27.01.2014
Rezerwy wygrały turniej w KleszczewieW sobotę 25 stycznia zespół rezerw Polonii Środa Wlkp. wziął udział w Turnieju Halowym w piłce nożnej o Puchar Prezesa Clescevii Kleszczewo. Nasi młodzi zawodnicy spisali się bardzo dobrze i zostali zwycięzcą tych zawodów.
W turnieju wzięło udział 6 zespołów: Clescevia Kleszczewo, Złoci Złotkowo, Orkan Jarosławiec, Orły Plewiska, Avia Kamionki i Polonia Środa Wlkp. Rozgrywki odbyły się systemem „każdy z każdym”, a poszczególne mecze trwały po 15 minut.
W pierwszej potyczce Poloniści zagrali mecz z zespołem Avia Kamionki. Niestety spotkanie to zakończyło się porażką naszego zespołu 2:0. Nasi zawodnicy w tym meczu zagrali słabiej, stworzyli sobie tylko kilka sytuacji bramkowych. Natomiast przeciwnicy grając bardzo ambitnie, bardzo dobrze się bronili i wyprowadzali szybkie akcje. Taka taktyka pozwoliła im na osiągnięcie zasłużonego zwycięstwa.
W drugim meczu Polonia zagrała z zespołem Złotych Złotkowo i wygrała je w stosunku 3:1. Początek meczu był bardzo obiecujący, bowiem już po 4 minutach po bramkach Adriana Olczyka, Krystiana Olczyka i Przemysława Frąckowiaka prowadziliśmy 3:0. Następne fazy gry były już nie co słabsze, co wykorzystali rywale zdobywając jedną bramkę.
W trzecim meczu Polonia spotkała się z gospodarzami turnieju, czyli zespołem Clescevii Kleszczewo. Nasi rywale do tego meczu wszystkie spotkania wygrali nie tracąc nawet bramki. Polonia stanęła na wysokości zadania i bardzo pewnie oraz zasłużenie pokonała rywala 2:0. Bramki w tym meczu zdobyli Mateusz Stanisławski i Grzegorz Filipiak.
Czwarty mecz to bardzo wysokie zwycięstwo Polonii z zespołem Orły Plewiska w stosunku 9:0. Poloniści przez całe 15 minut zdecydowanie dominowali na parkiecie. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Grzegorz Filipiak, Adrian Olczyk, Krystian Olczyk po 2 oraz Mateusz Stanisławski, Tomasz Kaźmierski i Mateusz Lipiecki po 1.
Ostatni mecz naszych zawodników miał decydujące znaczenie. Aby wygrać cały turniej Polonia musiała pokonać zespół Orkana Jarosławiec. I tak też się stało, ale rozmiary tego zwycięstwa były bardzo druzgocące dla przeciwników. Nasi gracze bowiem „rozjechali” Orkan Jarosławiec wygrywając 14:1. Był to najwyższy wynik w turnieju i jak najbardziej zasłużony z przebiegu gry. Bramki e tym spotkaniu zdobyli: Krystian Olczyk – 5, Grzegorz Filipiak – 4, Adrian Olczyk i Przemysław Frąckowiak po 2 oraz Mateusz Stanisławski – 1.
Poloniści jak najbardziej zasłużenie wygrali ten turniej, będąc także najmłodszym zespołem złożonym w całości z juniorów z rocznika 1996/1997. Z meczu na mecz nasz zespół się rozkręcał, prezentując co raz lepszą grę.
Na dodatek najlepszym strzelcem turnieju został Krystian Olczyk zdobywca 8 bramek.
Końcowa tabela turnieju:
1. Polonia Środa Wlkp.
2. Clescevia Kleszczewo
3. Avia Kamionki
4. Złoci Złotkowo
5. Orkan Jarosławiec
6. Orły Plewiska
Polonia w zawodach wystąpiła w składzie:
Bartosz Kurasiak, Grzegorz Filipiak, Adrian Olczyk, Krystian Olczyk, Mateusz Stanisławski, Mateusz Lipiecki, Tomasz Kaźmierski, Przemysław Frąckowiak.
Najnowsze aktualności
-
08.08.2019
Łukasz Chodnicki poprowadzi mecz w Koninie
Łukasz Chodnicki z Poznania poprowadzi jako sędzia główny sobotnie spotkanie Polonii Środa z Górnikiem Konin.
-
07.08.2019
Pierwszy wyjazd w nowym sezonie
W najbliższą sobotę 10 sierpnia piłkarzy Polonii czeka pierwszy wyjazd w tym sezonie. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego zaczynają od jednego z bliższych wyjazdów jakie czekają ich w całym sezonie pojadą bowiem tylko do Konina na pojedynek z miejscowym Górnikiem. Ciekawostką dodającą smaczku temu pojedynkowi niech będzie fakt że w meczach ligowych nasz zespół od czasu powrotu do III ligi nigdy nie wygrał w Koninie. Jest więc kolejna okazja aby przełamać tą złą passę…
-
06.08.2019
Zbiórka na mural
Z okazji 100-lecia istnienia Klubu Sportowego POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA chcemy aby na budynku przy ulicy Sportowej 3 w Środzie Wielkopolskiej powstał Mural o wymiarach 11,5x15,40 m. Powierzchnia Muralu to prawie 180 metrów kwadratowych . W konkursie został wybrany projekt Muralu Przemysława Zalesińskiego , znanego średzkiego twórcy Murali. Teraz zbieramy pieniądze na jego wykonanie.
-
05.08.2019
Zwycięski sparing kobiet
W niedzielne przedpołudnie w Grodzisku Wlkp. o godzinie 11.00 pierwszy oficjalny sparing tego lata rozegrały seniorki Polonii Środa Wlkp.
-
02.08.2019
Minimalna porażka z faworytem
W pierwszym meczu nowego sezonu piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku naszpikowany gwiazdami trzecioligowymi Mieszko Gniezno.
-
02.08.2019
Młodzi bramkarze powalczą o swoje miejsce
Znamy już kompletną kadrę pierwszego zespołu Polonii na nowy sezon. Ostatnimi niewiadomymi były nazwiska piłkarzy którzy powalczą z Przemysławem Frąckowiakiem o miano numeru jeden w średzkiej bramce. Do kadry pierwszego zespołu zostali włączeni Mateusz Janczar i Miłosz Garstkiewicz. Obaj od kilku lat trenują w naszej Akademii Bramkarzy pod okiem trenera Marcina Korbika, a teraz stają przed szansą debiutu w trzeciej lidze.























































