27.01.2014
Rezerwy wygrały turniej w KleszczewieW sobotę 25 stycznia zespół rezerw Polonii Środa Wlkp. wziął udział w Turnieju Halowym w piłce nożnej o Puchar Prezesa Clescevii Kleszczewo. Nasi młodzi zawodnicy spisali się bardzo dobrze i zostali zwycięzcą tych zawodów.
W turnieju wzięło udział 6 zespołów: Clescevia Kleszczewo, Złoci Złotkowo, Orkan Jarosławiec, Orły Plewiska, Avia Kamionki i Polonia Środa Wlkp. Rozgrywki odbyły się systemem „każdy z każdym”, a poszczególne mecze trwały po 15 minut.
W pierwszej potyczce Poloniści zagrali mecz z zespołem Avia Kamionki. Niestety spotkanie to zakończyło się porażką naszego zespołu 2:0. Nasi zawodnicy w tym meczu zagrali słabiej, stworzyli sobie tylko kilka sytuacji bramkowych. Natomiast przeciwnicy grając bardzo ambitnie, bardzo dobrze się bronili i wyprowadzali szybkie akcje. Taka taktyka pozwoliła im na osiągnięcie zasłużonego zwycięstwa.
W drugim meczu Polonia zagrała z zespołem Złotych Złotkowo i wygrała je w stosunku 3:1. Początek meczu był bardzo obiecujący, bowiem już po 4 minutach po bramkach Adriana Olczyka, Krystiana Olczyka i Przemysława Frąckowiaka prowadziliśmy 3:0. Następne fazy gry były już nie co słabsze, co wykorzystali rywale zdobywając jedną bramkę.
W trzecim meczu Polonia spotkała się z gospodarzami turnieju, czyli zespołem Clescevii Kleszczewo. Nasi rywale do tego meczu wszystkie spotkania wygrali nie tracąc nawet bramki. Polonia stanęła na wysokości zadania i bardzo pewnie oraz zasłużenie pokonała rywala 2:0. Bramki w tym meczu zdobyli Mateusz Stanisławski i Grzegorz Filipiak.
Czwarty mecz to bardzo wysokie zwycięstwo Polonii z zespołem Orły Plewiska w stosunku 9:0. Poloniści przez całe 15 minut zdecydowanie dominowali na parkiecie. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Grzegorz Filipiak, Adrian Olczyk, Krystian Olczyk po 2 oraz Mateusz Stanisławski, Tomasz Kaźmierski i Mateusz Lipiecki po 1.
Ostatni mecz naszych zawodników miał decydujące znaczenie. Aby wygrać cały turniej Polonia musiała pokonać zespół Orkana Jarosławiec. I tak też się stało, ale rozmiary tego zwycięstwa były bardzo druzgocące dla przeciwników. Nasi gracze bowiem „rozjechali” Orkan Jarosławiec wygrywając 14:1. Był to najwyższy wynik w turnieju i jak najbardziej zasłużony z przebiegu gry. Bramki e tym spotkaniu zdobyli: Krystian Olczyk – 5, Grzegorz Filipiak – 4, Adrian Olczyk i Przemysław Frąckowiak po 2 oraz Mateusz Stanisławski – 1.
Poloniści jak najbardziej zasłużenie wygrali ten turniej, będąc także najmłodszym zespołem złożonym w całości z juniorów z rocznika 1996/1997. Z meczu na mecz nasz zespół się rozkręcał, prezentując co raz lepszą grę.
Na dodatek najlepszym strzelcem turnieju został Krystian Olczyk zdobywca 8 bramek.
Końcowa tabela turnieju:
1. Polonia Środa Wlkp.
2. Clescevia Kleszczewo
3. Avia Kamionki
4. Złoci Złotkowo
5. Orkan Jarosławiec
6. Orły Plewiska
Polonia w zawodach wystąpiła w składzie:
Bartosz Kurasiak, Grzegorz Filipiak, Adrian Olczyk, Krystian Olczyk, Mateusz Stanisławski, Mateusz Lipiecki, Tomasz Kaźmierski, Przemysław Frąckowiak.
Najnowsze aktualności
-
10.09.2019
Wysoka porażka w Poznaniu (2010)
W sobotnie przedpołudnie do Poznania na drugą kolejkę ligową wybrał się pierwszy zespół rocznika 2010.
-
09.09.2019
Bez punktów w Suchym Lesie (2007)
W sobotę 7 września o godzinie 9:00 w Suchym Lesie odbył się kolejny mecz ligowy Młodzików Starszych. Tym razem podopieczni trenera Haremskiego mierzyli się z miejscowymi Sucharami.
-
09.09.2019
Wysoka porażka w Koninie (2001/02)
W fatalnych nastrojach wracali w niedzielę nasi juniorzy starsi z meczu ligowego z Konina.
-
09.09.2019
Pewna wygrana z Mieszkiem (2006)
W sobotę 7 września swoje zmagania ligowe przed własną publicznością rozpoczęli trampkarze młodsi z rocznika 2006. W drugiej kolejce do środy zawitał dobrze znany zespół Mieszka Gniezno.
-
09.09.2019
Cztery bramki młodzików (2008)
W sobotę tj. 07.09.2019 r. o godz. 10:00 druga drużyna Młodzika z rocznika 2008 gościła na własnym boisku drużynę LPFA SP72 Poznań.
-
09.09.2019
Remis rezerw
W sobotnie popołudnie rezerwy Polonii podejmowały na własnym boisku rywali z Klęki.
-
09.09.2019
Wysoka porażka kobiet
Niedziela to zazwyczaj dzień meczowy dla seniorek naszego klubu i nie inaczej było w ostatnią niedzielę 8 września kiedy to w samo południe nasze piłkarki mierzyły się z bardzo silnym rywalem z Łodzi.
-
09.09.2019
Zwycięskie młodziczki (2008)
W sobotę o godzinie 14.00 zespół młodziczek Polonii Środa rozegrał kolejną grę ligową z zespołem Avii Kamionki.
























































