03.12.2021

Rezerwy Polonii Środa zakończyły rundę

Drugi zespół Polonii w sezonie 2021/22 reprezentował nasz Klub w rozgrywkach ligowych Klasy Okręgowej w Grupie 3. Przygotowania do sezonu rozpoczął  w lipcu tego roku, a przystąpiło do nich 18 zawodników urodzonych w latach 1999 – 2003.

W omawianej rundzie poloniści rozegrali 15 meczy ligowych, w których zgromadzili 34 punkty przy bilansie bramkowym  44 : 23. Dzięki temu zajęli 2 miejsce, a do liderującego Kłosa Zaniemyśl tracą tylko 2 pkt.  W jedenastu meczach odnieśli zwycięstwo, jeden raz zremisowali i 3 razy musieli uznać wyższość przeciwników. Na własnym boisku po pięciu meczach wygranych i dwóch przegranych zdobyli 15 pkt. z bilansem bramkowym 18 : 8. Na boiskach rywali zwyciężyli sześć razy, raz zremisowali i raz przegrali, co pozwoliło im zdobyć 19 pkt. z bilansem bramkowym 26 : 15.

We wszystkich meczach ligowych wystąpiło 49 zawodników. Szczególnie warto podkreślić, że w tej drużynie zagrało  wielu naszych juniorów . Łącznie aż 28 chłopaków z Akademii Polonii mogło podnosić swoje umiejętności na wyższy poziom i zdobywać cenne doświadczenie. Dwóch z nich jest  z rocznika 2005, siedemnastu z rocznika 2004 i  dziewięciu z rocznika 2003. Tym samym średnia wieku  Rezerw wynosi 20 lat i jest najniższą nie tylko w naszej grupie.

Najwięcej minut na boisku spędzili: Krzysztof Maślanka  -1190 minut w 14 meczach, Mateusz Stolecki 1075 minut w 13 meczach, Jan Kiel 972 minuty w 2 meczach, Krzysztof Kaźmierczak  960 minut w 11 meczach i Filip Michalak 826 minut w 12 meczach.

Najlepszym strzelcem drużyny został z 11 trafieniami Jędrzej Drame, a Filip Michalak, Mateusz Stolecki i Przemysław Brychlik  z 4 zdobytymi bramkami zajęli kolejne miejsca w tej klasyfikacji. Należy podkreślić , że na listę strzelców wpisało się 20 zawodników – w tym aż dziewięciu juniorów. Dzięki temu średnia zdobytych bramek na mecz jest bliska 3, a średnia straconych wynosi 1,5.

Nasi młodzi piłkarze w tej rundzie obejrzeli  21 żółtych kartek, co daje średnią 1,4 kartki na mecz.

Druga drużyna wystąpiła również w Pucharze Polski gdzie najpierw pokonali Lotnika Poznań 2 : 0, a następnie bardzo pechowo ulegli po serii rzutów karnych WKS-owi Owieczki.

Niewątpliwie  postawę drużyny w tej rundzie należy uznać za bardzo udaną. Mimo swojego młodego wieku potrafili w większości przypadków dotrzymać kroku starszym i doświadczonym zespołom. Dzięki obecności w zespole ogranych i doświadczonych zawodników mieli od kogo się uczyć , zdobywać doświadczenie w rywalizacji z seniorami. Tutaj należą się słowa uznania i podziękowania sztabowi trenerskiemu pierwszej drużyny na czele z K. Kapuścińskim, którzy wzorowo współpracowali z trenerami drugiego zespołu i w ten sposób przyczynili się do rozwoju drużyny i poszczególnych zawodników. To samo można powiedzieć o trenerach drużyny juniorów  starszych, którzy doskonale rozumieją potrzebę rywalizacji swoich zawodników  z seniorami, aby w ten sposób  jak najlepiej przygotować ich do ,,dorosłej’ piłki.

Oczywiście polonistom przytrafiały  się błędy , nierówne mecze ale każda minuta spędzona na boisku pozwoli im w przyszłości na realną walkę o miejsce w pierwszej drużynie. Czeka ich jeszcze wiele pracy, aby to osiągnąć ale o ich zaangażowanie  i chęć bycia coraz lepszym możemy być spokojni.

Teraz czeka ich zasłużony odpoczynek, po którym 3 stycznia rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej, w której należy się spodziewać niezwykle zaciętej rywalizacji o awans do V ligi.  Pomocne w uzyskaniu optymalnej formy  mają  być zaplanowane w okresie przygotowawczym treningi i sparingi z dobrymi i wymagającymi przeciwnikami , głównie z wyższych lig. Oby tylko wszystkim dopisało zdrowie , a na wiosnę możemy być świadkami  wielu ciekawych i zaciętych spotkań.