OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

28.07.2013

Remis rezerw Polonii z Kłosem Zaniemyśl (akt)

W bardzo upalne niedzielne przedpołudnie zespół rezerw Polonii Środa Wlkp. rozegrał kolejny mecz sparingowy. Tym razem młodzi zawodnicy ze Środy stoczyli pojedynek z występującą w klasie okregowej druzyną Kłosa Zaniemyśl. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 2:2 (1:1). Bramki dla zespołu rezerw zdobyli: Karol Kaźmierczak oraz Jakub Kurasiński. 

Spotkanie zostało rozegrane na górnym boisku Centrum Treningowe Polonii. Poloniści od początku meczu toczyli wyrównany pojedynek z wyżej notowanym rywalem. Momentami nawet rezerwy posiadały przewagę, gdyż dłużej utrzymywały się przy piłce. Pierwszą groźną sytuacje w polu karnym miał Jakub Wiśniewski, jednak nasz napastnik uderzył niecelnie na bramkę rywale. Kłos Zaniemyśl także próbował swoich sił, jednak dobrze grająca obrona w Polonii nie dopuszczała rywala zbyt często pod naszą bramkę. Jak już się Kłosowi udało to oddawali niecelne uderzenia. Rezerwy natomiast grając dużo piłką często także zagrażali bramce przeciwnika. W 7 minucie z rzutu wolnego Szymon Grzelak uderzył w mur. Marcin Malusiak dwukrotnie mógł uderzyć z dystansu, lecz zamiast to zrobić szukał jeszcze ostatniego podania. W 23 minucie rywale obejmują prowadzenie. Po rzucie rożnym nasi zawodnicy zbyt słabo wybijają piłkę z pola karnego, do której dobiega jeden z graczy Kłosa i uderza na naszą bramkę. Piłka po rykoszecie niestety wpada do naszej siatki. Sytuacja taka jeszcze bardziej zmobilizowała naszych młodych graczy, którzy często bywali pod bramką rywala. Taki napór został nagrodzony w 30 minucie. Piłkę z głębi pola zagrał Marcin Malusiak do Karola Kaźmierczaka, który napierał na obrońcę w polu karnym. Tam błąd popełnili przeciwnicy, który skrzętnie wykorzystał nasz gracz Karol Kaźmierczak uderzając do pustej bramki. W odpowiedzi rywale często zagrażali nam po rzutach rożnych. W 35 minucie ładna indywidualna akcja Arkadiusza Pawlaka kończy się uderzeniem w boczną siatkę. A strzał z dystansu w wykonaniu Jakuba Kurasińskiego przechodzi nad poprzeczką. Do przerwy wynik jest remisowy 1:1.

W drugiej odsłonie mecz jest także wyrównany, jednak to Polonia stwarza sobie więcej dogodnych sytuacji. W 54 minucie po jednej z takich akcji rezerwy obejmują prowadzenie. Piłkę z boku boiska dorzuca Mateusz Nyczak do Jakuba Wiśniewskiego, który zgrywa ja przed pole karne, a tam Jakub Kurasiński mocnym precyzyjnym strzałem zdobywa druga bramkę dla Polonii. Kilka chwil później Jakub Wisniewski nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzając zbyt słabo do bramki. Niestety w 58 minucie po błędzie w obronie Kłos Zaniemyśl wyrównuje oddając strzał po ładnym rozegraniu z pola karnego. Pięć minut później goście wykonują rzut wolny z 20 metra, lecz uderzenie to dobrze broni debiutujący w naszej bramce Krzysztof Kot. W odpowiedzi z dystansu uderza Marcin Malusiak, lecz piłka ponownie przelatuje nad bramką. W 80 minucie koronkowa akcja Polonii kończy się niecelnym uderzeniem Jakuba Wiśniewskiego z 5 metra. Kilka chwil później z dystansu uderzają Mateusz Stanisławski i Przemysław Frąckowiak, lecz strzały te są niecelne lub zbyt słabe aby pokonać bramkarza. W 87 minucie ponownie dobrze w bramce interweniuje Krzysztof Kot broniąc pewnie uderzenie zawodnika Kłosa. Ostatnie słowo jednak mogło należeć do Polonii, która wyprowadziła szybką akcję 4 na 3 za sprawą Przemysława Warota. Nasz zawodnik szybko wbiegł w pole karne z piłkę lecz jego dogranie niestety było niecelne do kolegów z zespołu. Spotkanie kończy się wynikiem remisowym 2:2, które na pewno wstydu rezerwom Polonii nie przynosi. Wręcz przeciwni w naszym zespole widać dobra grę, zaangażowanie zawodników i dużo walki na boisku. Dodajmy ponownie, iż w rezerwach prowadzonych przez trenera Roberta Halaburdę występują praktycznie sami juniorzy większości z rocznika 1996 i 1997.

Kolejny mecz sparingowy Polonia II rozegrała już w najbliższy czwartek 1 sierpnia na własnym boisku o godz. 19.00 z beniaminkiem klasy okręgowej Lipnem Stęszew. 

 

Polonia II wystąpiła w składzie:

I połowa: Krzysztof Kot - Karol Witucki (23` - Przemysław Frąckowiak), Tomasz Kaźmierski, Tomasz Kostecki, Arkadiusz Pawlak - Mateusz Stanisławski, Szymon Grzelak (23` - Jakub Kurasiński), Marcin Malusiak - Przemysław Warot, Karol Kaźmierczak, Jakub Wisniewski (23` - Jędrzej Loga).

II połowa: Krzysztof Kot - Karol Witucki, Tomasz Kaźmierski (68` - Przemysław Warot), Tomasz Kostecki, Mateusz Nyczak (68` - Jędrzej Loga) - Jakub Kurasiński (80` - Mateusz Stanisławski), Szymon Grzelak, Mateusz Stanislawski (68` - Marcin Malusiak) - Przemysław Frąckowiak (85` - Tomasz Kaźmierski), Arkadiusz Pawlak (68` - Karol Kamierczak), Jakub Wiśniewski (80` - Arkadiusz Pawlak).

Galerię zdjęć z tego meczu zobaczyć mozna tutaj.

Najnowsze aktualności

  • 07.11.2023

    Powalczą o puchar

    Już w środę 8 listopada piłkarki Polonii Środa Wielkopolska rozegrają spotkanie 1/32 finału Orlen Pucharu Polski kobiet w którym zmierzą się z przedstawicielem Orlen Ekstraligi Kobiet BTS Rekord Bielsko Biała. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:30.

  • 07.11.2023

    Transmisja spotkania pucharowego

    Ze spotkania Pucharu Polski kobiet przeprowadzimy transmisję na którą już teraz zapraszamy. 

    Początek transmisji w środę 8 listopada o godzinie 12:15.

  • 07.11.2023

    Spotkanie starych znajomych

    Już w najbliższa sobotę 11 listopada kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa. Rywalem średzkiego zespołu będzie inny Wielkopolski trzecioligowiec – Sokół Kleczew. Pojedynki obu ekip to już takie ligowe klasyki. Oba zespoły na trzecioligowym poziomie są nieprzerwanie od sezonu 2011/12. Wtedy to też spotkały się po raz pierwszy. Do tej pory w sumie w oficjalnych meczach czy to ligowych czy pucharowych na przestrzeni ostatnich dwunastu lat oba zespoły spotkały się ze sobą 24 razy.

  • 07.11.2023

    Domowa porażka z KKS-em (2012)

    W swoim przedostatnim jesiennym meczu ligowym Polonia 2012 przegrała na boisku w Topoli z KKS-em 1925 Kalisz 0:4 (0:3). Goście szybko objęli prowadzenie, a potem dołożyli jeszcze trzy bramki i zdobyli komplet punktów. Poloniści w czwartek rozegrają zaległe spotkanie z UKS AP Reissa Jarocin, które będzie ich ostatnim w rundzie jesiennej.

  • 07.11.2023

    Zwycięstwo na zakończenie (2008/2009)

    Zespół Polonii Środa 2008/2009 II w niedzielę zakończył rundę jesienną sezonu 2023/2024. W ostatniej kolejce młodzi Poloniści mierzyli się na wyjeździe z Koziołkiem Poznań. Nasz zespół od 61. minuty przegrywał 0:1, ale w końcówce zdołał odwrócić wynik. Najpierw w 80. minucie swojego pierwszego gola w barwach Polonii strzelił Paweł Przybyłek, a dwie minuty później na wagę trzech punktów do siatki trafił Nikodem Bliskowski. Rozgrywki II ligi okręgowej nasz zespół zakończył na 3. miejscu.

  • 07.11.2023

    CLJ U-15: Porażka z FASE Szczecin (2009)

    W meczu 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał 0:6 (0:4) z FASE Szczecin. Gospodarze już po szesnastu minutach prowadzili 3:0, i choć potem gra Polonistów była coraz lepsza to znów brakowało bramek. Zawodnicy FASE kontrolowali przebieg meczu i stopniowo powiększali dorobek bramkowy.

    Przed Polonistami ostatnie dwa mecze CLJ - w sobotę na własnym boisku podejmą Akademię Piłkarska Reissa, a tydzień później w ostatniej kolejce zmierzą się z Pogonią Szczecin 2010.

  • 07.11.2023

    Pogrom w Kole (2008)

    Po jednostronnym widowisku Polonia Środa Wielkopolska wygrała w Kole 7:1 (3:0) z miejscową Olimpią. Poloniści szybko objęli prowadzenie i przez większość czasu prowadzili grę na połowie gospodarzy. Do przerwy nasz zespół strzelił trzy bramki, a w drugiej dołożył kolejne cztery.

    Polonia na kolejkę przed końcem rozgrywek prowadzi w tabeli z dwoma punktami przewagi nad KKS-em 1925 Kalisz. Nasi zawodnicy ostatni mecz rozegrają w środę na Nowym Stadionie Średzkim, a rywalem będzie Polonia 1912 Leszno. Zwycięstwo w tym spotkaniu zagwarantuje naszemu zespołowi triumf w rozgrywkach.

  • 06.11.2023

    Polonistki czwarte w Progress Cup (Dziewczyny)

    W weekend zespół dziewcząt przebywał w Kleszczowie, gdzie brał udział w turnieju Progress Cup. Nasze zawodniczki spisały się bardzo dobrze, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Ponadto Julia Wawroska została wybrana do najlepszej siódemki turnieju! Gratulacje!

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.