01.05.2017
Remis w Margoninie (2000)W sobotę 29 kwietnia juniorzy młodsi udali się do Margonina, aby tam rozegrać kolejne spotkanie ligowe. Gospodarze tego meczu zajmują ostatnie miejsce w tabeli ale na własnym boisku są groźni i potrafili odebrać punkty innym drużynom , między innymi liderowi z Wągrowca.
Nasi zawodnicy jechali tam pełni nadziei na końcowy sukces, który pozwoliłby utrzymać dystans do Nielby, która w tym samym czasie rywalizowała z Polonią Leszno. Od pierwszej minuty Poloniści zaatakowali zdecydowanie przeciwników , pragnąc jak najszybciej ułożyć sobie ten mecz. Szybko wypracowali sobie dwie znakomite stu procentowe sytuacje ale niestety obie fatalnie zmarnowali. Dopiero w końcowych minutach pierwszej połowy na solową akcję zdecydował się D. Słabikowski i w bezpardonowy sposób został sfaulowany w polu karnym. Bezbłędnym wykonawcą jedenastki okazał się M. Stolecki i dzięki temu nasi juniorzy wyszli na prowadzenie.
Druga połowa wyglądała bardzo podobnie jak pierwsza- nasz zespół dominował, stwarzał sobie znakomite okazje do podwyższenia wyniku, ale też niestety pudłował. Ta nieskuteczność zemściła się na naszych zawodnikach w doliczonym czasie gry, kiedy to po przypadkowym zagraniu udało się gospodarzom umieścić piłkę w naszej bramce. Wielka szkoda, że w taki sposób młodzi poloniści stracili te dwa punkty ,tym bardziej że rywale z Wągrowca wygrali swój mecz i odskoczyli naszym piłkarzom na trzy punkty.
Do końca sezonu zostało jeszcze siedem meczów i w każdym z nich nasi juniorzy muszą zagrać na 100% swoich możliwości, aby móc walczyć o czołowe miejsca w lidze. Nie mogą sobie już pozwolić na takie wpadki , jak ta z Margoninem, bo w przeciwnym razie mogą zapomnieć o pierwszej trójce.
Najbliższa okazja do poprawy zdobyczy punktowej czeka juniorów w najbliższą sobotę 6 maja , kiedy to podejmować będą na swoim boisku rówieśników z Jarocina. Wszystkich kibiców zapraszamy na godzinę 13.00.
Z Leśnikiem zagrali: F. Lesiński, R.Szymczak, K. Gołębiewski, D. Puchalski, K. Furmanek, J. Kiel, D. Słabikowski, G. Małolepszy, F. Radek, T. Puchalski, M. Stolecki, F. Michalak.
Najnowsze aktualności
-
28.03.2026
Ważna wygrana z Czarnymi
W kolejnej ligowej kolejce piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku rezerwy Czarnych Sosnowiec. Rywal to zespół nieobliczalny a jego siła zależy głównie od posiłków z pierwszego zespołu. Czarne potrafiły w tej rundzie pokonać liderującą Legię Warszawa 4:0 ale potrafiły też doznać bolesnych porażek. Na pewno ekipę Polonii Środa czekał ciężki mecz w którym trzeba było wznieść się na wyżyny swoich umiejętności.
-
27.03.2026
Akademia: Zapowiedź (28/29.03.2026)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 28/29 marca 2026.
-
26.03.2026
Weekendowe transmisje Polonia TV
W ten weekend pokażemy Wam DWA spotkania zespołów Polonii Środa na żywo na naszym kanale na You Tubie. Nasze transmisje zaczniemy w sobotę spotkaniem Orlen I ligi kobiet pomiędzy Polonią Środa, a Czarnymi II Sosnowiec, a zakończymy sobotnim meczem Betclic III ligi w którym zespół Polonii Środa zmierzy się z Cartusią Kartuzy.
Wszystkie spotkania oczywiście z komentarzem
Już teraz zapraszamy przed ekrany. Linki do spotkań znajdziecie poniżej.
-
25.03.2026
Polonia Środa w ćwierćfinale pucharu
W 1/8 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski piłkarze Polonii Środa udali się do Wągrowca aby zmierzyć się z czwartoligową Polonią Chodzież. Stawką pojedynku był awans do ćwierćfinału pucharowych rozgrywek w którym czekała już Obra Kościan.
-
25.03.2026
Młodzicy nie zapunktowali (2014)
Młodzicy w rocznika 2014 w ostatnich dniach rozegrali dwa mecze ligowe. Pierwsza drużyna we wtorek przegrała na wyjeździe 1:4 z APR Lampart Poznań, natomiast drugi zespół w niedzielę na własnym boisku przegrał 4:8 (3:4) z Victorią Wysogotowo.
-
25.03.2026
Jeden gol zadecydował o porażce (2013)
We wtorek zespół Polonii 2013 w Fałkowie rywalizował z zespołem Lecha Poznań/Łubowo. Wyjazd okazał się jednak nieudany, ponieważ nie udało się z niego przywieźć ligowych punktów. O porażce Polonii zdecydował jeden gol stracony w 16. minucie gry.
-
23.03.2026
Pierwsze koty za płoty (Dziewczyny)
Zespoły dziewcząt zainaugurowały w weekend rundę wiosenną. W wojewódzkiej lidze juniorek B2 Polonistki przegrały 0:8 z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski, w 3. lidze okręgowej D1 nasze trampkarki przegrały 2:10 (1:0) z Orlikiem II Mosina, natomiast w 3. lidze okręgowej D2 młodziczki przegrały 1:4 z Golem Środa Wielkopolska.
-
25.03.2026
Akademia: Raport ligowy (24.03.2026)
Wyniki meczów ligowych drużyn akademii w dniu 24 marca 2026.






















































