16.08.2012
Rezerwy lepsze w sparinguW rozegranym dziś meczu sparingowym piłkarze Polonii Środa przegrali z drugą drużyną naszego klubu 2:3. Spotkanie miało charakter bardziej treningowy i trwało dwa razy po trzydzieści minut.
W pierwszych minutach spotkania dwie składne akcje przeprowadzili Kamil Krajewski i Krystian Pawlak. Najpierw popularny „Zibi” dograł piłkę do Krystiana a ten z ostrego kąta trafił w bramkarza, następnie po dośrodkowaniu Kamila, Krystian z przewrotki uderzył obok słupka.
W dziewiątej minucie Marek Błachowicz zagrał piłkę nad obrońcami do Damiana Buczmy, który najpierw trafił w słupek, ale przy dobitce był już skuteczny i wyprowadził rezerwy na prowadzenie.
Dziesięć minut później na bramkę drugiego zespołu strzelał Kamil Krajewski, ale Rafał Korbik wybił piłkę przed siebie, a następnie dobijał ją Mateusz Pluciński lecz ponownie górą był golkiper.
Dwie minuty później ponownie Marek Błachowicz dograł piłkę, tym razem między obrońcami, do Damiana Buczmy, który uderzeniem przy słupku podwyższył wynik na 0:2. Jeszcze przed końcem pierwszej części gry głową strzelał Marcin Falgier, ale był on niecelny.
W przerwie trener Marian Kurowski dokonał trzech zmian. Z drugiego zespołu do pierwszego desygnował Damiana Buczmę, który zastąpił Mateusza Plucińskiego, Adrian Błaszak zamienił się drużyną z Piotrem Leporowskim, a w bramce stanął Rafał Korbik. Pięć minut po przerwie obok słupka strzelał Łukasz Przybyłek, a po chwili nad poprzeczką Damian Buczma.
W 41. minucie podopieczni Waldemara Grześkowiaka strzelili trzeciego gola. Piłkę na dwudziestym metrze otrzymał Dominik Mucha i hukną nią, nie do obrony, pod poprzeczkę.
Trzy minuty później walkę z obrońcami wygrał Damian Buczma i pewnym strzałem zdobył pierwszą bramkę dla pierwszego zespołu.
Po kolejnych kilku minutach zawodnicy prowadzeni przez Mariana Kurowskiego przeprowadzili składną akcję po której Kamil Krajewski zgrał futbolówkę do Łukasza Przybyłka, a ten strzelił kontaktowego gola.
Jeszcze przed końcem spotkania swoje sytuacje strzeleckie mieli Maciej Gendek, ale uderzył z głowy obok słupka, Łukasz Przybyłek, który strzelił nad poprzeczką oraz w rezerwach Mateusz Chudy trafiając w boczną siatkę.
Polonia Środa – Polonia II Środa 2:3 (0:2)
Buczma 44, Ł. Przybyłek 50 – Buczma 9, 21, Mucha 41
Polonia: Robert Reszka (31. Rafał Korbik) – Marcin Falgier, Maciej Gendek, Marek Matysiak, Łukasz Przybyłek, Michał Okninski, Adrian Błaszak (31. Piotr Leporowski), Łukasz Ratajczak, Krystian Pawlak, Kamil Krajewski, Mateusz Pluciński (31. Damian Buczma)
Polonia II: Rafał Korbik (46. Przemysław Pietrzak) – Tomasz Kostecki, Arkadiusz Pawlak, Dominik Baziór, Przemysław Warot, Damian Buczma, Dominik Mucha, Piotr Leporowski (31. Adrian Błaszak), Adrian Markiewicz, Marek Błachowicz, Jakub Kusik oraz Mateusz Chudy, Bartłomiej Paczkowski, Kamil Kudła, Łukasz Czech, Radosław Czech
Najnowsze aktualności
-
07.04.2014
Poloniści w reprezentacji WZPN
Po raz kolejny Aleksander Kluczyński oraz Bartosz Bartkowiak otrzymali powołania do kadr wojewódzkich.
-
07.04.2014
Porażka w derbach
W niedzielę, 6 kwietnia drużyna rezerw średzkiej Polonii rozegrała drugi w rundzie wiosennej mecz ligowy. Nasi zawodnicy tym razem wyjechali do pobliskiego Jarosławca, gdzie zmierzyli się z miejscowym Orkanem.
-
07.04.2014
Porażka żaków w sparingu
W sobotę 5 kwietnia drużyna Żaków 2005 wybrała się do Jarocina na mecz sparingowy. Rywalem średzian była drużyna Antonio Jarocin rocznika 2004. Mecz został rozegrany w systemie 4x10 minut.
-
07.04.2014
Udany początek wiosny w wykonaniu orlików
Od zwycięstwa swoje wiosenne rozgrywki rozpoczęła grupa orlików młodszych Polonii.
-
07.04.2014
Efektowna wygrana orlików starszych
W drugiej kolejce spotkań grupy mistrzowskiej, średzka Polonia podejmowała drugą drużynę Lidera Swarzędz. Przed tygodniem obie drużyny poniosły porażkę, a więc było pewne że po 50 minutach gry wpadną pierwsze punkty na konto, tylko pytanie było ile oraz na czyje…
-
07.04.2014
Ważna wygrana juniorów
Juniorzy KS Polonia Środa Wlkp. w dniu wczorajszym rozpoczęli wiosenną rundę rozgrywek. Przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna Jaroty Jarocin, która tydzień wcześniej pewnie pokonała Przemysława Poznań 3:0.
-
07.04.2014
Podział punktów w meczu trampkarzy
W sobotę 5 kwietnia trampkarze podejmowali na własnym boisku zespół Nielby Wągrowiec. Drużyna ta w poprzedniej kolejce wręcz zdemolowała rywali z Nowego Tomyśla 17 : 0, a nasi piłkarze pokonali na wyjeździe jedną bramką Mieszka Gniezno . Wróżyło to trudne i ciężkie spotkanie dla obu zespołów . Tak też było od pierwszej do ostatniej minuty.
-
07.04.2014
Żaki młodsze zagrały z silnym rywalem
Kolejny mecz kontrolny podopieczni trenera Leszka Maźwy rozegrali 06.04.2014r na boisku w Gnieźnie z drużyną żaków 2005 Szkoły Futbolu Gniezno.





















































