OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

24.10.2016

Remis Polonii z rezerwami Olimpii

Kolejny remis zanotowały piłkarki „Polonii”  Środa w 9 kolejce rozgrywek II ligi kobiet. Tym razem nie dały rady pokonać na własnym boisku „Olimpii” II Szczecin. Nie byłoby w tym nic niepokojącego gdyby nie to, że wydające się być głównymi kandydatkami do awansu zawodniczki „Akademii Piłkarskiej” Lechii Gdańsk, wygrywają jak dotąd regularnie i powiększają przewagę nad resztą drużyn.

Mimo, że „Polonia” w tym meczu była zespołem lepszym, to nie potrafiła jednak udokumentować swej przewagi strzeleniem jednej czy dwóch bramek. Takie okazje były zwłaszcza w pierwszej połowie meczu. I tu albo zawodziła skuteczność, albo nieprzeciętnymi umiejętnościami wykazywała się bramkarka ze Szczecina. Wymienić można niewykorzystane, dobre okazje do zdobycia gola Magdy Lińskiej, Mikołajczak, Szukalskiej i Wojteckiej, której strzał w mistrzowskim stylu wybroniła bramkarka gości. Nawiasem mówiąc, to jej właśnie piłkarki „Olimpii” zawdzięczają wywalczony punkt. Z pierwszej połowy na odnotowanie zasługuje obrona przez Golczak rzutu karnego za „rękę” jednej z zawodniczek „Polonii’.

Choć dziewczęta nasze bardzo starały się aby pojedynek rozstrzygnąć na swoją korzyść, to z kilku sytuacji stworzonych w II połowie nie udawało się trafić do szczecińskiej bramki. Czego nie mogła dokonać „Polonia”, zrealizowała „Olimpia”. W 64 minucie meczu, w wyniku straty piłki na własnej połowie przez naszą drużynę, rywalki przeprowadziły akcję, po której w zamieszaniu podbramkowym bezpańską piłkę do siatki „wepchnęła” z bliska zawodniczka gości. „Polonię” w tym dniu stać było tylko na jedno trafienie. Sztuki tej w 88 minucie meczu dokonała Ola Szukalska dobijając piłkę po strzale Julii Mikołajczak.

W następnej kolejce piłkarki „Polonii” gościć będą liderki- „Akademię Piłkarską” Lechii Gdańsk. Spotkanie odbędzie się w niedziela o godzinie 13.00.

Polonia Środa Wlkp.- Olimpia II Szczecin 1:1(0:0)

Skład „Polonii” – Golczak, Cichoń L (84′ Forszpaniak), Ratajczak, Polowczyk, Sroczyńska, Magda Lińska, Maria Lińska (72′ Nowakowska), Szukalska, Wojtecka, Mikołajczak, Hyża (69′ Krzykos)

 

Najnowsze aktualności

  • 03.09.2018

    Porażka w derbach z Wartą

    W III kolejce rozgrywek klasy okręgowej drużyna KS Polonia podejmowała drużynę Wartę Śrem.

  • 01.09.2018

    Trzy punkty z Kleczewa

    W sobotę 1 września w Budzisławiu Kościelnym piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego był Sokół Kleczew. Oba zespoły spotykały się ze sobą już wielokrotnie a pojedynki te zawsze były bardzo emocjonujące i trzymały w napięciu do samego końca. Nie inaczej było i tym razem.

  • 31.08.2018

    Porażka z Ostrovią (2004)

    Środowy mecz, drużyny trampkarza starszego z Ostrovią Ostrów, należy do tych meczów, o których trzeba szybko zapomnieć. Poloniści przegrali mecz na własne życzenie, dając w tym dniu mnóstwo prezentów drużynie gospodarzy.

  • 31.08.2018

    #Krispol powraca!

    Po krótkiej nieobecności w szeregach naszych Partnerów, powraca do nas Krispol Zakład Instalacyjno - Budowlany.

  • 31.08.2018

    Nowe możliwości reklamowe

    Specjalnie dla naszych obecnych i przyszłych Partnerów przygotowaliśmy nowe możliwości reklamowe.

  • 31.08.2018

    Grają poloniści

    W najbliższy weekend rozgrywki ligowe wznowią praktycznie wszystkie grupy młodzieżowe naszej Akademii Piłkarskiej. W sumie odbędzie się piętnaście spotkań ligowych. Osiem z nich odbędzie się na obiektach sportowych w naszym mieście, a siedem meczy zostanie rozegranych na wyjeździe.

  • 29.08.2018

    Wojciech Jasiak poprowadzi mecz z Sokołem

    Wojciech Jasiak z Krotoszyna poprowadzi jako sędzia główny sobotnie spotkanie Polonii z Sokołem Kleczew. To bardzo doświadczony na trzecioligowym froncie sędzia, który do tej pory prowadził 75 spotkań w tym aż dziewięć z udziałem naszego zespołu. Z tych 9 meczy Polonia 4 wygrała, zanotowała 2 remisy i poniosła 3 porażki.

  • 28.08.2018

    Karcher Cup (2009)

    W niedzielę 26 sierpnia w Środzie Wielkopolskiej odbył się turniej Karcher Cup dla rocznika 2009. W ogólnopolskim turnieju wzięły udział takie zespoły jak: Lech Poznań, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin, Warta Poznań, Błękitni Stargard, Warta Śrem, AP Reissa oraz oczywiście Polonia Środa.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.