03.12.2013
Rezerwy na trzecim miejscu w ŚremieW dniu dzisiejszym drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska wziął udział w halowym Turnieju o Puchar Burmistrza Śremu. Średzianie w gronie sześciu drużyn zajęli trzecie miejsce.
Turniej Warta Cup 2013 odbył się w hali Śremskiego Sportu przy ul. Staszica. W zawodach tych wzięło udział 6 zespołów: Nielba Wągrowiec (III liga), Kłos Zaniemyśl (klasa okręgowa), Obra Kościan (IV liga), Kania Gostyń (klasa okręgowa), Warta Śrem (klasa okręgowa) oraz Polonia Środa. Nasz zespół w tym turnieju reprezentowali zawodnicy z zespołu rezerw prowadzeni przez trenera Roberta Halaburdę. Poloniści byli najmłodszą drużyną w tych zawodach, bowiem w gronie 10 zawodników oprócz Adriana Błaszaka, wszyscy gracze to juniorzy z rocznika 1996/1997.
System rozgrywek przewidywał rozegranie turnieju każdy z każdym, a czas gry jednego meczu wynosił 1 x 13 minut.
Polonia pierwszy mecz zagrała z Kłosem Zaniemyśl. Nasi gracze w końcówce meczu pokazali charakter strzelając 2 bramki i tym samym pokonali rywala 3:2, po bramkach zdobytych przez Adriana Błaszaka, Mateusza Stanisławskiego i Adriana Olczyka.
W drugim meczu Polonia przegrała z zespołem Kanii Gostyń 1:3 po bramce Krystiana Olczyka. Mecz ten jednak mógł się inaczej potoczyć, gdyby nasi zawodnicy wykorzystali na początku meczu trzy znakomite sytuacje bramkowe.
W trzecim meczu naszym rywalem był zespół Nielby Wągrowiec. Mimo prowadzenia w tym spotkaniu 1:0 po bramce Adriana Błaszaka, lepszym zespołem byli rywale, którzy zasłużenie wygrali 4:1
Czwarty mecz to potyczka Polonii z zespołem gospodarzy. Po bardzo dobrym spotkaniu Polonia pokonała Wartę Śrem 2:1, a bramki zdobyli Grzegorz Filipiak i Adrian Olczyk.
Ostatni mecz miał duże znaczenie, gdyż decydował o losach końcowej tabeli. Polonia zmierzyła się z najsłabszym zespołem turnieju Obrą Kościan. Mimo dużej przewagi nie udało się naszym zawodnikom tego spotkania wygrać, co dawało wtedy 2 miejsce w turnieju. Poloniści niestety tylko zremisowali mecz 1:1 po bramce zdobytej przez Krystiana Olczyka. W ostatnich 2 minutach nastąpił duży obstrzał bramki rywala, lecz piłka nie trafiła już do siatki przeciwników, na domiar złego na 3 sekundy przed końcem Adrian Błaszak trafił mocnym uderzeniem w słupek.
Poloniści ostatecznie zajęli bardzo wysokie III miejsce w turnieju, a najlepszym bramkarzem został wybrany gracz Polonii Środa – Bartosz Kurasiak.
Polonia wystąpiła w składzie:
Bartosz Kurasiak, Grzegorz Filipiak, Adrian Błaszak, Szymon Grzelak, Adrian Olczyk, Krystian Olczyk, Karol Witucki, Mateusz Stanisławski, Maciej Polody, Przemysław Warot.
Kolejność końcowa:
1. Nielba Wągrowiec
2. Kłos Zaniemyśl
3. Polonia II Środa
4. Warta Śrem
5. Kania Gostyń
6. Obra Kościan
Najnowsze aktualności
-
22.01.2018
Piąte miejsce młodych piłkarek Polonii
W niedzielne popołudnie 21 stycznia, na hali sportowej w Starych Oborzyskach rozegrano Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Dziewcząt U-16.
-
22.01.2018
Nalepa Cup w Redzie (2008)
Na kolejny turniej halowy zespół orlików młodszych Polonii Środa pojechał na dwudniowy turniej Nalepa Cup do Redy. W turnieju udział wzięło 18 drużyn.
-
22.01.2018
Zwycięstwo w Polonia Cup (2006)
W niedzielę 21 stycznia w hali Liceum Ogólnokształcącego w Środzie Wlkp. odbył się kolejny turniej z cyklu Polonia Cup. Tym razem w rozgrywkach brali udział zawodnicy z rocznika 2006 i młodsi.
-
22.01.2018
Polonia Cup 2018 (2006) okiem aparatu
Krótka fotorelacja z niedzielnego turnieju Polonia Cup dla rocznika 2006 przygotowana przez naszego fotoreportera Czesława Kościelskiego.
-
22.01.2018
Mecz z ŁKS Łódź na zdjęciach
Mamy dla Was krótką fotorelację z sobotniego meczu towarzyskiego w którym Polonia Środa przegrała z ŁKS Łódź 2:1 (2:1). Zdjęcia przygotował tradycyjnie Czesław Kościelski.
-
20.01.2018
ŁKS Łódź lepszy o jedną bramkę
Polonia Środa Wielkopolska przegrywa w Łodzi z ŁKS 2:1 (2:1). Bramki dla rywali strzelali w 4 minucie Łukasz Zagdański i w 25 minucie z rzutu karnego Rafał Kujawa. Dla Polonii bramkę zdobył w 37 minucie Błażej Nowak który przebywa w Polonii na testach. Od 83 minuty nasz zespół grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jakuba Solarka.
-
19.01.2018
Polonistki ruszają z treningami
W czwartek 18 stycznia treningi wznowiła drużyna kobiet Polonii Środa Wielkopolska.
-
18.01.2018
Rezerwy wznawiają treningi
W tym tygodniu przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła drużyna rezerw Polonii Środa Wielkopolska.























































