OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

23.11.2021

Remis juniorów młodszych (2006)

W niedzielę 21 listopada zawodnicy z rocznika 2006 udali się na swój ostatni mecz wyjazdowy w tym roku, a przeciwnikiem polonistów był zespół Akademii Reissa. Spotkanie rozegrane zostało na boisku w Sielinku pod Opalenicą.

Pomimo kończącej się rundy jesiennej i późnej pory żaden z zespołów mając spokojny byt na wiosnę w lidze nie zamierzał odpuszczać. Stąd też zgromadzeni kibice mogli zobaczyć ciekawe, obfite w bramki widowisko. Początek meczu bardzo wyrównany obydwa zespoły spokojnie rozpoczęły mecz unikając błędów w obronie. Z każdą minutą jednak rosła przewaga gospodarzy, którzy w 21 min wyszli na prowadzenie. Poloniści zdołali wyrównać kilka minut później po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego przez Jeremiego Zaganiaczyka błąd popełnił bramkarz gospodarzy, a całą sytuację wykorzystał Kamil Mielcarek, który z bliskiej odległości trafił do siatki rywali. Niestety w samej końcówce pierwszej połowy poloniści ,,dostali” przysłowiową bramkę do szatni. Tak więc do przerwy było 2-1 dla Akademii Reissa.

Po zmianie stron znowu gra się wyrównała. Gospodarze często próbowali grać atakiem pozycyjnym, natomiast poloniści bardzo szybko po odbiorze piłki przechodzili do ataku szybkiego i czuli się w tym całkiem dobrze. W 55 min po podaniu od Jakuba Płonki sytuacje sam na sam z bramkarzem wykorzystał Jakub Wawroski doprowadzając do wyniku 2-2. Nasi zawodnicy idąc za ciosem powinni zdobyć kolejne bramki, lecz zabrakło zimnej krwi w polu karnym przeciwnika oraz odpowiedniej decyzji. A sytuację zemściły się na tyle, że gospodarze kolejny raz wyszli na prowadzenie w meczu zdobywając w zamieszaniu podbramkowym trafienie na 3-2. Po chwili ponownie Kamil Mielcarek przypomniał o sobie i doprowadził do wyrównania. Od 70 min mecz nabrał jeszcze większych rumieńców ponieważ gospodarze po czerwonej kartce dla swojego bramkarza grali w osłabieniu. Wydawało się, że poloniści mając dużo czasu i grając w przewadze zdołają wygrać te zawody, ale niestety mocno się przy tym odkryli i ,,nadziali na kontrę” po której zawodnicy Akademii Reissa znów wyszli na prowadzenie 4-3. Była to końcówka podstawowego czasu gry. Gdy gospodarze myśleli już końcowym gwizdku i radości z wygranego meczu w ostatniej akcji doliczonego czasu gry piękną bramkę w samo okienko zdobył Jakub Płonka, który uratował punkt swojej drużynie i pozwolił na to, że poloniści z tego pojedynku mogli wyjść z podniesioną głową. Mecz zakończył się wynikiem 4-4.    Już jutro w środę 24 listopada o godzinie 17.00 na Nowym Stadionie w Środzie Wlkp. nasz zespół zagra ostatni mecz w tym roku. Do Środy zawita mistrz rundy jesiennej UKS AP Reissa z Baranowa. Serdecznie zapraszamy.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: M. Nabiałek, P. Hładyszewski, K. Bartkowiak, O. Górski, K. Mielcarek, O. Oboda, K. Biadała, J. Wawroski, K. Manicki, J. Wójkiewicz, J. Zaganiaczyk – J. Płonka, A. Wyderkiewicz, J. Łoda, K. Kruk, K. Bartkowiak, S. Dębowski, D. Kaczmarek.

Najnowsze aktualności

  • 06.05.2014

    Żaki wystąpiły na turnieju Pomartech Cup 2014

    W sobotę 3 maja drużyna Żaków starszych wybrała się do Poznania na międzynarodowy turniej U9 Pomartech Cup 2014. W turnieju wzięło udział 18 zespołów z całej Polski a w tym 3 z Niemiec. Drużyny zostały podzielone na 3 grupy i tak Polonia trafiła do grupy B gdzie za rywali miała: VfB Friedrichshain, KS Warta Poznań, KS Pomorzanin Toruń, UKS Junior Zbąszynek, AP Mały Piłkarz Inowrocław. 

  • 06.05.2014

    Rezerwy bez punktów

    W niedzielne popołudnie kolejny mecz ligowy rozegrały rezerwy średzkiej Polonii. Nasi zawodnicy pojechali w bardzo osłabionym składzie na mecz do Brzeźna i uległa miejscowemu Maratończykowi 3:0.

  • 05.05.2014

    Trampkarze ograli Kopernika Poznań

    W sobotę 3 maja trampkarze udali się do Poznania , aby tam zmierzyć się z Kopernikiem w siódmej kolejce rozgrywek Grupy  Mistrzowskiej. Nasza drużyna zagrała tam bez swoich trzech podstawowych zawodników ale i tak spisała się znakomicie odnosząc pewne zwycięstwo nad poznaniakami. 

  • 04.05.2014

    Fotogaleria z meczu przeciwko Startowi

    Tradycyjnie nasz klubowy fotograf Czesław Kościelski przygotował dla wszystkich kibiców galerię zdjęć z meczu piłkarzy Polonii. Tym razem na fotografiach obejrzeć możemy spotkanie polonistów z Startem Warlubie.

  • 04.05.2014

    Skrót meczu Polonia - Start

    Dostępny jest już skrót dzisiejszego meczu III ligi Polonii Środa Wielkopolska z Startem Warlubie. W materiale obejrzeć można wszystkie najciekawsze akcje oraz bramki.

  • 04.05.2014

    Wyniki 28. kolejki III ligi

     Dzisiaj rozegrana została 28. kolejka  rozgrywek o mistrzostwo III ligi. Komplet wyniku prezentujemy poniżej.

  • 04.05.2014

    Podział punktów ze Startem

    Remisem 2:2 zakończył się dzisiejszy mecz 28. kolejki trzeciej ligi pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska, a Startem Warlubie.

  • 03.05.2014

    Wicelider zawita do Środy

    Arcytrudne zadanie czeka średzką Polonię w niedziele popołudnie. Do Środy Wielkopolskiej zawita aspirujący do gry w barażach o II ligę Start Warlubie.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.