05.08.2014
Rezerwy z Kłosem ZaniemyślKolejne spotkanie towarzyskie w najbliższy weekend rozegra drugi zespół Polonii Środa. Tym razem podopieczni Czesława Owczarka zmierzą się z występującym w klasie okręgowej Kłosem Zaniemyśl.
Dla zespołu Kłosa będzie to czwarte spotkanie towarzyskie rozgrywane latem. Do tej pory wygrali oni z Zawiszą Dolsk 7:1, z Lechią Kostrzyn 8:4 i zremisowali z Huraganem Pobiedziska 0:0. Kibice którzy przyjdą na to spotkanie będą mieli doskonałą okazję aby na boisku obejrzeć kilku zawodników którzy kiedyś reprezentowali barwy średzkiej Polonii, a obecnie występują właśnie w zespole z Zaniemyśla. Jest takich zawodników aż sześciu w kadrze Kłosa. Zaczynając od tego który najdłużej już nie gra w Polonii Tomasza Leżały poprzez Jakuba Wiśniewskiego, Łukasza Ratajczaka, Kamila Krajewskiego, Adriana Markiewicza kończąc na tym który jeszcze wiosną grał w Polonii Środa czyli Marcin Duchała. Chociaż występ tego ostatniego stoi pod sporym znakiem zapytania ze względu na problemy zdrowotne popularnego „Duszka”.
Z kolei rezerwy Polonii podczas okresu przygotowawczego ciężko pracują na boiskach Centrum Treningowego Polonii, a także podczas meczy towarzyskich. Drugi zespół Polonii rozegrał ich do tej pory trzy pokonując 1:0 Wartę Śrem, 9:3 Płomień Nekla i remisując 2:2 z Orkanem Jarosławiec. Dla podopiecznych Czesława Owczarka będzie to więc czwarte spotkanie towarzyskie tego lata. Młodzi poloniści po raz kolejny zmierzą się z rywalem występującym w wyższej niż oni klasie rozgrywkowej.
Początek tego spotkania w niedzielę o godzinie 11:00 na średzkim stadionie. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.
Najnowsze aktualności
-
26.08.2024
Zwycięstwo po zaciętym boju (2011)
Trudny pojedynek ma za sobą Polonia 2011, która na płycie głównej mierzyła się z Canarinhos Skórzewo. Nasz zespół prowadził po golu Giovaniego Henriqueza, ale krótko po przerwie goście wyrównali. Ostatecznie po zaciętym boju nasz zespół wyrwał trzy punkty dzięki bramce Adama Jankowskiego w 74. minucie.
-
26.08.2024
Dwa zwycięstwa trampkarzy (2010)
Polonia 2010 rozegrała w weekend dwa mecze i zdobyła w nich sześć punktów. Pierwszy zespół w meczu 1. ligi wojewódzkiej C1 wysoko, bo aż 7:1 (1:1), pokonał Wartę Poznań 2011. Z kolei drugi zespół, który występuje w 1. lidze okręgowej, pokonał 3:2 (1:0) Huragan Pobiedziska.
-
26.08.2024
Wywalczone zwycięstwo w Koninie (2009)
Polonia 2009 odniosła swoje drugie zwycięstwo w 1. lidze wojewódzkiej B2. Nasz zespół po trudnym pojedynku wywalczył trzy punkty, wygrywając 4:2 (0:1) z Górnikiem Konin. Kluczowy okazał się początek drugiej połowy, kiedy to Michał Deręgowski skompletował hat tricka w zaledwie pięć minut! Wynik meczu ustalił Filip Staszak.
-
26.08.2024
Pewna wygrana we Wrześni (2008)
W trzeciej kolejce 1. ligi wojewódzkiej B1 zespół Polonii 2008 odniósł pewne wyjazdowe zwycięstwo. Podopieczni Dawida Kierzka i Marcina Duchały wygrali 5:0 (1:0) z Victorią Września. Poloniści przesunęli się na drugie miejsce w tabeli, a ich kolejnym rywalem będzie Górnik Konin.
-
26.08.2024
W sobotę w Stargardzie
W ostatni dzień sierpnia 2024 roku piłkarze Polonii Środa udadzą się do Stargardu na pojedynek z miejscowym zespołem Błękitnych.
-
26.08.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (24/25.08.2024)
Miniony weekend był wyjątkowy dla akademii, ponieważ nasze zespoły wygrały wszystkie swoje mecze! Poloniści odnieśli łącznie siedem zwycięstw - sześć w 1. ligach wojewódzkich oraz jedno w 1. lidze okręgowej!
-
26.08.2024
Trzeci zespół bez punktów
W niedzielne południe trzeci zespół seniorów Polonii Środa podejmował na własnym boisku drugą drużyną Wiary Lecha Poznań. Spotkanie odbyło się na górnym boisku Centrum Treningowego Polonii i przyciągnęło na trybun sporą ilość kibiców.
-
25.08.2024
Waleczna Polonia remisuje z Górnikiem
Jako ostatni swoje spotkanie ligowe w miniony weekend rozegrał zespół rezerw Polonii Środa Wielkopolska. Poloniści na boisku w Środzie Wielkopolskiej podejmowali Górnika Konin.



























































