16.08.2012
Rezerwy lepsze w sparinguW rozegranym dziś meczu sparingowym piłkarze Polonii Środa przegrali z drugą drużyną naszego klubu 2:3. Spotkanie miało charakter bardziej treningowy i trwało dwa razy po trzydzieści minut.
W pierwszych minutach spotkania dwie składne akcje przeprowadzili Kamil Krajewski i Krystian Pawlak. Najpierw popularny „Zibi” dograł piłkę do Krystiana a ten z ostrego kąta trafił w bramkarza, następnie po dośrodkowaniu Kamila, Krystian z przewrotki uderzył obok słupka.
W dziewiątej minucie Marek Błachowicz zagrał piłkę nad obrońcami do Damiana Buczmy, który najpierw trafił w słupek, ale przy dobitce był już skuteczny i wyprowadził rezerwy na prowadzenie.
Dziesięć minut później na bramkę drugiego zespołu strzelał Kamil Krajewski, ale Rafał Korbik wybił piłkę przed siebie, a następnie dobijał ją Mateusz Pluciński lecz ponownie górą był golkiper.
Dwie minuty później ponownie Marek Błachowicz dograł piłkę, tym razem między obrońcami, do Damiana Buczmy, który uderzeniem przy słupku podwyższył wynik na 0:2. Jeszcze przed końcem pierwszej części gry głową strzelał Marcin Falgier, ale był on niecelny.
W przerwie trener Marian Kurowski dokonał trzech zmian. Z drugiego zespołu do pierwszego desygnował Damiana Buczmę, który zastąpił Mateusza Plucińskiego, Adrian Błaszak zamienił się drużyną z Piotrem Leporowskim, a w bramce stanął Rafał Korbik. Pięć minut po przerwie obok słupka strzelał Łukasz Przybyłek, a po chwili nad poprzeczką Damian Buczma.
W 41. minucie podopieczni Waldemara Grześkowiaka strzelili trzeciego gola. Piłkę na dwudziestym metrze otrzymał Dominik Mucha i hukną nią, nie do obrony, pod poprzeczkę.
Trzy minuty później walkę z obrońcami wygrał Damian Buczma i pewnym strzałem zdobył pierwszą bramkę dla pierwszego zespołu.
Po kolejnych kilku minutach zawodnicy prowadzeni przez Mariana Kurowskiego przeprowadzili składną akcję po której Kamil Krajewski zgrał futbolówkę do Łukasza Przybyłka, a ten strzelił kontaktowego gola.
Jeszcze przed końcem spotkania swoje sytuacje strzeleckie mieli Maciej Gendek, ale uderzył z głowy obok słupka, Łukasz Przybyłek, który strzelił nad poprzeczką oraz w rezerwach Mateusz Chudy trafiając w boczną siatkę.
Polonia Środa – Polonia II Środa 2:3 (0:2)
Buczma 44, Ł. Przybyłek 50 – Buczma 9, 21, Mucha 41
Polonia: Robert Reszka (31. Rafał Korbik) – Marcin Falgier, Maciej Gendek, Marek Matysiak, Łukasz Przybyłek, Michał Okninski, Adrian Błaszak (31. Piotr Leporowski), Łukasz Ratajczak, Krystian Pawlak, Kamil Krajewski, Mateusz Pluciński (31. Damian Buczma)
Polonia II: Rafał Korbik (46. Przemysław Pietrzak) – Tomasz Kostecki, Arkadiusz Pawlak, Dominik Baziór, Przemysław Warot, Damian Buczma, Dominik Mucha, Piotr Leporowski (31. Adrian Błaszak), Adrian Markiewicz, Marek Błachowicz, Jakub Kusik oraz Mateusz Chudy, Bartłomiej Paczkowski, Kamil Kudła, Łukasz Czech, Radosław Czech
Najnowsze aktualności
-
25.06.2014
Ponad 100 km Zbyszka Walczaka
14 czerwca w Anglii wystartował "Solomon London Enduro 12 Hour", czyli bieg 12-to godzinny, rozegrany w pięknej scenerii pól Wimbledonu.
-
24.06.2014
4 lipca pierwszy trening
Piłkarze Polonii zakończyli na początku miesiąca zmagania ligowe zwycięstwem 1:0 nad Elaną Toruń. Po tym meczu piłkarze spotkali się jeszcze raz na wspólnym zakończeniu sezonu i rozpoczęli przerwę wakacyjną.
-
24.06.2014
Młodzicy prowadzili 3:0, ale nie wygrali
W ostatnim meczu sezonu Polonia podejmowała zespół Oranje Poznań. Mecz rozegrano w sobotnie przedpołudnie. Pierwsze minuty spotkania to lekka przewaga zespołu gości, którzy dwukrotnie oddawali strzał na bramkę, lecz na szczęście niecelnie.
-
23.06.2014
Wygrany pierwszy mecz barażowy
Pierwszy barażowy mecz o utrzymanie się w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych nasz zespół zagrał w Kaliszu z tamtejszym Włókniarzem.
-
23.06.2014
Efektowna wygrana trampkarzy
Z wielkim przytupem zakończyli sezon w Grupie Mistrzowskiej trampkarze Polonii. W sobotę 21 czerwca pokonali na własnym boisku Kopernika Poznań aż 8 : 2.
-
22.06.2014
Wygrana na koniec sezonu
Efektowne zwycięstwo 4:0 odnotowali piłkarze rezerw Polonii Środa Wielkopolska nad Wiara Lecha Poznań.
-
21.06.2014
Rezerwy zagrają z Wiarą Lecha Poznań
Zapraszamy wszystkich kibiców na ostatni mecz ligowy zespołu rezerw, który podejmować będzie na własnym boisku Wiarę Lecha Poznań.
-
20.06.2014
Kolejne starty naszych biegaczy
Kolejne starty zanotowali biegacze średzkiej Polonii.





















































