OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

27.01.2014

Rezerwy wygrały turniej w Kleszczewie

W sobotę 25 stycznia zespół rezerw Polonii Środa Wlkp. wziął udział w Turnieju Halowym w piłce nożnej o Puchar Prezesa Clescevii Kleszczewo. Nasi młodzi zawodnicy spisali się bardzo dobrze i zostali zwycięzcą tych zawodów.

W turnieju wzięło udział 6 zespołów: Clescevia Kleszczewo, Złoci Złotkowo, Orkan Jarosławiec, Orły Plewiska, Avia Kamionki i Polonia Środa Wlkp. Rozgrywki odbyły się systemem „każdy z każdym”, a poszczególne mecze trwały po 15 minut.

W pierwszej potyczce Poloniści zagrali mecz z zespołem Avia Kamionki. Niestety spotkanie to zakończyło się porażką naszego zespołu 2:0. Nasi zawodnicy w tym meczu zagrali słabiej, stworzyli sobie tylko kilka sytuacji bramkowych. Natomiast przeciwnicy grając bardzo ambitnie, bardzo dobrze się bronili i wyprowadzali szybkie akcje. Taka taktyka pozwoliła im na osiągnięcie zasłużonego zwycięstwa.

W drugim meczu Polonia zagrała z zespołem Złotych Złotkowo i wygrała je w stosunku 3:1. Początek meczu był bardzo obiecujący, bowiem już po 4 minutach po bramkach Adriana Olczyka, Krystiana Olczyka i Przemysława Frąckowiaka prowadziliśmy 3:0. Następne fazy gry były już nie co słabsze, co wykorzystali rywale zdobywając jedną bramkę.

W trzecim meczu Polonia spotkała się z gospodarzami turnieju, czyli zespołem Clescevii Kleszczewo. Nasi rywale do tego meczu wszystkie spotkania wygrali nie tracąc nawet bramki. Polonia stanęła na wysokości zadania i bardzo pewnie oraz zasłużenie pokonała rywala 2:0. Bramki w tym meczu zdobyli Mateusz Stanisławski i Grzegorz Filipiak.

Czwarty mecz to bardzo wysokie zwycięstwo Polonii z zespołem Orły Plewiska w stosunku 9:0. Poloniści przez całe 15 minut zdecydowanie dominowali na parkiecie. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Grzegorz Filipiak, Adrian Olczyk, Krystian Olczyk po 2 oraz Mateusz Stanisławski, Tomasz Kaźmierski i Mateusz Lipiecki po 1.

Ostatni mecz naszych zawodników miał decydujące znaczenie. Aby wygrać cały turniej Polonia musiała pokonać zespół Orkana Jarosławiec. I tak też się stało, ale rozmiary tego zwycięstwa były bardzo druzgocące dla przeciwników. Nasi gracze bowiem „rozjechali” Orkan Jarosławiec wygrywając 14:1. Był to najwyższy wynik w turnieju i jak najbardziej zasłużony z przebiegu gry. Bramki e tym spotkaniu zdobyli: Krystian Olczyk – 5, Grzegorz Filipiak – 4, Adrian Olczyk i Przemysław Frąckowiak po 2 oraz Mateusz Stanisławski – 1.

Poloniści jak najbardziej zasłużenie wygrali ten turniej, będąc także najmłodszym zespołem złożonym w całości z juniorów z rocznika 1996/1997. Z meczu na mecz nasz zespół się rozkręcał, prezentując co raz lepszą grę.

Na dodatek najlepszym strzelcem turnieju został Krystian Olczyk zdobywca 8 bramek.

Końcowa tabela turnieju:

1. Polonia Środa Wlkp.

2. Clescevia Kleszczewo

3. Avia Kamionki

4. Złoci Złotkowo

5. Orkan Jarosławiec

6. Orły Plewiska

Polonia w zawodach wystąpiła w składzie:

Bartosz Kurasiak, Grzegorz Filipiak, Adrian Olczyk, Krystian Olczyk, Mateusz Stanisławski, Mateusz Lipiecki, Tomasz Kaźmierski, Przemysław Frąckowiak.

 

Najnowsze aktualności

  • 28.10.2019

    Zwycięstwo z Luboński Luboń (2003)

    W sobotę 26.10.2019 o godz. 9.00. na boisku w Luboniu drużyna juniora młodszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Juniora B1 z zespołem Luboński Luboń. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 3-0. Bramki dla Polonii strzelali: Igor Motyl - 1, Witold Moroz - 1, Krzysztof Wieliński - 1.

  • 28.10.2019

    Ciężko wywalczone punkty

    W niedzielę o godzinie 8:00 drużyna seniorek wyruszyła do Łężyna by tam stoczyć kolejny ligowy bój z drużyną KKPK Medyk II Konin. Pierwsza połowa meczu bardzo waleczna i wyrównana.

  • 26.10.2019

    Strata punktów w ostatniej akcji

    W czternastej kolejce ligowych zmagań piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku zespół Jaroty Jarocin. Jak na derby przystało wszyscy spodziewali się emocjonującego spotkania elektryzującego nie tylko trybuny.

  • 25.10.2019

    Grają poloniści

    Przed nami kolejny weekend obfitujące w spotkania zespołów naszej Akademii Piłkarskiej. W sumie odbędzie się 16 meczy i 2 turnieje. Siedem meczy odbędzie się na obiektach w Środzie Wlkp., a dziewięć  meczy i dwa turnieje odbędą się na boiskach rywali.

  • 24.10.2019

    Porażka kobiet

    W środę 23 października o godzinie 15:30 na stadionie przy ul. Kosynierów rozegrana została 9 kolejka I ligi kobiet. Nasze seniorki zmierzyły się z drużyną Piastovii Piastów. Mimo, że to my byłyśmy faworytem tego spotkania to wiedziałyśmy, że musimy udowodnić swoją wyższość nad rywalkami na boisku. Dlatego na murawę wyszłyśmy w pełni skoncentrowane i z nastawieniem, że dziś 3 punkty muszą zostać w Środzie.

  • 24.10.2019

    Rezerwy przegrały z Płomieniem

    Druga  drużyna Polonii podejmowała w niedzielę na własnym boisku rywali z Nekli. Wydawało się, że po wzmocnieniach z pierwszego zespołu wynik meczu jest  przesądzony. Niestety mimo przewagi w polu i dłuższego utrzymywania się przy piłce poloniści musieli przełknąć gorzka pigułkę inkasując  aż cztery bramki, a strzelając tylko jedną.

  • 24.10.2019

    Trzy punkty juniorów (2001/02)

    W niedzielę 20 października juniorzy starsi gościli na swoim terenie lidera grupy z Odolanowa. We wcześniejszych meczach  stracili kilka punktów w niewytłumaczalny sposób i  tym meczem postanowili podreperować swoją reputację i konto punktowe. Trzeba przyznać , że udało im się to w 100 % , bo rywal przez całe spotkanie nie stworzył sobie żadnej sytuacji bramkowej , a nasi piłkarze trzykrotnie pokonali ich bramkarza. Uczynili to B. Włodarczak i dwukrotnie M. Madaj. Zaprezentowali w tym spotkaniu nie tylko walory wolicjonalne ale też kilka składnych akcji zakończonych strzałem do bramki. Miejmy nadzieję, .że jest to dobry prognostyk przed ostatnimi meczami z Obrą Kościan i Polonią Leszno, ponieważ  każdy  zdobyty punkt będzie na wagę utrzymania w lidze.

  • 24.10.2019

    Olimpia zabrała punkty (2003)

    Juniorzy młodsi do sobotniego spotkania z Olimpią Koło przystępowali osłabieni brakiem aż 5 podstawowych zawodników. Jak się okazało po ostatnim gwizdku sędziego , miało to decydujące znaczenie przy ustaleniu końcowego wyniku. Tego dnia , bowiem nasza gra w defensywie pozostawiała wiele do życzenia, a sposób w jaki tracili  bramki nasi juniorzy tylko to potwierdza.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.