce w ligowej tabeli.
-
27.05.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (25/26.05.2024)
Za nami kolejny weekend z rozgrywkami ligowymi, które powoli zmierzają ku finałowym rozstrzygnięciom. Wysokie zwycięstwa odniosły Polonia 2005, Polonia 2008 oraz Polonia 2012. Pierwsze punkty zgubiła Polonia 2011, która zremisowała 4:4 z Lubońskim KS. Bliska sprawienia niespodzianki była Polonia 2013, która prowadziła do przerwy 3:0 z Jedynką Luboń, ale ostatecznie przegrała 3:4 z liderem rozgrywek. Dziś na Stadionie Średzkim kolejny mecz rozegra Polonia 2012, która zmierzy się z KKS-em 1925 Kalisz.
-
25.05.2024
Jest przełamanie, jest komplet punktów
W sobotę 25 maja piłkarze Polonii Środa rozegrali spotkanie 32. Kolejki III ligi grupy drugiej. Rywalem podopiecznych Pawła Kutyni była Vineta Wolin a stawką pojedynku kolejne trzy punkty w ligowej tabeli i zapewnienie sobie pewnego utrzymania w gronie trzecioligowców na kolejny sezon.
-
25.05.2024
Bez punktów ze Skrą
W przedostatniej kolejce zmagań pierwszoligowych piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku Skrę Częstochowa.
-
24.05.2024
Akademia: Zapowiedź weekendu (25/26.05.2024)
Nadchodzący weekend ligowy rozpoczyna się dla akademii już w piątek meczem ligi profesjonalnej C1, w którym będąca w wysokiej formie Polonia 2009 zmierzy się z Mieszkiem Gniezno. W sobotę kolejne mecze rozegrają prowadzące w swoich ligach Polonia 2011 z Lubońskim KS-em, a Polonia 2012 z Jarotą Jarocin. W niedzielę na płycie głównej Stadionu Średzkiego odbędą się trzy spotkania drużyn akademii Polonia 2010 zagra z Górnikiem Konin (12:00), Polonia 2005 z AP Reissa Poznań (15:00), a Polonia 2008 z SKP Słupca (18:00). Ponadto z samego rana gospodarzem turnieju ligowego będzie zespół naszych skrzatów.
-
23.05.2024
Dwa zwycięstwa Polonii w turnieju Piłkarska Kadra Czeka
Trzy zespoły Polonii reprezentowały powiat średzki w turniejach Piłkarska oraz Mała Piłkarska Kadra Czeka. Dwa z nich zwyciężyły w swoich kategoriach - Polonia 2009 oraz juniorki. Oba zespoły wezmą w lipcu udział w finałach centralnych w Słubicach i Zamościu, gdzie będą reprezentować województwo wielkopolskie!