05.08.2014
Rezerwy z Kłosem ZaniemyślKolejne spotkanie towarzyskie w najbliższy weekend rozegra drugi zespół Polonii Środa. Tym razem podopieczni Czesława Owczarka zmierzą się z występującym w klasie okręgowej Kłosem Zaniemyśl.
Dla zespołu Kłosa będzie to czwarte spotkanie towarzyskie rozgrywane latem. Do tej pory wygrali oni z Zawiszą Dolsk 7:1, z Lechią Kostrzyn 8:4 i zremisowali z Huraganem Pobiedziska 0:0. Kibice którzy przyjdą na to spotkanie będą mieli doskonałą okazję aby na boisku obejrzeć kilku zawodników którzy kiedyś reprezentowali barwy średzkiej Polonii, a obecnie występują właśnie w zespole z Zaniemyśla. Jest takich zawodników aż sześciu w kadrze Kłosa. Zaczynając od tego który najdłużej już nie gra w Polonii Tomasza Leżały poprzez Jakuba Wiśniewskiego, Łukasza Ratajczaka, Kamila Krajewskiego, Adriana Markiewicza kończąc na tym który jeszcze wiosną grał w Polonii Środa czyli Marcin Duchała. Chociaż występ tego ostatniego stoi pod sporym znakiem zapytania ze względu na problemy zdrowotne popularnego „Duszka”.
Z kolei rezerwy Polonii podczas okresu przygotowawczego ciężko pracują na boiskach Centrum Treningowego Polonii, a także podczas meczy towarzyskich. Drugi zespół Polonii rozegrał ich do tej pory trzy pokonując 1:0 Wartę Śrem, 9:3 Płomień Nekla i remisując 2:2 z Orkanem Jarosławiec. Dla podopiecznych Czesława Owczarka będzie to więc czwarte spotkanie towarzyskie tego lata. Młodzi poloniści po raz kolejny zmierzą się z rywalem występującym w wyższej niż oni klasie rozgrywkowej.
Początek tego spotkania w niedzielę o godzinie 11:00 na średzkim stadionie. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.
Najnowsze aktualności
-
20.08.2024
Wygrana na inaugurację sezonu
W niedzielę 18 sierpnia trzeci zespól Polonii rozpoczął zmagania ligowe w Klęce pokonując miejscowy Phytopharm 4-1.
-
20.08.2024
Ta ostatnia minuta…
W sobotę drugi zespół Polonii Środa udał się do Śremu na pojedynek z tamtejszym Uczniowskim Klubem Sportowym. Spotkanie rozgrywane było w ramach drugiej kolejki V ligi sezonu 2024/25.
-
20.08.2024
Bez punktów w Radomiu
Nie wyszedł nam niestety drugi wyjazd w tej rundzie i z Radomia zespół kobiet Polonii Środa wraca bez punktów.
-
19.08.2024
Koziołek pokonany w Środzie (2009)
Od mocnego uderzenia rozgrywki 1. ligi wojewódzkiej B2 rozpoczęła Polonia Środa 2009, która na boisku CTP1 rozgromiła zespół Koziołka Poznań aż 9:1 (6:0). Nasz zespół od początku do końca dominował na boisku, regularnie powiększając swój dorobek bramkowy. Do siatki trafiło sześciu Polonistów, z czego dwukrotnie Benjamin Wałuszko, a ponadto dwa razy trafiali do własnej bramki.
-
19.08.2024
Dziesięć goli z Trzynastką (2008)
W rozgrywanym w czwartek meczu 2. kolejki 1. ligi wojewódzkiej juniorów B1 zespół Polonii Środa Wielkopolska 2008 wysoko pokonał drugi zespół Poznańskiej 13 Poznań, składający się z zawodników urodzonych w 2009 roku. Poloniści wygrali 10:0, a na listę strzelców wpisało się sześciu zawodników. Najskuteczniejszy Jakub Kledecki skompletował hat tricka.
-
19.08.2024
Sokół po raz dwudziesty ósmy
Nabierają rumieńców rozgrywki trzeciej ligi sezonu 2024/25. W tym tygodniu trzecioligowcy rozegrają dwa spotkania – w środę i w weekend. Piłkarze Polonii Środa w środę podejmą na własnym boisku rewelacyjnie na początku obecnej kampanii spisującego się Sokoła Kleczew. Pojedynki obu ekip to już takie ligowe klasyki. Oba zespoły na trzecioligowym poziomie są nieprzerwanie od sezonu 2011/12. Wtedy to też spotkały się po raz pierwszy. Do tej pory w sumie w oficjalnych meczach czy to ligowych czy pucharowych na przestrzeni ostatnich dwunastu lat oba zespoły spotkały się ze sobą 27 razy.
-
19.08.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (17/18.08.2024)
Rozkręcają się powoli rozgrywki ligowe i do gry wkraczają kolejne zespoły Polonii. W miniony długi weekend o punkty walczyło siedem zespołów akademii, a pięć z nich wygrało swoje mecze. Komplet punktów wywalczyły Polonia 2008, 2009, 2010, 2012 oraz 2011 II. Jeden punkt z wyjazdu przywiozła Polonia 2013, a dorobku punktowego nie udało się poprawić Polonii 2011.
-
17.08.2024
Podział punktów w Słupsku
W trzeciej kolejce ligowych zmagań sezonu 2024/25 piłkarze Polonii Środa udali się do Słupska na pojedynek z beniaminkiem tegorocznych rozgrywek miejscowym Gryfem.



























































