10.03.2020
Remis z Zawiszą Bydgoszcz (2004) - bramki YTW niedzielne popołudniu do Środy Wlkp. zawitali piłkarze Zawiszy Bydgoszcz, aby rozegrać jedno z ostatnich już spotkań kontrolnych przed zbliżającą się rundą wiosenną. Mecz pomiędzy zawodnikami rocznika 2004 odbył się w pobliskiej Topoli na boisku trawiastym.
Od początku mecz dobrze ułożył się dla średzkich piłlarzy, gdyż po przejęciu piłki, Kamil Baranowski z 20 metrów oddał strzał i już w pierwszej minucie mecze pokonał bramkarza bydgoskiego Zawiszy. Dalsza część pierwszej połowy toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, ale obie drużyny stwarzały sobie groźne sytuacje. Po jednej z nich w 12 minucie piłkarz gości zza linii pola karnego, posłał piłkę pod poprzeczkę i Mateusz Perliński musiał skapitulować. W pierwszej połowie kibice już bramek nie obejrzeli, za to widowisko było bardzo napięte gdyż na placu gry iskrzyło wielokrotnie. Kilka razy potrzebna była pomoc medyczna. Nikt nogi nie odstawiał i mimo żeto mecz kontrolny, to obie drużyny traktowały go jak walka o 3 punkty.
Po zmianie stron, mecz wyglądał podobnie. Dużo walki, dużo zaciętości a przy tym podobnie jak w pierwszej części meczu, dwie bramki. Najpierw po rzucie wolnym dla Polonii trafił Wojtek Pinczak a na 10 minut przedkońcem meczu z rzutu karego wyrównał zawiszak. Wynikiem 2:2 zakończyło się to spotkanie w regulaminowym czasie gry. Dla ostudzenia atmosfery, obie ekipy wykonywały rzutu karne. Każdy zawodnik miał szanse pokonać bramkarza drużyny przeciwnej. W tej rywalizacji o jedną bramkę okozała się lepsza Polonia Środa Wlkp.
W następny weekend juniorzy młodsi zmierzą się z drużyną Złoci Złotkowo.
Polonia wystąpiła w składzie:
M.Perliński, D. Boniecki, W. Stępień (80' K. Sołtysiak), J. Szymczak, K. Michalak, Sz. Rożek, H. Kaźmierczak, K. Baranowski (72' J. Lammel), S. Wajszczuk, P. Paczyńśki (45' N.Dymski), W. Pinczak (80' F. Łuczak)
Najnowsze aktualności
-
16.06.2025
CLJ WU-16: Pogrom w pierwszym meczu barażowym (Juniorki)
W pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorek U-16 zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał aż 14:0 (8:0) z Kaperkami Puck. Nasz zespół dominował od pierwszej do ostatniej minuty spotkania i znacząco przybliżył się do upragnionego awansu. Na listę strzelczyń wpisało się aż dziewięć zawodniczek, a najskuteczniejsza była Khrystyna Kosovska, której udało się skompletować hat trick. Rewanż w środę w Pucku.
-
16.06.2025
Zwycięstwo zapewniło wicemistrzostwo (2009)
W przedostatnim meczu sezonu 2024/2025 zespół Polonii 2009 pokonał aż 9:1 (7:0) drużynę UKS APR Jarocin/Gostyń. Poloniści dominowali od pierwszej minuty i już przed przerwą zdobyli siedem bramek. W drugiej połowie gra nieco się wyrównała, a nasz zespół spokojnie kontrolował przebieg spotkania. Dzięki trzem punktom Polonia zapewniła sobie nie tylko utrzymanie w 1. lidze wojewódzkiej, ale też jest już pewna wicemistrzostwa rozgrywek.
-
16.06.2025
Trzeci zespół punkt od awansu
Trzeci zespół seniorów Polonii w przedostatniej kolejce klasy B wygrał na własnym boisku z LZS-em Głuchowo 5:0 (2:0). Młody zespół, w którym średnia wieku wyjściowej jedenastki wynosiła 17,2 lat, od pierwszego gwizdka kontrolował sytuację na boisku i stopniowo punktował rywali. Bramki dla gospodarzy strzelili Jakub Kowalski, Juliusz Gawlikowski, Adrian Wojciechowski, Bartosz Idziaszek oraz Kacper Cyka. W ligowej tabeli nasz zespół zajmuje drugie miejsce, premiowane awansem. Aby zapewnić sobie promocję do klasy A podopieczni Łukasza Kaczałki muszą w Orzechowie wywalczyć co najmniej punkt.
-
16.06.2025
Akademia: Raport ligowy (14/15.06.2025)
Za nami przedostatni już weekend ligowy sezonu 2024/2025, który dostarczył wielu emocji. Nasze zespoły wygrały dziewięć z jedenastu meczów, strzelając aż 99 goli! Doskonale spisały się juniorki, które w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorek U-16 wygrały aż 14:0 (8:0) z Kaperkami Puck. Polonia 2009 zwycięstwem zapewniła sobie wicemistrzostwo 1. ligi wojewódzkiej B2, krok od mistrzostwa jest Polonia 2012, a jeszcze jednego zwycięstwa do awansu potrzebuje Polonia 2013. W niedzielę Polonia 2013 II wysoko wygrała w Mosinie, zapewniając sobie 1. miejsce i awans do 2. ligi okręgowej.
-
13.06.2025
Akademia: Zapowiedź (14/15.06.2025)
Przed nami przedostatni, ale pełen emocji weekend ligowy. W sobotę rozegrany zostanie baraż juniorek o awans do Centralnej Ligi Juniorek U-16 z Kaperkami Puck, ponadto ważne mecze ligowe rozegrają Polonia 2009, Polonia 2012 oraz walcząca o awans do 1. ligi wojewódzkiej Polonia 2013. W niedzielę dwa mecze zagra Polonia 2010, ponadto czeka nas kilka meczów lig okręgowych, w których emocji także nie zabraknie!
-
13.06.2025
Porażka przed barażami (Juniorki)
W ostatnim meczu ligowym przed barażami o awans do Centralnej Ligi Juniorek zespół juniorek przegrał 1:2 (1:1) ze Sparks Poznań. Był to ostatni mecz Polonistek w rozgrywkach 2. ligi okręgowej C2. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobyła w 30. minucie Blanka Olejnik. W sobotę juniorki Polonii zmierzą się w pierwszym spotkaniu barażowym z Kaperkami Puck.
-
13.06.2025
Domowe zwycięstwo z Polaninem (2014)
W przedostatnim meczu rozgrywek 2. ligi okręgowej młodzików D2 zespół Polonii 2014 pewnie wygrał 7:1 (4:1) z Polaninem Strzałkowo. Cztery bramki w pierwszej połowie dla gospodarzy strzelił Karol Krawczewski, a w drugiej części spotkania po jednym trafieniu dołożyli Wojciech Włodarczyk, Mikołaj Mielcarek oraz Jan Lewandowski.
-
12.06.2025
Maciej Żurawski gościem Polonii Środa
W środę 11 czerwca w Sali bankieotwej Nowego Stadionu Średzkiego odbyło się kolejne spotkanie Klubu Biznesu Polonii Środa Wielkopolska. Tym razem mieliśmy zaszczyt gościć wyjątkowego gościa — Macieja Żurawskiego, byłego reprezentanta Polski i legendę polskiej piłki nożnej!


























































