23.11.2021
Remis juniorów młodszych (2006)W niedzielę 21 listopada zawodnicy z rocznika 2006 udali się na swój ostatni mecz wyjazdowy w tym roku, a przeciwnikiem polonistów był zespół Akademii Reissa. Spotkanie rozegrane zostało na boisku w Sielinku pod Opalenicą.
Pomimo kończącej się rundy jesiennej i późnej pory żaden z zespołów mając spokojny byt na wiosnę w lidze nie zamierzał odpuszczać. Stąd też zgromadzeni kibice mogli zobaczyć ciekawe, obfite w bramki widowisko. Początek meczu bardzo wyrównany obydwa zespoły spokojnie rozpoczęły mecz unikając błędów w obronie. Z każdą minutą jednak rosła przewaga gospodarzy, którzy w 21 min wyszli na prowadzenie. Poloniści zdołali wyrównać kilka minut później po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego przez Jeremiego Zaganiaczyka błąd popełnił bramkarz gospodarzy, a całą sytuację wykorzystał Kamil Mielcarek, który z bliskiej odległości trafił do siatki rywali. Niestety w samej końcówce pierwszej połowy poloniści ,,dostali” przysłowiową bramkę do szatni. Tak więc do przerwy było 2-1 dla Akademii Reissa.
Po zmianie stron znowu gra się wyrównała. Gospodarze często próbowali grać atakiem pozycyjnym, natomiast poloniści bardzo szybko po odbiorze piłki przechodzili do ataku szybkiego i czuli się w tym całkiem dobrze. W 55 min po podaniu od Jakuba Płonki sytuacje sam na sam z bramkarzem wykorzystał Jakub Wawroski doprowadzając do wyniku 2-2. Nasi zawodnicy idąc za ciosem powinni zdobyć kolejne bramki, lecz zabrakło zimnej krwi w polu karnym przeciwnika oraz odpowiedniej decyzji. A sytuację zemściły się na tyle, że gospodarze kolejny raz wyszli na prowadzenie w meczu zdobywając w zamieszaniu podbramkowym trafienie na 3-2. Po chwili ponownie Kamil Mielcarek przypomniał o sobie i doprowadził do wyrównania. Od 70 min mecz nabrał jeszcze większych rumieńców ponieważ gospodarze po czerwonej kartce dla swojego bramkarza grali w osłabieniu. Wydawało się, że poloniści mając dużo czasu i grając w przewadze zdołają wygrać te zawody, ale niestety mocno się przy tym odkryli i ,,nadziali na kontrę” po której zawodnicy Akademii Reissa znów wyszli na prowadzenie 4-3. Była to końcówka podstawowego czasu gry. Gdy gospodarze myśleli już końcowym gwizdku i radości z wygranego meczu w ostatniej akcji doliczonego czasu gry piękną bramkę w samo okienko zdobył Jakub Płonka, który uratował punkt swojej drużynie i pozwolił na to, że poloniści z tego pojedynku mogli wyjść z podniesioną głową. Mecz zakończył się wynikiem 4-4. Już jutro w środę 24 listopada o godzinie 17.00 na Nowym Stadionie w Środzie Wlkp. nasz zespół zagra ostatni mecz w tym roku. Do Środy zawita mistrz rundy jesiennej UKS AP Reissa z Baranowa. Serdecznie zapraszamy.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: M. Nabiałek, P. Hładyszewski, K. Bartkowiak, O. Górski, K. Mielcarek, O. Oboda, K. Biadała, J. Wawroski, K. Manicki, J. Wójkiewicz, J. Zaganiaczyk – J. Płonka, A. Wyderkiewicz, J. Łoda, K. Kruk, K. Bartkowiak, S. Dębowski, D. Kaczmarek.
Najnowsze aktualności
-
16.09.2013
UKS Śrem lepszy od młodzików
Drugi mecz Polonia rozegrała na wyjeździe. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół UKS Śrem.
-
16.09.2013
Porażka żaków 2005
W piątek 13 września o godzinie 18 w Kostrzynie odbył się kolejny mecz Żaków 2005. Rywalem średzian była miejscowa Lechia. Mecz odbył się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Praktycznie cały mecz padał ulewny deszcz. Niestety nasi chłopcy odnieśli pierwszą porażkę w rozgrywkach. Gospodarze wygrali 4:1.
-
16.09.2013
Polonia TV: Polonia Środa - Cuiavia Inowrocław
Dostępny jest już skrót sobotniego spotkania III ligi w którym piłkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali na własnym boisku Cuiavię Inowrocław 1:0. Jedynego gola strzelił w pierwszej połowie meczu Jakub Solarek.
-
15.09.2013
Galeria: Polonia Środa - Cuiavia Inowrocław
Dostępna jest już galeria zdjęć z sobotniego meczu ligowego piłkarzy średzkiej Polonii przeciwko Cuiavii Inowrocław. Spotkanie zakończyło się skromną, ale zasłużoną wygraną polonistów 1:0.
-
14.09.2013
Wyniki 8. kolejki III ligi
Dzisiaj rozegrano wszystkie spotkania 8. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Na dziewięc spotkań aż pięciokrotnie zwyciężali goście, zanotowano dwa remisy oraz dwie wygrane gospodarzy.
-
14.09.2013
Porażka rezerw w Poznaniu
W rozegranym dziś na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu meczu rezerwy Polonii Środa Wielkopolska przegrały z Przemysławem Poznań 1:5.
-
14.09.2013
Juniorzy bez punktów
Mecz z Błękitnymi Wronki w pierwszej połowie toczył się przy przewadze drużyny gości, gdzie po raz pierwszy było widać tak dużą przewagę w sile fizycznej poszczególnych zawodników.
-
14.09.2013
Jednobramkowe zwycięstwo z Cuiavią
W dzisiejszym meczu 8. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa wielkopolska pokonali na własnym boisku Cuiavie Inowrocław 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Jakub Solarek w 24. minucie spotkania.





















































