10.03.2020
Remis z Zawiszą Bydgoszcz (2004) - bramki YTW niedzielne popołudniu do Środy Wlkp. zawitali piłkarze Zawiszy Bydgoszcz, aby rozegrać jedno z ostatnich już spotkań kontrolnych przed zbliżającą się rundą wiosenną. Mecz pomiędzy zawodnikami rocznika 2004 odbył się w pobliskiej Topoli na boisku trawiastym.
Od początku mecz dobrze ułożył się dla średzkich piłlarzy, gdyż po przejęciu piłki, Kamil Baranowski z 20 metrów oddał strzał i już w pierwszej minucie mecze pokonał bramkarza bydgoskiego Zawiszy. Dalsza część pierwszej połowy toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, ale obie drużyny stwarzały sobie groźne sytuacje. Po jednej z nich w 12 minucie piłkarz gości zza linii pola karnego, posłał piłkę pod poprzeczkę i Mateusz Perliński musiał skapitulować. W pierwszej połowie kibice już bramek nie obejrzeli, za to widowisko było bardzo napięte gdyż na placu gry iskrzyło wielokrotnie. Kilka razy potrzebna była pomoc medyczna. Nikt nogi nie odstawiał i mimo żeto mecz kontrolny, to obie drużyny traktowały go jak walka o 3 punkty.
Po zmianie stron, mecz wyglądał podobnie. Dużo walki, dużo zaciętości a przy tym podobnie jak w pierwszej części meczu, dwie bramki. Najpierw po rzucie wolnym dla Polonii trafił Wojtek Pinczak a na 10 minut przedkońcem meczu z rzutu karego wyrównał zawiszak. Wynikiem 2:2 zakończyło się to spotkanie w regulaminowym czasie gry. Dla ostudzenia atmosfery, obie ekipy wykonywały rzutu karne. Każdy zawodnik miał szanse pokonać bramkarza drużyny przeciwnej. W tej rywalizacji o jedną bramkę okozała się lepsza Polonia Środa Wlkp.
W następny weekend juniorzy młodsi zmierzą się z drużyną Złoci Złotkowo.
Polonia wystąpiła w składzie:
M.Perliński, D. Boniecki, W. Stępień (80' K. Sołtysiak), J. Szymczak, K. Michalak, Sz. Rożek, H. Kaźmierczak, K. Baranowski (72' J. Lammel), S. Wajszczuk, P. Paczyńśki (45' N.Dymski), W. Pinczak (80' F. Łuczak)
Najnowsze aktualności
-
09.09.2025
Klasa A: Bez bramek w Żydowie
Trzeci zespół seniorów Polonii składający się z młodych wychowanków akademii w sobotę bezbramkowo zremisował wyjazdowe spotkanie z innym beniaminkiem klasy A - Farą Pelikanem Żydowo. Choć z przebiegu meczu wydawało się, że Poloniści powinni zdobyć trzy punkty, ostatecznie zabrakło konkretów w ataku.
-
09.09.2025
Porażka rezerw z Avią
W kolejnym meczu ligowym zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku Avię Kamionki. Zespół który przed nowym sezonem przeszedł gruntowną zmianę i został wzmocniony kilkoma graczami z dużym doświadczenie.
-
08.09.2025
Akademia: Raport ligowy (6/7.09.2025)
Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 6/7 września 2025.
-
06.09.2025
Podział punktów w Kartuzach
W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa udali się do Kartuz by zmierzyć się z tamtejszym zespołem Cartusi. Pojedynki z tym rywalem nigdy nie należały do łatwych a polonistom w Kartuzach do tej pory udało się wygrać tylko raz. Przyszła więc pora żeby przełamać tą złą passę.
-
05.09.2025
Akademia: Zapowiedź (6/7.09.2025)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 6/7 września 2025.
-
04.09.2025
Trampkarki zadebiutowały w lidze (Dziewczyny)
Trampkarki Polonii zadebiutowały w niedzielę w rozgrywkach 3. ligi młodzików D2. Polonistki do przerwy prowadziły do przerwy 1:0 z Avią II Kamionki po bramce Leny Przybylskiej, ale ostatecznie przegrały 1:4. Ponadto dziewczyny wzięły udział w turnieju Wisła Ladies Cup, gdzie zajęły czwarte miejsce. W walce o brązowy medal Polonistki przegrały po serii rzutów karnych.
-
04.09.2025
Młodzicy wysoko wygrywają (2014)
Udany tydzień ma za sobą Polonia 2014. Po dwóch porażkach w 1.I lidze wojewódzkiej D2 przyszedł wreszcie czas na upragnione zwycięstwo. Poloniści na wyjeździe wygrali 8:0 (3:0) z Polonią Golina po trzech golach Aleksandra Szymoniaka, dwóch Karola Krawczewskiego oraz po jednym Mikołaja Mielcarka, Jakuba Narolskiego oraz Wojciecha Włodarczyka. Druga drużyna udanie rozpoczęła walkę w 2. lidze okręgowej pokonując 9:2 (3:0) kolegów z Kłosa Zaniemyśl.
-
04.09.2025
Porażki młodzików (2013)
Miniony weekend nie był udany dla naszych młodzików z rocznika 2013. Pierwszy zespół przegrał domowy mecz z APR Lampart Poznań 2:5 (0:4). Gole dla Polonii strzelali Leon Jacków i Kacper Woźniak. Druga drużyna przegrała na wyjeździe 1:4 (1:1) z Clescevią Kleszczewo, a jedyne trafienie dla średzkiego zespołu zaliczył Mikołaj Jung.

























































