OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

21.05.2022

Remis w starciu z Sokołem

Od samego początku to rywale ruszyli do ataków. Ale młody zespół Polonii Środa dzielnie się bronił i groźnie kontratakował. Po jednym z takich szybkich wypadów na bramkę rywali uderzał Mateusz Rosiak ale niestety było to uderzenie niecelne. W odpowiedzi swoje sytuacje mieli goście ale po strzałach Miłosza Matuszewskiego i Dominika Domagały dwukrotnie świetnie interweniował Miłosz Garstkiewicz. Z biegiem czasu gra się wyrównała i toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Dopiero pod koniec pierwszej części spotkania Sokół odważniej zaatakował i wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z boku boiska średzkiego bramkarza celnym strzałem pokonał Miłosz Matuszewski. Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Od samego początku drugiej części spotkania oglądaliśmy podobny obraz gry jak w pierwszych trzech kwadransach. Przy piłce dłużej utrzymywali się bardziej doświadczenia gracze Sokoła a poloniści próbowali ich zaskoczyć jakimś kontratakiem. Sokół Kleczew miał swoje sytuacje ale fatalnie przestrzeliwali czy to Krzysztof Kołodziej czy Krzysztof Biegański. Poloniści starali się zaatakować bramkę rywala ale blok defensywny Sokoła kierowany przez doświadczonego Adriana Kaliszana był bezbłędny. W doliczonym czasie gry gdy poloniści wykonywali rzut rożny pod bramkę rywali pobiegł nawet bramkarz Polonii Środa Miłosz Garstkiewicz. I to właśnie on dopadł do wybitej przez obrońców Sokoła piłki, przyjął ją jak rasowy napastnik i uderzył. Po jego strzale ręką we własnym polu karnym zagrał jeden z obrońców Sokoła i sędzia podyktował rzut karny.  Do piłki podszedł Kacper Nowak i pewnym strzałem doprowadził do remisu. Radość na boisku wśród młodych piłkarzy Polonii i radość na trybunach wśród kibiców którzy gromkimi brawami nagrodzili ambitną postawę polonistów. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie i to Polonia Środa cieszyła się z remisu.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Garstkiewicz – Matoszko (26` Rubach), Cyka, Pogonowski (74` Nowak), Michalak F. (46` Kaźmierczak), Stelmaszyk (74` Maślanka), Michalak K., Rosiak, Szymczak, Pinczak, Kaczmarek

Sokół Kleczew wystąpił w składzie: Koliński – Golak, Ceglewski, Kaliszan, Kowalczuk, Zawistowski (46` Biegański), Domagalski, Kołodziej (69` Omasombo), Molewski (85` Koziorowski), Bartosik, Matuszewski.

Żółte kartki: Pinczak, Rubach - Kaliszan

Bramki: Nowak (90`) - Matuszewski (40`)

Najnowsze galerie

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
PAKIET BRĄZOWY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.