09.10.2011
Remis w Zielonej GórzeW sobotnie popołudnie (8.10.2011 r.)o godzinie 13.30 w Zielonej Górze odbył się mecz na szczycie III ligi. Stawką meczu była pozycja lidera III ligi. Zespół z Zielonej Góry to mistrz III ligi z zeszłego sezonu i był uznawany przez miejscowych za faworyta tego spotkania. Mecz zakończył się sprawiedliwym bezbramkowym remisem.
W pierwszej połowie optyczną przewagę w posiadaniu piłki miał zespół gospodarzy. Dla naszej drużyny kilku dogodnych sytuacji nie wykorzystały napastniczki i pomocniczki. Zespół gospodarzy odpowiedział strzałem w poprzeczkę z 20 m oraz uderzeniem z rzutu wolnego, który doskonale wybroniła nasza bramkarka Emilia Krajewska.
W drugiej połowie gra toczyła się w środku pola. Naszemu zespołowi nie udało się wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarką gospodarzy.
Po meczu walki nasza drużyna uzyskała zwycięski remis, który zapewnia nam utrzymanie pozycji lidera III ligi.
Kluczem do sukcesu zespołu była bardzo dobra realizacja założeń taktycznych.
Skład: Emilia Krajewska, Daria Sroczyńska, Beata Plewa, Agnieszka Muszyńska, Sylwia Jędrzejczyk(42’ Judyta Pasternak), Agnieszka Szafran, Monika Purgał(60’ Aleksandra Jędrzejczak), Natalia Zaborniak, , Alicja Oczkowska(60’ Magdalena Cierzniak), Agata Ratajczak(36’ Anna Regulska), Jagoda Zielińska(68’ Joanna Niemier).
Najnowsze aktualności
-
11.11.2012
Nie ma mocnych na juniorów młodszych
W sobotę 10 listopada zespół juniorów młodszych rozegrał ostatnie w tym roku spotkanie ligowe. Na boisko do Środy Wlkp. przyjechał zespół Warty Śrem. Poloniści pokonali zdecydowanie rywala w stosunku 9:0, prowadząc do przerwy 4:0. Bramki dla Polonii zdobyli: Szymon Grzelak - 3, Krystian Olczyk - 2, Artur Kaczmarek, Karol Witucki, Bartosz Nowak po 1 oraz jedna bramka samobójcza. Zespół Roberta Halaburdy zdecydowanie wygrał swoją grupę zdobywając w sumie 28 punktów (9 zwycięstw i 1 remis) w stosunku bramkowym 74:5. Tym samym juniorzy młodsi Polonii na wiosnę zagrają w grupie mistrzowskiej, w której będzie toczyła sie walka o awans do Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych.
-
10.11.2012
Wyniki sobotnich meczów 14. kolejki klasy A
Dzisiaj rozpoczęła się 14. kolejka poznańskiej klasy A. Do niespodzianki doszło w Dolsku, gdzie miejscowa Zawisza zremisowała bezbramkowo z rezerwami naszej Polonii. Pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotowali Błękitni Owińska, którzy pokonali Poznań FC 2:1.
-
10.11.2012
Remis rezerw w Dolsku
W dzisiejszym meczu 14. kolejki poznańskiej klasy A rezerwy Polonii Środa Wielkopolska bezbramkowo zremisowały z Zawiszą Dolsk.
-
10.11.2012
Wyniki sobotnich meczów 16. kolejki III ligi
Dzisiaj rozegrano siedem z ośmiu zaplanowanych na ten weekend 16. kolejki III ligi. Wysokie zwycięstwo zanotowała Cuiavia Inowrocław pokonując Lubuszanina Trzciankę 6:2. Również wysoko wygrała Polonia 1912 Leszno z Piastem Kobylin 5:2. Ważne trzy punkty zdobył GKS Dopiewo zwyciężając Unię Swarzędz 2:0. Dużo emocji dostarczył natomiast mecz Nielby Wągrowiec z Notecianką Pakość, który zakończył się remisem 3:3.
-
09.11.2012
Zapowiedź 16. kolejki III ligi
W najbliższy weekend rozegrana zostanie już ostatnia tej jesieni, 16. kolejka III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
09.11.2012
Zapowiedź 14. kolejki klasy A
Przedostatnią już 14. kolejkę ligowych spotkań rozegrają w najbliższy weekend drużyny występujące w poznańskiej klasie A.
-
08.11.2012
Rozgrywki młodzieży
W najbliższy weekend po raz ostatni tej jesieni na boiska wybiegną zespoły młodzieżowe naszego Klubu.
-
08.11.2012
Kamil Waskowski posędziuje z Ostrovią
Kamil Waskowski z Poznania będzie arbitrem głównym meczu Polonia Środa Wielkopolska - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski, który zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę na średzkim stadionie.






















































