13.01.2013
Rezerwy wygrały turniej Sklejka Cup 2013Bardzo dobrze na turnieju Sklejka Cup 2013 spisała się druga drużyna Polonii Środa Wielkopolska, która nieprzegrałą żadnego spotkania i triumfowała w zawodach. Nasi młodzi piłkarze w finale imprezy rozgrywanej w Miłosławiu pokonali zespół oldbojów Victorii Września 4:2.
W pierwszym meczu turnieju poloniści spotkali się z dobrze sobie znanym zespołem Phytopharmu Klęka. Jak się później okazało było to spotkanie na szczycie grupy A w której występowali średzianie. Po wyrównanych zawodach zwycięsko z tej konfrontacji wyszli nasi gracze, wygrywając 3:2. W drugim meczu fazy grupowej Polonia zagrała z gospodarzami turnieju – Spartą Sklejka Orzechowo I. Niestety mimo kilku wyśmienitych okazji bramkowych, zwłaszcza w końcówce, mecz zakończył się podziałem punktów. W ostatnim spotkaniu grupowym średzianie podejmowali KS Gniezno. Tylko zwycięstwo dawało naszym graczom awans do finału. Podopieczni Waldemara Grześkowiaka nie zawiedli i zwyciężyli pewnie 4:1.
W grupie B najlepsi okazali się oldboje Victorii Września wyprzedzając juniorów Unii Swarzędz, Orlika Miłosław i Spartę Sklejkę Orzechowo II.
W meczu finałowym druga drużyna Polonii zmierzyła się z doświadczonymi zawodnikami z Wrześni. W tym starciu wygrała jednak młodość. Średzianie pewnie zwyciężyli 4:2 i tryumfowali w całym turnieju.
Najwięcej bramek dla Polonii II w turnieju zdobył Arkadiusz Pawlak, który czterokrotnie pokonywał golkiperów drużyn przeciwnych. Po dwa gole na swoim koncie zapisali Mateusz Chudy i Dominik Baziór, a po jednym Przemysław Pietrzak, Radosław Czech, Jakub Kusik i Marek Błachowicz.
Faza grupowa
Polonia II Środa - Phytopharm Klęka 3:2
Mateusz Chudy, Przemysław Pietrzak, Marek Błachowicz
Sparta Sklejka Orzechowo - Polonia II Środa 1:1
Arkadiusz Pawlak
KS Gniezno - Polonia II Środa 1:4
Arkadiusz Pawlak (2), Dominik Baziór (2)
Finał
Polonia II Środa - Victoria Września 4:2
Arkadiusz Pawlak, Radosław Czech, Mateusz Chudy, Jakub Kusik
Kolejność końcowa
1. Polonia II Środa Wielkopolska
2. Victoria Września (oldboje)
3. Phytopharm Klęka
4. Unia Swarzędz (juniorzy)
5. Sparta Sklejka Orzechowo I
6. Orlik Miłosław
7. KS Gniezno
8. Sparta Sklejka Orzechowo II
Najnowsze aktualności
-
03.08.2013
Relacja LIVE! Włocłavia - Polonia
Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zainaugurują rozgrywki trzeciej ligi w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Średzianie w swoim pierwszym meczu zagrają na wyjeździe z beniaminkiem Włocłavią Włocławek.
-
02.08.2013
Kadra Polonii na sezon 2013/14
Już w sobotę rozgrywki trzecioligowe zainaugurują piłkarze średzkiej Polonii. Mimo początku sezonu kadra naszej drużyny wciąż nie jest zamknięta.
-
02.08.2013
Przemysław Pietrzak w Kotwicy Kórnik
Wychowanek naszej Polonii, Przemysław Pietrzak został wypożyczony do Kotwicy Kórnik.
-
02.08.2013
Skrót meczu Polonia II - Kłos
Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia skrótu derbowego spotkania towarzyskiego rezerw naszej Polonii z Kłosem Zaniemyśl.
-
02.08.2013
Kolejny remisowy sparing rezerw Polonii
W czwartek 1 sierpnia na własnym boisku zespół rezerw Polonii Środa Wlkp. rozgrał kolejny mecz sparingowy. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół z klasy okręgowej Lipno Stęszew. Emocjonujący pojedynek zakończył się wynikiem remisowym 4:4.
-
02.08.2013
Wspaniała gra Olka w Barcelonie
W tym tygodniu w Barcelonie odbył się Wielki Miedzynarodowy Turniej World Cup , w którym uczestniczyła druzyna z Polski wyłoniona przez Polish Soccer Skiils. W turnieju tym wyróżniajacym się piłkarzem był zawodnik naszego klubu.
-
01.08.2013
Juniorzy poznali rywali oraz terminarz
Znany jest już terminarz Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych w której występować będzie drużyna naszej Polonii.
-
01.08.2013
Rocznik 2005/2006 rozpoczyna treningi
Wszystkim rodzicom oraz najmłodszym piłkarzom oraz piłkarzom urodzonym w latach 2005-2006 przypominamy o pierwszym treningu, który zaplanowany jest na najbliższy poniedziałek 5 sierpnia.





















































