05.08.2014
Rezerwy z Kłosem ZaniemyślKolejne spotkanie towarzyskie w najbliższy weekend rozegra drugi zespół Polonii Środa. Tym razem podopieczni Czesława Owczarka zmierzą się z występującym w klasie okręgowej Kłosem Zaniemyśl.
Dla zespołu Kłosa będzie to czwarte spotkanie towarzyskie rozgrywane latem. Do tej pory wygrali oni z Zawiszą Dolsk 7:1, z Lechią Kostrzyn 8:4 i zremisowali z Huraganem Pobiedziska 0:0. Kibice którzy przyjdą na to spotkanie będą mieli doskonałą okazję aby na boisku obejrzeć kilku zawodników którzy kiedyś reprezentowali barwy średzkiej Polonii, a obecnie występują właśnie w zespole z Zaniemyśla. Jest takich zawodników aż sześciu w kadrze Kłosa. Zaczynając od tego który najdłużej już nie gra w Polonii Tomasza Leżały poprzez Jakuba Wiśniewskiego, Łukasza Ratajczaka, Kamila Krajewskiego, Adriana Markiewicza kończąc na tym który jeszcze wiosną grał w Polonii Środa czyli Marcin Duchała. Chociaż występ tego ostatniego stoi pod sporym znakiem zapytania ze względu na problemy zdrowotne popularnego „Duszka”.
Z kolei rezerwy Polonii podczas okresu przygotowawczego ciężko pracują na boiskach Centrum Treningowego Polonii, a także podczas meczy towarzyskich. Drugi zespół Polonii rozegrał ich do tej pory trzy pokonując 1:0 Wartę Śrem, 9:3 Płomień Nekla i remisując 2:2 z Orkanem Jarosławiec. Dla podopiecznych Czesława Owczarka będzie to więc czwarte spotkanie towarzyskie tego lata. Młodzi poloniści po raz kolejny zmierzą się z rywalem występującym w wyższej niż oni klasie rozgrywkowej.
Początek tego spotkania w niedzielę o godzinie 11:00 na średzkim stadionie. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.
Najnowsze aktualności
-
16.09.2024
Wygrali z Mieszkiem (2010)
Polonia 2010 w sobotę pokonała Mieszko Gniezno w wyjazdowym meczu 1. ligi wojewódzkiej C1. Nasz zespół dość szybko objął prowadzenie, które utrzymał do końca spotkania, chociaż gospodarze nie odpuszczali i w pewnym momencie zmniejszyli nawet straty z trzech bramek do jednej. Poloniści nie dali sobie jednak wyrwać punktów i ostatecznie wygrali przewagą dwóch goli.
-
16.09.2024
Kolejne wysokie zwycięstwo (2009)
Polonia 2009 nie zwalnia tempa w 1. lidze wojewódzkiej B2, odnosząc kolejne wysokie zwycięstwo. Tym razem na płycie głównej Stadionu Średzkiego nasz zespół wygrał aż 8:0 (4:0) z SMS AP Reissa Ślesin. Poloniści w pięciu rozegranych spotkaniach odnieśli pięć zwycięstw i prowadzą w ligowej tabeli.
-
16.09.2024
Gol w końcówce dał trzy punkty (2008)
Emocjonujące widowisko zapewnili kibicom zawodnicy Polonii 2008. Nasz zespół dopiero w końcówce spotkania wydarł trzy punkty drużynie UKS AP Reissa/Szkoła Gortata Poznań, a gola na wagę trzech punktów zdobył w 74. minucie Gabriel Baszczyński. W piątek z kolei drugi mecz rozegrał łączony zespół Polonii 2008/2009 II w 1. lidze okręgowej. Tym razem Poloniści ulegli Lechicie Kłecko 3:5 (2:2).
-
16.09.2024
Zwycięstwo w Kostrzynie
W szóstej kolejce V ligi grupy 2 poloniści reprezentujący drugi zespół seniorów pojechali na wyjazd do Kostrzyna na pojedynek z tamtejszą Lechią.
-
16.09.2024
Podział punktów w Plewiskach
W niedzielę 15 września trzeci zespół Polonii Środa zagrał na wyjeździe z Orłami Plewiska. Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane jednak więcej sytuacji stworzyli sobie gospodarze, którzy kilkukrotnie sprawdzali formę Jakuba Sienkiewicza. W 30 minucie po interwencji bramkarza Plewiska wyszły na prowadzenie dobijając piłkę z bliskiej odległości. Od tego momentu zarysowała się przewaga gospodarzy. W 45 minucie po jednym z nielicznych rzutów rożnych piłkę do bramki rywala w zamieszaniu podbramkowym umieścił Marcin Parus i poloniści schodzili na przerwę remisując 1-1.
-
16.09.2024
Wielkie emocje w starciu kobiet
W niedzielne popołudnie piłkarki Polonii Środa rozegrały piątą kolejkę Orlen I ligi kobiet. Tym razem polonistki podejmowały lidera ligowej tabeli Uniwersytet Jagielloński Kraków.
-
16.09.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (14/15.09.2024)
W miniony weekend zespoły akademii rozgrały osiem z jedenastu zaplanowanych spotkań. Mimo trudnych warunków na boiskach część z nich udało sie rozegrać. Doskonałą formę potwierdzają nasi reprezentanci naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, czyli roczniki 2008-2010. Bliska wywiezienia punktu z Konina była Polonia 2011, ale trzy minuty przed końcem rywale przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
-
15.09.2024
Bez punktów w Kartuzach
W kolejnym spotkaniu ligowym sezonu 2024/25 piłkarze Polonii Środa Wielkopolska mierzyli się z Cartusią Kartuzy. Dotychczasowy bilans pojedynków obu ekip był niekorzystny dla średzkiego zespołu więc poloniści koniecznie chcieli zacząć go odwracać.


























































