16.08.2012
Rezerwy lepsze w sparinguW rozegranym dziś meczu sparingowym piłkarze Polonii Środa przegrali z drugą drużyną naszego klubu 2:3. Spotkanie miało charakter bardziej treningowy i trwało dwa razy po trzydzieści minut.
W pierwszych minutach spotkania dwie składne akcje przeprowadzili Kamil Krajewski i Krystian Pawlak. Najpierw popularny „Zibi” dograł piłkę do Krystiana a ten z ostrego kąta trafił w bramkarza, następnie po dośrodkowaniu Kamila, Krystian z przewrotki uderzył obok słupka.
W dziewiątej minucie Marek Błachowicz zagrał piłkę nad obrońcami do Damiana Buczmy, który najpierw trafił w słupek, ale przy dobitce był już skuteczny i wyprowadził rezerwy na prowadzenie.
Dziesięć minut później na bramkę drugiego zespołu strzelał Kamil Krajewski, ale Rafał Korbik wybił piłkę przed siebie, a następnie dobijał ją Mateusz Pluciński lecz ponownie górą był golkiper.
Dwie minuty później ponownie Marek Błachowicz dograł piłkę, tym razem między obrońcami, do Damiana Buczmy, który uderzeniem przy słupku podwyższył wynik na 0:2. Jeszcze przed końcem pierwszej części gry głową strzelał Marcin Falgier, ale był on niecelny.
W przerwie trener Marian Kurowski dokonał trzech zmian. Z drugiego zespołu do pierwszego desygnował Damiana Buczmę, który zastąpił Mateusza Plucińskiego, Adrian Błaszak zamienił się drużyną z Piotrem Leporowskim, a w bramce stanął Rafał Korbik. Pięć minut po przerwie obok słupka strzelał Łukasz Przybyłek, a po chwili nad poprzeczką Damian Buczma.
W 41. minucie podopieczni Waldemara Grześkowiaka strzelili trzeciego gola. Piłkę na dwudziestym metrze otrzymał Dominik Mucha i hukną nią, nie do obrony, pod poprzeczkę.
Trzy minuty później walkę z obrońcami wygrał Damian Buczma i pewnym strzałem zdobył pierwszą bramkę dla pierwszego zespołu.
Po kolejnych kilku minutach zawodnicy prowadzeni przez Mariana Kurowskiego przeprowadzili składną akcję po której Kamil Krajewski zgrał futbolówkę do Łukasza Przybyłka, a ten strzelił kontaktowego gola.
Jeszcze przed końcem spotkania swoje sytuacje strzeleckie mieli Maciej Gendek, ale uderzył z głowy obok słupka, Łukasz Przybyłek, który strzelił nad poprzeczką oraz w rezerwach Mateusz Chudy trafiając w boczną siatkę.
Polonia Środa – Polonia II Środa 2:3 (0:2)
Buczma 44, Ł. Przybyłek 50 – Buczma 9, 21, Mucha 41
Polonia: Robert Reszka (31. Rafał Korbik) – Marcin Falgier, Maciej Gendek, Marek Matysiak, Łukasz Przybyłek, Michał Okninski, Adrian Błaszak (31. Piotr Leporowski), Łukasz Ratajczak, Krystian Pawlak, Kamil Krajewski, Mateusz Pluciński (31. Damian Buczma)
Polonia II: Rafał Korbik (46. Przemysław Pietrzak) – Tomasz Kostecki, Arkadiusz Pawlak, Dominik Baziór, Przemysław Warot, Damian Buczma, Dominik Mucha, Piotr Leporowski (31. Adrian Błaszak), Adrian Markiewicz, Marek Błachowicz, Jakub Kusik oraz Mateusz Chudy, Bartłomiej Paczkowski, Kamil Kudła, Łukasz Czech, Radosław Czech
Najnowsze aktualności
-
30.03.2014
Żaki zagrały między sobą
Od początku marca zespół żaków rozpoczął treningi na boiskach orlik. Frekwencja na treningach w całym okresie halowym oraz podczas treningów na świeżym powietrzu była zadowalająca.
-
29.03.2014
Kontrowersje wokół meczu Nielba - Polonia
Z uwagi na "kontrowersje" związane z dzisiejszym meczem Nielba Wągrowiec - Polonia Środa Wielkopolska i niezadowolenie działaczy oraz kibiców MKS Nielba po decyzjach arbitrów poniżej przedstawiamy materiały zdjęciowe i wideo przedstawiające bramki zdobyte przez nasz zespół tak aby każdy mógł sobie sam ocenić czy gole były zdobyte prawidłowo.
-
29.03.2014
Skrót meczu Nielba - Polonia
Dostępny jest już skrót wygranego dziś przez Polonię Środa meczu III ligi z Nielbą Wągrowiec.
-
29.03.2014
Zdjęcia z Wągrowca
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Polonii Środa Wielkopolska. Nasi gracze pokonali na trudnym terenie w Wągrowcu, tamtejszą Nielbę 2:1.
-
29.03.2014
Wyniki 21. kolejki III ligi
Dziś rozegrano wszystkie spotkania 21. kolejki III ligi. Kolejne punkty w rundzie wiosennej stracił Sokół Kleczew, który uległ Centrze Ostrów Wielkopolski 1:2. Do kleczewian po wygranej z Fogo Luboń 3:2 zbliżył się Lech II Poznań.
-
29.03.2014
Polonia wygrywa w Wągrowcu!
Po bardzo emocjonującym meczu 21. kolejki III ligi piłkarze średzkiej Polonii zwyciężyli w Wągrowcu tamtejszą Nielbę 2:1.
-
28.03.2014
Rezerwy rozpoczynają rozgrywki
W najbliższą niedzielę drużyna rezerw Polonii rozpocznie wiosenne rozgrywki ligowe. Średzianie w swoim pierwszym meczu zagrają z Zawiszą Dolsk. Spotkanie odbędzie się na boisku w Środzie.
-
27.03.2014
Polonia zagra z Nielbą Wągrowiec
Po pierwsze wiosenne punkty wybiorą się w sobotę do Wągrowca piłkarze Polonii Środa Wielkopolska, którzy zagrają z miejscową Nielbą.





















































