05.08.2014
Rezerwy z Kłosem ZaniemyślKolejne spotkanie towarzyskie w najbliższy weekend rozegra drugi zespół Polonii Środa. Tym razem podopieczni Czesława Owczarka zmierzą się z występującym w klasie okręgowej Kłosem Zaniemyśl.
Dla zespołu Kłosa będzie to czwarte spotkanie towarzyskie rozgrywane latem. Do tej pory wygrali oni z Zawiszą Dolsk 7:1, z Lechią Kostrzyn 8:4 i zremisowali z Huraganem Pobiedziska 0:0. Kibice którzy przyjdą na to spotkanie będą mieli doskonałą okazję aby na boisku obejrzeć kilku zawodników którzy kiedyś reprezentowali barwy średzkiej Polonii, a obecnie występują właśnie w zespole z Zaniemyśla. Jest takich zawodników aż sześciu w kadrze Kłosa. Zaczynając od tego który najdłużej już nie gra w Polonii Tomasza Leżały poprzez Jakuba Wiśniewskiego, Łukasza Ratajczaka, Kamila Krajewskiego, Adriana Markiewicza kończąc na tym który jeszcze wiosną grał w Polonii Środa czyli Marcin Duchała. Chociaż występ tego ostatniego stoi pod sporym znakiem zapytania ze względu na problemy zdrowotne popularnego „Duszka”.
Z kolei rezerwy Polonii podczas okresu przygotowawczego ciężko pracują na boiskach Centrum Treningowego Polonii, a także podczas meczy towarzyskich. Drugi zespół Polonii rozegrał ich do tej pory trzy pokonując 1:0 Wartę Śrem, 9:3 Płomień Nekla i remisując 2:2 z Orkanem Jarosławiec. Dla podopiecznych Czesława Owczarka będzie to więc czwarte spotkanie towarzyskie tego lata. Młodzi poloniści po raz kolejny zmierzą się z rywalem występującym w wyższej niż oni klasie rozgrywkowej.
Początek tego spotkania w niedzielę o godzinie 11:00 na średzkim stadionie. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.
Najnowsze aktualności
-
27.09.2024
Akademia: Zapowiedź weekendu (28/29.09.2024)
Wiele piłkarskich emocji dostarczy nam ostatni weekend września. Nasze zespoły rozegrają 13 meczów ligowych oraz wezmą udział w dziewięciu turniejach rozgrywek bezwynikowych dla młodszych zawodników. Granie rozpocznie się już w piątek, kiedy to na bisko wybiegną juniorki Polonii. W meczu ligi wojewódzkiej kobiet ich rywalem będzie Sparta Miejska Górka. Pozostałe drużyny do gry przystąpią w sobotę i niedzielę. O podtrzymanie świetnej formy powalczą m.in. nasze zespoły roczników 2008 (vs Stella Luboń), 2009 (vs Błękitni Wronki), 2010 (vs AP Reissa Poznań) oraz 2012 (vs Warta Śrem), które są liderami swoich lig wojewódzkich.
-
26.09.2024
Debiut zespołu dziewcząt (Młodziczki)
Zmagania ligowe rozpoczął zespół młodziczek, który występuje w rozgrywkach bezwynikowych orlików. Inauguracja rozgrywek odbyła się w Pyzdrach. Jak na debiutanckie granie dziewczyny pokazały się z dobrej strony, strzelając sporo bramek. Po turnieju zespół gospodarzy ugościł wszystkich zawodników grillem i słodkimi smakołykami.
-
26.09.2024
Transmisje Polonia TV
Zapraszamy Was na weekendowe transmisje na antenie PoloniaTV.
-
26.09.2024
Turnieje żaków i skrzatów w Środzie (2017/2018)
W sobotę zespoły Polonii 2017 oraz Polonii 2018 były gospodarzami turniejów rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Na płycie głównej Stadionu Średzkiego nasze drużyny rywalizowały z Kotwicą Kórnik, UKS-em Śrem oraz Wartą Śrem. Najmłodsi adepci mieli okazję z radością rywalizować i cieszyć się grą z rówieśnikami na doskonale przygotowanym boisku.
-
26.09.2024
Kontrolnie z Kotwicą Kórnik (2016)
W sobotę na boiskach Centrum Treningowego Polonii rocznik 2016 rozegrał mecz kontrolny z zespołem Kotwicy Kornik. Gra została rozegrana na dwóch boiskach, zarówno w formule 7x7, jak i 5x5. Każdy z zawodników złapał wiele cennych minut na boisku. Z każdym tygodniem widać progres w grze młodych Polonistów, oby tak dalej!
-
26.09.2024
Gry kontrolne orlików (2015)
Dwie gry w sobotę rozegrał rocznik 2015. Najpierw grupa czerwona udała się do Kórnika by rozegrać pełny emocji mecz z Kotwicą Kórnik, następnie na średzkim orliku grupa biała podejmowała mocną ekipę grupy złotej Lech Poznań Football Academy.
-
26.09.2024
Porażka z SF Luboń (2013)
Kolejny mecz w 2. lidze okręgowej rozegrała Polonia 2013 II, która tym razem mierzyła się na własnym boisku z drużyną Szkoły Futbolu z Lubonia. Poloniści przegrali 0:14 (0:6).
-
26.09.2024
Bez punktów w Baranowie (2013)
Nie udał się sobotni wyjazd do Baranowa zespołowi Polonii 2013. Podopieczni Dawida Nitki i Bartosza Tomaszewskiego przegrali 3:9 (0:5) w meczu 1. ligi wojewódzkiej. Bramki dla naszej drużyny strzelili Jakub Przybyłek oraz Sebastian Ciszewicz - dwie.



























































