11.03.2014
Rezerwy przegrywają mecz ze Stellą LubońW ostatnią niedzielę 9 marca zespół rezerw rozegrał mecz sparingowy z przedstawicielem klasy okręgowej drużyną Stelli Luboń. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zawodników z Lubonia 2:0.
Mecz rozegrano na normalnym boisku w Luboniu. Początek meczu to wyrównane spotkanie. Jednakże z minuty na minutę lekka przewagę zdobywali nasi zawodnicy. Poloniści mieli w 8 minucie znakomita sytuację, gdy w polu karnym oko w oko z bramkarzem znalazł się Tomasz Pawlicki, lecz niestety jego uderzenie obronił zawodnik Stelli. W 11 minucie gospodarze wykonywali rzut wolny, po którym z najbliższej odległości gracz z Lubonia pokonał Przemysława Pietrzaka. Niestety przy stracie tej bramki nie popisała się nasza obrona, która zgubiła indywidualne krycie. Po stracie tej bramki Polonia ciągle lekko przeważała na boisku, grając naprawdę niezłe zawody. Do szczęścia brakowało tylko skuteczności. Dwie dobre sytuacje miał Adrian Błaszak, który najpierw mocno uderzył z dystansu a piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką, a chwilę później po dobrym przyjęciu piłki w polu karnym mając przed sobą tylko bramkarza nie trafił w światło bramki, a była to najlepsza sytuacja w tym meczu do zdobycia bramki. Swoją szansę miał także Krystian Olczyk, którego strzał obronił bramkarz. Po drugiej stronie boisko jedną bardzo dobra interwencją popisał się nasz bramkarz Przemysław Pietrzak, który wybronił sytuację sam na sam. W ostatniej minucie po bardzo dobrym rozegraniu ataku pozycyjnego Mateusz Stanisławski z pola karnego uderzył, lecz piłka ponownie minęła słupek bramki. Do przerwy Polonia mimo dobrej gry przegrywa z wyżej notowanym rywalem 1:0.
Po przerwie ponownie Poloniści zdecydowanie zaatakowali spychając zespół gospodarzy do gry obronnej. W 51 minucie po dobrym dograniu piłki w pole karne Adrian Błaszak wślizgiem uderza lecz piłka ponownie mija słupek bramki. Polonia ciągle atakuje, lecz bardzo dobrze gra linia defensywna gospodarzy, która nie dopuszcza naszych graczy za dużo w pole karne. Mimo to Poloniści próbują swoich sił uderzeniami z dystansu i tak najpierw Adrian Błaszak uderza niecelnie, następnie mocne uderzenie Arkadiusza Pawlaka świetnie broni bramkarz, a strzał Jakuba Kurasińskiego przechodzi nad poprzeczką. Po tych atakach Polonii zespół Stelli szybko wyprowadza piłkę i po jednym bardzo dobrym prostopadłym podaniu napastnik gospodarzy znajduję się przed bramką i lobem pokonuje naszego bramkarza podwyższając wynik meczu na 2:0 w 61 minucie. Po stracie tej bramki więcej z gry mają zawodnicy z Lubonia, którzy jeszcze dwukrotnie zagrażają naszej bramce, lecz dobrze bronią w tych sytuacjach nasi bramkarze. W miarę upływu czasu do głosu ponownie dochodzi Polonia. Swoją szansę strzelecką miał Mikołaj Kmieciak, lecz uderza obok bramki. Pod koniec spotkania Krystian Olczyk znajduje się z piłką w polu karnym i przez nikogo nie atakowany powinien oddać strzał do bramki, lecz ku zdziwieniu wszystkich zagrywa wzdłuż bramki a piłkę wybijają obrońcy. W ostatniej minucie jeszcze uderzenie Jakuba Kurasińskiego jest niecelne i ostatecznie po dobrej grze Polonia II ulega rywalowi z Lubonia 2:0. Po tym spotkaniu cieszy nas już lepsza gra naszego zespołu, jednak cały czas zawodzi skuteczność i niemoc strzelecka.
W niedzielę 16 marca Polonia II rozegra mecz sparingowy z zespołem Płomień Nekla.
W niedzielnym meczu Polonia II zagrała w składzie:
Przemysław Pietrzak – Marek Matysiak, Arkadiusz Pawlak, Szymon Grzelak, Przemysław Warot, Jakub Kurasiński, Mateusz Stanisławski, Adrian Błaszak, Adrian Olczyk, Krystian Olczyk, Tomasz Pawlicki.
Na zmiany wchodzili: Bartosz Kurasiak, Przemysław Frąckowiak, Mateusz Lipiecki, Grzegorz Filipiak, Mikołaj Kmieciak, Tomasz Kaźmierski.
Najnowsze aktualności
-
16.10.2024
Grad goli w meczu juniorów (2009)
Bardzo specyficzny przebieg miał niedzielny mecz juniorów z rocznika 2009. Poloniści wygrali aż 8:4, choć do przerwy prowadzili tylko 2:1. Cztery bramki strzelił Benjamin Wałuszko, a trzy z nich zdobył z rzutów karnych. Ponadto do siatki trafiali Wojciech Wojciechowski, Filip Staszak, a także dwukrotnie Michał Deręgowski.
-
16.10.2024
Suchary pokonane (2008)
Polonia 2008 zapomniała już o ubiegłotygodniowej porażce i w niedzielę pokonała 2:0 (1:0) Suchary Suchy Las po golach Juliusza Gawlikowskiego i Jana Gałki. Poloniści są na 1. miejscu w rozgrywkach. Drugi zespół rywalizujący w 1. lidze okręgowej pewnie wygrał 4:0 z Pelikanem Niechanowo.
-
16.10.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (12/13.10.2024)
W rozegranych w sobotę meczach zespoły akademii odniosły cztery zwycięstwa, dwa razy dzieliły się punktami z rywalami i doznały tylko jednej porażki. Nie do zatrzymania jest Polonia 2010, która wygrała już jedenasty mecz, tym razem aż 5:0 pokonując wicelidera. Polonia 2011 zremisowała z Olimpią Koło, a zwycięstwa odnieśli nasi reprezentanci w ligach wojewódzkich młodzików - roczniki 2012 oraz 2013. Pierwsze zwycięstwo odniosła Polonia 2013 II, która udanie zrewanżowała się dziewczynom z Warty Poznań!
Wszystkie drużyny juniorskie, które rywalizowały w niedzielę, zdobyły komplet punktów! Polonia 2008 wygrała 2:0 z Sucharami Suchy Las i prowadzi w ligowej tabeli, Polonia 2009 po zwycięstwie 8:4 z Poznańską 13 nie odpuszcza kroku liderowi, natomiast juniorki wygrały 2:0 ze Sparks Poznań i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek mają cztery punkty przewagi nad drugim zespołem!
-
16.10.2024
Przełamać złą passę
Po raz kolejny w piątek piłkarze Polonii Środa rozegrają swoje spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół zmierzy się z innym Wielkopolskim trzecioligowcem – Pogonią Nowe Skalmierzyce. Spotkania obu ekip zawsze obfitują w sporą ilość emocji i bramek.
-
16.10.2024
Remis Polonii w Kamionkach
W niedzielę 13 października trzeci zespół seniorski pojechał do wicelidera rozgrywek Avii Kamionki. Pomimo prowadzenia do przerwy mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.
-
16.10.2024
Wygrana po ciężkim meczu
W kolejnym ligowym meczu drugi zespół Polonii Środa podejmował na własnym boisku Przemysława Poznań. Po sukcesie w okręgowym Pucharze Poloniści mieli wielką ochotę na ligowe zwycięstwo.
-
16.10.2024
Remisowe derby w Orlen I lidze
W niedzielny wieczór na Nowym Stadionie Średzkim odbyło się spotkanie Orlen I ligi kobiet w którym piłkarki Polonii Środa podejmowały zawodniczki Medyka Konin. Spadkowicz z Ekstraligi kobiet przyjeżdżał na fali ostatnich zwycięstw z chęcią podtrzymania dobrej passy.
-
12.10.2024
Bez punktów w Gdańsk
W sobotnie południe zespół seniorów Polonii Środa rozgrywał kolejne spotkanie ligowe. Tym razem poloniści udali się do Gdańska na pojedynek z miejscową Gednią. Dla obu zespołów znajdujących się w dolnych rejonach ligowej tabeli był to mecz za przysłowiowe sześć punktów.



























































