OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

09.05.2011

Remis z Kłeckiem

W niedzielne popołudnie zespół rezerw zremisował na własnym boisku z Lechitą Kłecko 2-2 ( 2-0 ).

Bramki dla Polonii strzelił Marcin Leciej

Rezerwy wystąpiły w składzie: A. Szkudlarek - P. Mikołajczyk, P. Maleszka, T. Walkowiak, A. Nowicki - S. Pawłowski, M. Pluciński, M. Leciej ( 85 min. Ł. Przezdzięk ), M. Waszak - B. Pluciński, M. Michalak

Mecz ten miał dwa oblicza. W pierwszej połowie dominowali gospodarze a druga połowa należała do gości. Od pierwszych minut nasz zespół osiągnął  przewagę, lecz nie potrafił tego udokumentować strzeleniem bramki. Ładne akcje braci Plucińskich i Lecieja kończyły się albo niecelnym strzałem, albo obroną bramkarza z Kłecka. Dopiero po drugim kwadransie rezerwy objęły prowadzenie. Bartosz Pluciński będąc w polu karnym zastawił piłkę a obrońca gości chcąc ją wybić popełnił przewinienie i sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się niezawodny w tym stałym fragmencie gry Marcin Leciej. Ta bramka dodała animuszu naszemu zespołowi. Już po kolejnych dwóch minutach poloniści a dokładnie znów Marcin Leciej podwyższył wynik spotkania. Po ładnej akcji lewą stroną boiska w pole karne wpadł Mateusz Pluciński dostrzegł nabiegającego Lecieja, zagrał piłkę wzdłuż bramki a skuteczny Luta z 11 metrów posłał piłkę w przeciwny róg bramkarza i było 2-0.

Tak więc z dwubramkową przewagą schodzili poloniści na przerwę do szatni.

W drugiej połowie nasz zespół z minuty na minutę tracił pewność siebie a goście zyskiwali przewagę. Na 20 minut przed końcem spotkania drużyna Lechity strzeliła bramkę kontaktową. Po błędzie naszych obrońców napastnik gości znalazł się sam na sam ze Szkudlarkiem i zmusił go do kapitulacji. Z minuty na minutę rosła przewaga gości a nasz zespół ograniczył się do sporadycznych kontr. W 85 minucie za kontuzjowanego Lecieja wszedł Przezdzięk, który stanął między słupkami, a Szkudlarek przesunął się do ataku. Kiedy sędzia pokazał trzy palce, a więc trzy doliczone minuty gry zespół Lechity wykorzystał zamieszanie w naszym polu karnym i ładnym strzałem w okienko napastnik gości strzelił wyrównującą bramkę.

Szkoda straconych punktów na własnym boisku tym bardziej, że zespół rezerw walczy o utrzymanie w swej klasie rozgrywkowej i każdy punkt jest bardzo potrzebny.

 

Najnowsze aktualności

  • 04.09.2025

    Dużo goli w meczach trampkarzy (2012)

    Intensywny tydzień ma za sobą Polonia 2012, która w ciągu pięciu dni rozegrała trzy mecze ligowe i wygrywając dwa z nich. Najpierw Poloniści przegrali 0:9 (0:5) w Ostrzeszowie z Lechem Poznań/Południe, następnie pokonali aż 12:2 (6:0) Kotwice Kórnik, a w niedzielę po ciekawym meczu wygrali 7:3 (2:2) z Polonią 1912 Leszno. Mecz obfitował w emocje o czym świadczyć mogą dwie czerwone kartki dla zespołu gości.

  • 04.09.2025

    Trzy punkty w dwóch meczach (2011)

    W ostatnich dwóch spotkaniach Polonia 2011 wywalczyła trzy punkty. Najpierw Poloniści przegrali z uczestnikiem barażów o CLJ U-15 - Spartą Złotów 2:6. Gole zdobyli Kuba Kucharski i Ignacy Ucinek. W niedzielę natomiast Polonia wygrała na boisku w Klęce z APR Lampart II Poznań 4:3. Bramki strzelali Marcel Łuczak - dwie, Kuba Kucharski oraz Giovani Henriquez-Gajda.

  • 04.09.2025

    Historyczne zwycięstwo w CLJ U-16 (Juniorki)

    Intensywny tydzień mają za sobą juniorki, które rozegrały dwa mecze okręgowego Pucharu Polski - najpierw wysokie zwycięstwo 15:1 z GAP Czacz/Śmigiel, a następnie porażka po rzutach karnych z III-ligową Kanią Gostyń. Polonistki odniosły także swoje historyczne - pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek do lat 16. Nasz zespół na własnym boisku wygrał aż 14:0 (8:0) z MUKS 11 Zielona Góra.

  • 04.09.2025

    Skuteczni juniorzy (2010)

    W czterech rozegranych ostatnio meczach zespoły rocznika 2010 zdobyły w sumie 21 bramek. Pierwszy zespół najpierw mimo dwubramkowego prowadzenia zremisował 2:2 z UKS APR Lampart Jarocin, by w kolejnym meczu pokonać aż 8:0 Polonię 1912 Leszno. Druga drużyna najpierw pokonała u siebie 8:0 Rawię Rawicz, a następnie po pełnym dramatugi meczu przegrali 3:4 z KKS-em 1925 Kalisz.

  • 04.09.2025

    W Kaliszu na piątkę (2009)

    Bardzo dobrze w Kaliszu spisał się zespół Polonii 2009, który wygrał 5:1 (2:0) z miejscowym KKS-em 1925. Nasz zespół szybko objął dwubramkowe prowadzenie, które w końcówce spotkania udało się jeszcze podwyższyć. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym golem. Dla Polonii strzelali Michał Mężyński, Antoni Staszak, Adam Gołaszewski, Adam Mostowiak oraz Benjamin Wałuszko. Zaplanowany na sobotę mecz z Poznańską 13 został odwołany z powodu złego stanu boiska i zostanie rozegrany w innym terminie.

  • 04.09.2025

    Transmisja z Kartuz

    Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania ligowego z Cartusią Kartuzy. 

    Transmisja oczywiście z komentarzem 

    Początek transmisji w sobotę 6 września o godzinie 12:50

    Realizacja transmisji:

    PoloniaTV

    Łukasz Szarzyński

  • 02.09.2025

    Klasa A: Kosynier ograł Polonię

    Trzeci zespół seniorski Polonii w niedzielę zagrał w Sokołowie, a nie jak pierwotnie zaplanowano w Środzie. Młody zespół Polonii szybko stracił gola i mimo ambitnej walki o zwycięstwo musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego Kosyniera. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3.

  • 02.09.2025

    Mecze z Olimpią i Zawiszą jako imprezy masowe

    Nadchodzące spotkanie I rundy STS Pucharu Polski z Olimpią Grudziądz i  mecz 10. kolejki Betclic III ligi z Zawiszą Bydgoszcz będą organizowane jako imprezy masowe. Podczas obu spotkań spodziewamy się zorganizowanych grup kibiców gości co na pewno doda kolorytu obu spotkaniom.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.