29.08.2022
Pucharowa środa na Stadionie ŚredzkimW środę 31 sierpnia na Stadionie Średzkim odbędzie się spotkanie 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa podejmować będą drugoligowy Motor Lublin.
Poloniści przyzwyczaili już swoich kibiców że zawsze na przełomie sierpnia i września rozpoczynają zmagania w Pucharze Polski do którego przepustką jest zdobycie rok wcześniej wojewódzkiego Pucharu Polski. Nie inaczej jest i w tym roku. Tym razem los zetknął nasz zespół z występującym w drugiej lidze Motorem Lublin.
Marki Motor Lublin kibicom piłkarskim w Polsce nie trzeba zbytnio przedstawiać. To klub o uznanej pozycji na krajowej arenie mający w swoim dorobku wiele sezonów na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Obecnie zespół z Lublina występuje w II lidze ale w poprzednim sezonie bliski był awansu do I ligi przegrywając ostatecznie w barażach z Ruchem Chorzów. W tym sezonie pucharowemu rywalowi Polonii Środa nie idzie już tak dobrze. Po ośmiu kolejkach obecnego sezonu Motor znajduje się w strefie spadkowej i ma na swoim koncie sześć punktów. Na ten dorobek podopiecznych Stanisława Szpyrki złożyło się jedno zwycięstwo, trzy remisy i cztery porażki. Bilans bramkowy Motoru w tym sezonie to 7-13 a średzcy defensorzy szczególnie będą musieli uważać na Michała Żebrakowskiego który zdobył dwie bramki dla swojego zespołu. W poprzednim sezonie w Fortuna Pucharze Polski Motor Lublin doszedł aż do 1/8 finału tych rozgrywek gdzie uległ na własnym boisku Legi Warszawa przegrywając 1:2.
Środowy mecz Polonii Środa z Motorem Lublin nie będzie pierwszym pojedynkiem obu ekip w historii. Po raz pierwszy bowiem obydwa zespoły spotkały się 14 lipca 2021 roku na boisku w Opalenicy podczas meczu towarzyskiego. Wtedy górą był drugoligowiec z Lublina który wygrał z naszym zespołem 1:0 po bramce Krzysztofa Ropskiego z 47 minuty. W tamtym meczu Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Borucki, Henriquez, Zawodnik testowany 1, Zawodnik testowany 2, Zgarda, Janoś, Giełda, Drame, Zawodnik testowany 3, Zawodnik testowany 4. W II połowie Polonia Środa wystąpiła w składzie: Garstkiewicz – Kozłowski, Skrobosiński, Wujec, Zawodnik testowany, Nowak, Brychlik, Bartkowiak, Antkowiak, Zawodnik testowany 5, Zawodnik testowany 6.
Środowe spotkanie 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski z Motorem Lublin rozpocznie się o godzinie 16:00 na Stadionie Średzkim.
Najnowsze aktualności
-
05.10.2022
Zagrali w turnieju Stoczniowiec Cup (2014)
W sobotę 1 października zespół żaków starszych (rocznik 2014) wziął udział w turnieju Stoczniowiec Cup w Płocku. Wyróżnienie indywidualne otrzymał Wojciech Włodarczyk.
-
05.10.2022
Trzecie miejsce w turnieju Mazury Cup! (2013)
W dniach 30 września - 2 października zespół orlików młodszych (rocznik 2013) wziął udział w turnieju Mazury Cup 2022 w Mrągowie. W zmaganiach wzięły udział 24 zespoły z Polski i zagranicy, a nasz zespół wywalczył bardzo dobre 3. miejsce! Ponadto wyróżnienie indywidualne otrzymał Szymon Plewiński.
-
05.10.2022
Maria Drzewiecka zadebiutowała w reprezentacji Polski!
Maria Drzewiecka - zawodniczka Polonii Środa Wielkopolska wypożyczona aktualnie do Warty Poznań zadebiutowała wczoraj w reprezentacji Polski kobiet do lat 15! Nasza zawodniczka weszła na boisko w 40. minucie wygranego 8:0 meczu turnieju UEFA Development Cup z Litwą.
-
05.10.2022
Turnieje ligowe orlików (2012/2013)
Intensywny weekend mają za sobą nasze drużyny w kategorii orlik. Nasze zespoły wzięły udział w turniejach ligowych Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, ponadto drużyny rocznika 2012 i 2013 rozegrały we wtorek grę kontrolną między sobą.
-
05.10.2022
Wysokie zwycięstwo młodziczek z Medykiem (2010)
Tylko jeden mecz rozegrały w niedzielę nasze młodziczki, ponieważ z czterech zespołów tylko Medyk Konin stawił się na turnieju ligowym w Środzie Wielkopolskiej. Na zawody nie dojechały zawodniczy Amber Kalisz, Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski i SMS AP Reissa Ślesin. Nasze zawodniczy spisały się jednak doskonale i wygrały z Medykiem Konin aż 7:1 (3:1).
-
04.10.2022
Porażka juniorek z AZS UAM Poznań (2008)
W spotkaniu trzeciej kolejki ligi juniorek Polonia Środa Wielkopolska przegrała na swoim boisku 1:10 z drużyną AZS UAM Poznań. Długo Polonistki stawiały duży opór rywalkom i do przerwy przegrywały tylko 0:2. Po przerwie jednak rywalki w pełni zdominowały mecz i wykazały się wysoką skutecznością. Jedynego gola dla naszego zespołu zdobyła z rzutu karnego Zuzanna Lepczyk.
-
04.10.2022
Porażki z Górnikiem i Kotwicą (2011)
W meczu I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych Polonia Środa Wielkopolska po ambitnej walce przegrała 1:6 (1:3) z Górnikiem Konin, a gola dla naszego zespołu strzelił Antoni Kaus. Druga drużyna po ciekawym meczu przegrała 1:4 (0:2) z Kotwicą Kórnik.
-
04.10.2022
Zwycięstwa młodzików starszych (2010)
W meczu I ligi okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 2:0 (0:0) z zespołem Mieszko II Gniezno. Gole na wagę trzech punktów w końcówce spotkania strzelili Marcel Kaleta i Borys Kasprzak. Wiele emocji dostarczył także mecz III ligi okręgowej, w którym Poloniści wygrali 2:1 (1:0) z drugim zespołem Kotwicy Kórnik.




























































