OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

03.12.2021

Rezerwy Polonii Środa zakończyły rundę

Drugi zespół Polonii w sezonie 2021/22 reprezentował nasz Klub w rozgrywkach ligowych Klasy Okręgowej w Grupie 3. Przygotowania do sezonu rozpoczął  w lipcu tego roku, a przystąpiło do nich 18 zawodników urodzonych w latach 1999 – 2003.

W omawianej rundzie poloniści rozegrali 15 meczy ligowych, w których zgromadzili 34 punkty przy bilansie bramkowym  44 : 23. Dzięki temu zajęli 2 miejsce, a do liderującego Kłosa Zaniemyśl tracą tylko 2 pkt.  W jedenastu meczach odnieśli zwycięstwo, jeden raz zremisowali i 3 razy musieli uznać wyższość przeciwników. Na własnym boisku po pięciu meczach wygranych i dwóch przegranych zdobyli 15 pkt. z bilansem bramkowym 18 : 8. Na boiskach rywali zwyciężyli sześć razy, raz zremisowali i raz przegrali, co pozwoliło im zdobyć 19 pkt. z bilansem bramkowym 26 : 15.

We wszystkich meczach ligowych wystąpiło 49 zawodników. Szczególnie warto podkreślić, że w tej drużynie zagrało  wielu naszych juniorów . Łącznie aż 28 chłopaków z Akademii Polonii mogło podnosić swoje umiejętności na wyższy poziom i zdobywać cenne doświadczenie. Dwóch z nich jest  z rocznika 2005, siedemnastu z rocznika 2004 i  dziewięciu z rocznika 2003. Tym samym średnia wieku  Rezerw wynosi 20 lat i jest najniższą nie tylko w naszej grupie.

Najwięcej minut na boisku spędzili: Krzysztof Maślanka  -1190 minut w 14 meczach, Mateusz Stolecki 1075 minut w 13 meczach, Jan Kiel 972 minuty w 2 meczach, Krzysztof Kaźmierczak  960 minut w 11 meczach i Filip Michalak 826 minut w 12 meczach.

Najlepszym strzelcem drużyny został z 11 trafieniami Jędrzej Drame, a Filip Michalak, Mateusz Stolecki i Przemysław Brychlik  z 4 zdobytymi bramkami zajęli kolejne miejsca w tej klasyfikacji. Należy podkreślić , że na listę strzelców wpisało się 20 zawodników – w tym aż dziewięciu juniorów. Dzięki temu średnia zdobytych bramek na mecz jest bliska 3, a średnia straconych wynosi 1,5.

Nasi młodzi piłkarze w tej rundzie obejrzeli  21 żółtych kartek, co daje średnią 1,4 kartki na mecz.

Druga drużyna wystąpiła również w Pucharze Polski gdzie najpierw pokonali Lotnika Poznań 2 : 0, a następnie bardzo pechowo ulegli po serii rzutów karnych WKS-owi Owieczki.

Niewątpliwie  postawę drużyny w tej rundzie należy uznać za bardzo udaną. Mimo swojego młodego wieku potrafili w większości przypadków dotrzymać kroku starszym i doświadczonym zespołom. Dzięki obecności w zespole ogranych i doświadczonych zawodników mieli od kogo się uczyć , zdobywać doświadczenie w rywalizacji z seniorami. Tutaj należą się słowa uznania i podziękowania sztabowi trenerskiemu pierwszej drużyny na czele z K. Kapuścińskim, którzy wzorowo współpracowali z trenerami drugiego zespołu i w ten sposób przyczynili się do rozwoju drużyny i poszczególnych zawodników. To samo można powiedzieć o trenerach drużyny juniorów  starszych, którzy doskonale rozumieją potrzebę rywalizacji swoich zawodników  z seniorami, aby w ten sposób  jak najlepiej przygotować ich do ,,dorosłej’ piłki.

Oczywiście polonistom przytrafiały  się błędy , nierówne mecze ale każda minuta spędzona na boisku pozwoli im w przyszłości na realną walkę o miejsce w pierwszej drużynie. Czeka ich jeszcze wiele pracy, aby to osiągnąć ale o ich zaangażowanie  i chęć bycia coraz lepszym możemy być spokojni.

Teraz czeka ich zasłużony odpoczynek, po którym 3 stycznia rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej, w której należy się spodziewać niezwykle zaciętej rywalizacji o awans do V ligi.  Pomocne w uzyskaniu optymalnej formy  mają  być zaplanowane w okresie przygotowawczym treningi i sparingi z dobrymi i wymagającymi przeciwnikami , głównie z wyższych lig. Oby tylko wszystkim dopisało zdrowie , a na wiosnę możemy być świadkami  wielu ciekawych i zaciętych spotkań.

Najnowsze aktualności

  • 17.03.2021

    Towarzysko z Przemysławem (2004)

    W ostatnią niedzielę zespół juniorów młodszych Polonii Środa rozegrał sparing z młodszymi kolegami z Przemysława Poznań.

  • 17.03.2021

    Poloniści na turnieju w Gorzowie (2012)

    W niedzielę młodzi Poloniści z rocznika 2012 rywalizowali w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Gorzowie Wlkp. W turnieju rywalizowało 18 zespołów z 4 województw. Turniej  rozgrywany był w formule 7x7, spotkania rozgrywały były na 4 boiskach równocześnie, a każde z nich  trwało 15 minut.

  • 16.03.2021

    Pokonali Unię (2007)

    Trampkarze młodsi Polonii Środa w sobotę 13 marca na boisku w Swarzędzu rozegrali   kolejny mecz kontrolny z miejscowym zespołem Unii Swarzędz.

  • 16.03.2021

    Towarzysko z Clescevią (2012)

    W sobotę w samo południe młodzi zawodnicy Polonii z grupy zielonej rocznika 2012 rozegrali grę kontrolną w Kleszczewie z miejscowym zespołem Clescevii. Mecz odbył się na boisku ze sztuczną trawą typu „Orlik” przy bardzo wietrznej pogodzie oraz momentami padającym deszczu. Mimo to nasi piłkarze tego dnia wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem i chęcią do gry. Spotkanie obfitowało w wiele ciekawych akcji z obu stron, co przełożyło się na bramkostrzelne widowisko.

  • 16.03.2021

    Pomorzanin odwiedzi Środę Wielkopolską

    W najbliższą sobotę 20 marca piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Będzie to drugi mecz z rzędu na własnym boisku a tym razem podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego zmierzą się z beniaminkiem ligowych rozgrywek zespołem Pomorzanina Toruń.

  • 16.03.2021

    Ostatni sparing młodzików (2008)

    W sobotę 13 marca swój ostatni mecz kontrolny przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych rozegrał pierwszy zespół z rocznika 2008. Rywalem Młodych Polonistów był zespół Suchary Suchy Las, a mecz został rozegrany na boisku w Topoli.

  • 15.03.2021

    Udany turniej żaków (2013)

    W niedzielę, 14.03.2021 piłkarze Polonii z rocznika 2013 wzięli udział w turnieju „Kotwica Cup 2021”. Turniej ten rozgrywany był na boisku w Szczodrzykowie i wzięło w nim udział 5 klubów. Organizator ustalił czas gry na 15 minut. Turniej rozegrano w systemie każdy z każdym bez klasyfikacji końcowej.

  • 15.03.2021

    Trójmecz skrzatów (2014)

    W sobotę (13.03.2021r.) drużyna rocznika 2014 rozegrała trójmecz z zespołami TPS Winogrady oraz Wielkopolska Komorniki. Przez blisko dwie godziny chłopcy rywalizowali ze sobą na dwóch boiskach ustawionych w poprzek boiska typu orlik.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.