25.11.2017
Remis na zakończenie jesieniW ostatnim meczu ligowej jesieni piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku rezerwy występującej na co dzień w Ekstraklasie Pogoni Szczecin. Poloniści podrażnieni wysoką porażką tydzień wcześniej w Gdyni bardzo chcieli to spotkanie wygrać i z przytupem zakończyć ligową jesień.
W kadrze naszego zespołu na ten mecz zabrakło z różnych powodów Łukasza Białożyta, Alaina Ngamayamy, Igora Jurgi, a tylko na ławce usiadł borykający się z chorobą kapitan zespołu Przemysław Otuszewski. Z kolei w zespole gości kibice mogli zobaczyć między innymi wychowanka Polonii Jędrzeja Kujawę.
Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane. W 6 minucie z ostrego kąta Karola Szymańskiego próbował zaskoczyć Dawid Zieliński, ale nasz bramkarz był czujny o wybił piłkę na rzut rożny. Cztery minuty później powinno być 1:0 dla Polonii. Nasz zespół wyszedł z szybką kontrą a po podaniu Krystiana Pawlaka w doskonałej sytuacji strzeleckiej znalazł się Adam Gajda. Niestety uderzenie naszego zawodnika instynktownie nogami broni bramkarz rywali. W 19 minucie piłka po strzale Radka Barabasza, który w tym meczu pełnił funkcję kapitana zespołu wpadła do bramki Pogoni. Niestety trafienie to nie zostało zaliczone przez sędziego, gdyż nasz zawodnik znajdował się na pozycji spalonej. Dziesięć minut później nasz zespół zmarnował kolejną doskonałą sytuację bramkową. Spod linii końcowej piłkę zagrywał Adam Gajda. Na piłkę nabiegał Jakub Gwit ale uderzenie naszego zawodnika trafiło wprost w interweniującego bramkarza rywali. W 37 minucie Karola Szymańskiego próbował zaskoczyć Mateusz Bochnak, ale i tym razem nasz bramkarz spisał się bez zarzutu pewnie broniąc to uderzenie. Do końca pierwszej połowy żaden z zespołów nie zagroził poważnej bramce rywali i na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.
Po zmianie stron gra się zdecydowanie uspokoiła. Oba zespoły nie atakowały już z taką intensywnością, ale groźniejsze sytuacje tworzył sobie nasz zespół. W 55 minucie do końca w polu karnym o piłkę powalczył Krystian Pawlak, ale uderzenie naszego napastnika było minimalnie niecelne. Jedenaście minut później swego szczęścia próbował Damian Buczma, ale jego uderzenie intuicyjnie broni bramkarz rywali. W 71 minucie po niesygnalizowanym uderzeniu Gerarda Pińczuka z około 25 metrów piłka uderzyła w słupek bramki rywali i wyszła w pole. Od 88 minuty Polonia musiała grać w osłabieniu po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Adam Borucki. Na domiar złego od 89 minuty nasz zespół musiał odrabiać straty po tym jak Karola Szymańskiego pokonał Sebastian Kowalczyk. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry w starciu z bramkarzem rywali faulowany był Radosław Barabasz i sędzia podyktował rzut karny dla naszego zespołu. Do piłki podszedł Krzysztof Bartoszak i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Sędzia nawet nie wznawiał już meczu który ostatecznie zakończył się wynikiem 1:1.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Szymański – Kozłowski, Buczma, Barabasz, Borucki, Pińczuk (84` Roszak), Gwit (79` Łopatka), Gajda, Bartoszak, Pawlak, Solarek (75` Molewski).
Pogoń II wystąpiła w składzie: Kusztan – Kujawa, Adamczuk, Walukiewicz, Kuzko, Zieliński, Maćkowski (81` Pach), Pawłowski, Stasiak (46` Paprzycki), Kowalczyk, Bochnak (89` Nagel)
Żółte kartki: Solarek, Pawlak – Paprzycki, Walukiewicz
Widzów: około 150
Najnowsze aktualności
-
10.01.2025
1,5% dla Polonistów
Rozlicz PIT i wspieraj Polonię Środa!
Przekaż 1,5% podatku na Klub Sportowy Polonia Środa Wielkopolska – to proste!
-
10.01.2025
Walczak wraca do Polonii Środa
Guess who`s back
Michał Walczak wraca do Polonii Środa Wlkp. po półrocznym wypożyczeniu do drugiej ligi do GKS-u Jastrzębie i to w średzkim klubie będzie na wiosnę występował.
-
09.01.2025
Podsumowanie jesieni 2024: dziewczyny
Sekcja dziewczęca naszej akademii rozrosła się w trakcie rundy jesiennej. Do zespołów juniorek i młodziczek dołączyły orliczki prowadzone przez trenerkę Agnieszkę Rezler. Juniorki jesienią rywalizowały w lidze juniorek B1, a także w rozgrywkach trampkarzy młodszych, z kolei młodziczki brały udział w rozgrywkach bezwynikowych. Orliczki swoje pierwsze piłkarskie szlify zbierały podczas turniejów.
-
09.01.2025
Podsumowanie jesieni 2024: rozgrywki bezwynikowe (2014-2019)
W rundzie jesiennej sezonu 2024/2025 do rozgrywek bezwynikowych organizowanych przez Wielkopolski ZPN zgłoszonych zostało dziewięć drużyn Polonii w rocznikach 2014 - 2018, a ponadto w naszym klubie prężnie funkcjonuje już grupa rocznika 2019/2020 prowadzona przez trenerów Mikołaja Tarczyńskiego oraz Pawła Hoffmanna. Nasi najmłodsi adepci rozwijali swoje umiejętności nie tylko poprzez rozrywki ligowe, ale brali tez udział w licznych turniejach i grach kontrolnych z rówieśnikami z różnych zakątków Wielkopolski.
-
09.01.2025
Podsumowanie jesieni 2024: młodzicy (2012/2013)
W kategorii młodzik w rundzie jesiennej Polonia była reprezentowana przez pięć zespołów. Dwa z nich rywalizowały w 1. lidze wojewódzkiej z najlepszymi drużynami z województwa. Polonia 2012 spisała się doskonale, bo ani razu nie zaznała goryczy porażki, wygrywając czternaście meczów i remisując dwa. Pozwoliło to na triumf w rozgrywkach. Polonia 2013 z kolei zajęła w swojej grupie czwarte miejsce i wiosną będzie rywalizować w 2. lidze okręgowej.
-
09.01.2025
Podsumowanie jesieni 2024: trampkarze (2010/2011)
Aż pięć drużyn chłopców brało udział w rozgrywkach ligowych Wielkopolskiego ZPN w kategorii trampkarz. Wszystkie trzy zespoły z rocznika 2010 wygrały rozgrywki, których rywalizowały, tj. 1. ligę wojewódzką, 1. ligę okręgową oraz 2. ligę okręgową. Polonia 2011 zajęła 12. miejsce w 1. lidze wojewódzkiej, natomiast drugi zespół zakończył rundę 1. ligi okręgowej na drugiej pozycji w ligowej tabeli.
-
09.01.2025
Podsumowanie jesieni 2024: juniorzy (2008/2009)
W rundzie jesiennej w kategorii junior rywalizowały trzy zespoły Polonii i wszystkie zakończyły rozgrywki na podium. Polonia 2008 zmagania w 1. lidze wojewódzkiej zakończyła na drugim miejscu za plecami Warty Poznań, zaś Polonia 2009 zajęła trzecie miejsce za AP Reissa Poznań oraz Górnikiem Konin. Ponadto w 1. lidze okręgowej rywalizował łączony zespół tych roczników, który również skończył rundę na trzeciej pozycji.
-
08.01.2025
Szóste miejsce w Juna Cup (Juniorki)
W Święto Trzech Króli zespół juniorek Polonii uczestniczył w turnieju halowym Juna Cup w Starych Oborzyskach. Podopieczne Elżbiety Nowicz i Weroniki Rychlewskiej w turnieju praktycznie nie przegrywały, ale wystarczyło to do zajęcia szóstego miejsca. Najlepszą bramkarką turnieju wybrana została Julia Brzęcka.
























































