21.08.2016
Punkty odpłynęły z WdąW kolejnym meczu ligowym Polonia Środa przegrała na własnym boisku z Wdą Świecie 1:3 (1:2). Poloniści póki co pozostają bez zwycięstwa w lidze i z jednym punktem zajmują ostatnią lokatę w ligowej tabeli.
Spotkanie zaczęło się od obiecujących ataków średzkiego zespołu. W 7 minucie po dośrodkowaniu Adama Gajdy w doskonałej sytuacji nalazł się Krzysztof Bartoszak ale strzał głowa naszego napastnika poszybował obok słupka bramki rywali. Sześć minut później Krystian Pawlak idealnym podaniem obsłużył Krzysztofa Bartoszaka ale jego strzał o centymetry minął słupek bramki rywali. Upragniona bramka dla Polonii padła w 23 minucie. Od bramki piłkę wybijał Adam Biba, głową przebił ją Krystian Pawlak, ta dotarła do Krzysztofa Bartoszaka który mimo asysty obrońcy popędził z nią na bramkę i pewnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza rywali. Radość polonistów nie trwała jednak zbyt długo. W 25 minucie wyrównał Patryk Urbański który piłkę w bramce umieścił po pewnym strzale z rzutu wolnego z około 16 metrów. Wdę na prowadzenie wyprowadził Jakub Gackowski który wykorzystał zamieszanie w naszym polu karnym po rzucie rożnym i sprytnym strzałem z około 5 metrów pokonał Adama Bibę. Polonii nie udało się przed przerwą doprowadzić do wyrównania i do szatni podopieczni Mariusza Bekasa schodzili przegrywając.
Po zmianie stron ku rozpaczy średzkich kibiców Polonia nie potrafiła sforsować obrony Wdy. W 50 minucie z rzutu rożnego podawał Adrian Świątek, piłka trafiła do Pawła Przybyłka który dośrodkował ją wprost na głowę Radosława Barabasza ale strzał naszego obrońcy był niestety niecelny. W 77 minucie groźnie z boku boiska dośrodkowywał Damian Buczma ale Adriana Świątka w ostatniej chwili uprzedził bramkarz rywali który zdjął mu piłkę z głowy. Trzy minuty później przed doskonałą szansą na podwyższenie prowadzenia stanęli zawodnicy Wdy ale strzał Macieja Rożnowskiego obronił Adam Biba. Jednak w doliczonym czasie gry Wda postawiła przysłowiową kropkę nad i. Błąd naszego bramkarza przy wyjściu do piłki wykorzystał Dawid Retlewski i mając przed sobą już tylko pustą bramkę skierował piłkę do niej. Chwilę po tej bramce sędzia zakończył spotkanie. Ostatecznie Polonia
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Biba – Borucki, Barabasz, Buczma, P. Przybyłek (60` Solarek), Roszak (46` Jurga), Gajda, Pawlak, Wolkiewicz (46` Świątek), Otuszewski, Bartoszak (66` Stańczyk).
Wda Świecie wystąpiła w składzie: Zapała – Maliszewski, Urbański, Gackowski, Lipiński, Brzeziński, Wenerski, Retlewski, Czerwiński, Siekirka, Rożnowski (88` Perliński).
Najnowsze aktualności
-
27.09.2025
Remis z SKP Słupca
W sobotnie przedpołudnie drugi zespół seniorów Polonii Środa podejmował na własnym boisku trzecią w tabeli drużynę SKP Słupca.
-
26.09.2025
Akademia: Zapowiedź (27/28.09.2025)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 27/28 września 2025.
-
24.09.2025
Porażka w Jarocinie (2014)
We wtorek zespół Polonii 2014 rozegrał mecz 1. ligi wojewódzkiej D2 z UKS APR Lampart Jarocin. W pierwszej połowie padło aż sześć bramek - Polonia trzy razy wychodziła na prowadzenie, ale gospodarze za każdym razem wyrównywali. W drugiej części spotkania padł tylko jeden gol i niestety strzelili go gospodarze i mecz zakończył się ich zwycięstwem.
-
22.09.2025
Transmisja zmagań pucharowych
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania STS Puchar Polski z Olimpią Grudziądz.
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji we wtorek 23 września o godzinie 18:50
Realizacja transmisji:
TV Com & Polonia TV
Łukasz Szarzyński
-
22.09.2025
Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (20/21.09.2025)
Raport z rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 20/21 września 2025.
-
22.09.2025
Gol Błotnej na wagę punktu (Dziewczyny)
Kolejne cenne doświadczenia zbierały w weekend nasze grupy żeńskie. Trampkarki rywalizowały w rozgrywkach młodzików, gdzie wywalczyły kolejny punkt dzięki bramce Wiktorii Błotnej. Nasz zespół zremisował 1:1 (0:1) z UKS APR Lampart Poznań/Dębiec. W niedzielę z kolei Polonistki rywalizowały w lidze juniorek, przegrywając u siebie 0:8 (0:3) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.
-
22.09.2025
Młodzicy bez punktów (2014)
Miniony weekend nie okazał się szczęśliwy dla młodzików z rocznika 2014. Pierwszy zespół przegrał wyjazdowy mecz z Unią Swarzędz 2:8, a bramki dla naszej drużyny strzelili Bruno Gruszczyński oraz Aleksander Szymoniak. Polonia 2014 II rywalizowała u siebie z Avią Kamionki i przegrała 3:4 (1:1), a gola na wagę trzech punktów goście strzelili w piątej minucie doliczonego czasu gry. Gole dla Polonii strzelili Antoni Wicher, Vincenty Wysakowski oraz Leon Błaszczyk.
-
22.09.2025
Porażki młodzików (2013)
Nie był to udany weekend dla naszych młodzików, którzy przegrali oba mecze ligowe. Pierwszy zespół na wyjeździe przegrał 2:7 (1:2) z Lechem Poznań, a bramki strzelali Leon Jacków i Jakub Przybyłek. Drugi zespół przegrał u siebie 0:7 (0:4) z Talentem Poznań.