20.08.2024
Remisowy debiut (2013)
W sobotę Polonia 2013 rozegrała swój debiutancki mecz w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej młodzików D2. Poloniści pod opieką trenera Łukasza Kaczałki w Szreniawie zremisowali 1:1 z Olimpią Plewiska, a jedyną bramkę zdobył Sebastian Ciszewicz.
Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga naszego zespołu, który budował każdą akcję od własnej bramki. Zabrakło jedynie kluczowego ostatniego podania pod polem karnym przeciwnika. Było też kilka sytuacji strzeleckich, lecz piłka nie znalazła drogi do bramki. Zawodnikom w kluczowych momentach brakowało cierpliwości, ale pokazało to jak bardzo chcieli pierwsi wyjść na prowadzenie w tym meczu. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Po zmianie stron w krótkim czasie gospodarze zaskoczyli Polonistów. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego dość szczęśliwe wpadła ona do bramki i rywale byli na prowadzeniu. Stracona bramka podziałała pozytywnie na młodych zawodników Polonii, którzy przyspieszali swoje ataki i musieli być bardzo ostrożni w defensywie, aby się nie odkryć. Konsekwentna gra przyniosła bramkę wyrównującą, a jej strzelcem był Sebastian Ciszewicz. Pomimo, że do końca meczu zostało jeszcze dużo czasu na zdobycie zwycięskiej bramki, na którą Poloniści zasłużyli to niestety brakowało skuteczności i wynikiem 1:1 zakończyło pierwsze spotkanie ligowe.
Patrząc na postawę zespołu można być spokojnym, że w następnych spotkaniach drużyna nabierze pewności i wyjdzie zwycięsko z kolejnych pojedynków. Pomimo remisu należą się wielkie słowa uznania dla naszych wychowanków, którzy do samego końca dzielnie walczyli o pełną pulę.
Polonia 2013: 1. liga wojewódzka D2, grupa 2
17 sierpnia 2024, godz. 16:00 - Szreniawa
Olimpia Plewiska 1:1 (0:0) Polonia Środa Wielkopolska
Jan Raczyński 48 - Sebastian Ciszewicz 70
Polonia: 9. Brajan Ostański - 3. Mikołaj Kaczalka, 8. Jakub Przybyłek, 13. Sebastian Ciszewicz, 14. Maksymilian Małecki, 15. Kacper Fiołka, 18. Gabriel Lipiński, 19. Jakub Kanoniczak, 88. Oliwier Wiczyński. Grali także: 47. Antoni Rogowski - 7. Adrian Szkudlarek, 12. Denys Bakulin, 21. Stanisław Majchrzak. Trener: Łukasz Kaczałka.
Najnowsze aktualności
-
08.07.2014
Wielkopolska w półfinale OOM
Kadra Wielkopolski do lat 16 w składzie której występuje zawodniczka naszego klubu Julia Mikołajczak awansowała do półfinału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
-
07.07.2014
Wznowili treningi
Dziś po godzinie 17:00 przy lejącym się z nieba żarze na dolne boisko Centrum Treningowego Polonii po raz pierwszy po przewie wakacyjnej wybiegli piłkarze trzecioligowej Polonii Środa.
-
06.07.2014
Udany benefis Marcina Duchały
Podczas dzisiejszego benefisu Marcina Duchały połączonego z zakończeniem sezonu średzkiej ligi LZS odbył się turniej z udziałem naszej Polonii, Rancha Topoli, reprezentacji LZS i zespołu złożonego z przyjaciół Marcina Duchały.





















































