29.08.2022
Pucharowa środa na Stadionie ŚredzkimW środę 31 sierpnia na Stadionie Średzkim odbędzie się spotkanie 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa podejmować będą drugoligowy Motor Lublin.
Poloniści przyzwyczaili już swoich kibiców że zawsze na przełomie sierpnia i września rozpoczynają zmagania w Pucharze Polski do którego przepustką jest zdobycie rok wcześniej wojewódzkiego Pucharu Polski. Nie inaczej jest i w tym roku. Tym razem los zetknął nasz zespół z występującym w drugiej lidze Motorem Lublin.
Marki Motor Lublin kibicom piłkarskim w Polsce nie trzeba zbytnio przedstawiać. To klub o uznanej pozycji na krajowej arenie mający w swoim dorobku wiele sezonów na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Obecnie zespół z Lublina występuje w II lidze ale w poprzednim sezonie bliski był awansu do I ligi przegrywając ostatecznie w barażach z Ruchem Chorzów. W tym sezonie pucharowemu rywalowi Polonii Środa nie idzie już tak dobrze. Po ośmiu kolejkach obecnego sezonu Motor znajduje się w strefie spadkowej i ma na swoim koncie sześć punktów. Na ten dorobek podopiecznych Stanisława Szpyrki złożyło się jedno zwycięstwo, trzy remisy i cztery porażki. Bilans bramkowy Motoru w tym sezonie to 7-13 a średzcy defensorzy szczególnie będą musieli uważać na Michała Żebrakowskiego który zdobył dwie bramki dla swojego zespołu. W poprzednim sezonie w Fortuna Pucharze Polski Motor Lublin doszedł aż do 1/8 finału tych rozgrywek gdzie uległ na własnym boisku Legi Warszawa przegrywając 1:2.
Środowy mecz Polonii Środa z Motorem Lublin nie będzie pierwszym pojedynkiem obu ekip w historii. Po raz pierwszy bowiem obydwa zespoły spotkały się 14 lipca 2021 roku na boisku w Opalenicy podczas meczu towarzyskiego. Wtedy górą był drugoligowiec z Lublina który wygrał z naszym zespołem 1:0 po bramce Krzysztofa Ropskiego z 47 minuty. W tamtym meczu Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Borucki, Henriquez, Zawodnik testowany 1, Zawodnik testowany 2, Zgarda, Janoś, Giełda, Drame, Zawodnik testowany 3, Zawodnik testowany 4. W II połowie Polonia Środa wystąpiła w składzie: Garstkiewicz – Kozłowski, Skrobosiński, Wujec, Zawodnik testowany, Nowak, Brychlik, Bartkowiak, Antkowiak, Zawodnik testowany 5, Zawodnik testowany 6.
Środowe spotkanie 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski z Motorem Lublin rozpocznie się o godzinie 16:00 na Stadionie Średzkim.
Najnowsze aktualności
-
07.11.2022
Zatrzymać lidera
Runda jesienna sezonu 2022/23 zbliża się wielkimi krokami ku końcowi. Piłkarzom Polonii Środa do rozegrania zostały dwa ostatnie spotkania ligowe. W pierwszym z nich poloniści w sobotę 12 listopada zmierzą się z liderem ligowych rozgrywek i tegorocznym beniaminkiem Gedanią Gdańsk.
-
07.11.2022
Porażki młodzików (2011)
Oba swoje mecze niestety przegrali młodzicy młodsi. Pierwszy zespół przegrał 0:6 (0:3) z Polonią 1912 Leszno w mecz I Ligi Wojewódzkiej, natomiast druga drużyna przegrała 1:11 (1:3) na wyjeździe z Liderem Swarzędz. Jedynego gola zdobyła Julia Wawroska.
-
07.11.2022
6. miejsce w SBG Cup (2010)
Pierwszy zespół młodzików starszych nie rozgrywał w ten weekend meczów ligowych, ponieważ brał udział z turnieju SBG Cup w Jarocinie. Poloniści rywalizowali już w składach 11-osobowych. W fazie grupowej zajęli czwarte miejsce i awansowali do drabinki finałowej, w której najpierw przegrali z Jaguarem Gdańsk, następnie pokonali Wisłę Płock, a w meczu o 5. miejsce przegrali ze Śląskiem Wrocław.
Druga drużyna zakończyła jesień przegranym 0:4 (0:2) meczem wyjazdowym z Kotwicą II Kórnik. Młodzi Poloniści zakończyli rozgrywki na trzecim miejscu.
-
07.11.2022
Wywalczone trzy punkty w Kobylnicy (2009)
W spotkaniu 12. kolejki I Ligi Okręgowej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 1:0 (0:0) z Piastem Kobylnica. Jedyny gol padł w 73. minucie meczu. Świetne dośrodkowanie Jakuba Janiszewskiego z rzutu rożnego na gola zamienił Kacper Kucharski.
Druga drużyna w niedzielę przegrała 2:5 (1:2) z Vitcovią Witkowo, a bramki strzelali Dawid Gołębiak i Antoni Staszak. Był to ostatni mecz w tej rundzie, którą Poloniści zakończyli na 1. miejscu w tabeli, dającym awans do II Ligi Okręgowej.
-
07.11.2022
Bezbramkowo w Gostyniu (2008)
W ostatniej kolejce I Ligi Wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Kanią Gostyń. Poloniści już wcześniej zapewnili sobie zwycięstwo w rozgrywkach i udział w wojewódzkim barażu o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Poznali oni także barażowego rywala. Podobnie jak pół roku temu Polonia zmierzy się z UKS AP Reissa Poznań, który w ostatniej wyprzedził Suchary Suchy Las.
-
07.11.2022
Porażka w meczu na szczycie (2006)
W meczu 13. kolejki I Ligi Wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała u siebie z wiceliderem rozgrywek - Jarotą Jarocin 1:2 (1:1). Poloniści wyszli na prowadzenie już w 9. minucie po trafieniu Szymona Rauhuta, ale w 27. minucie goście wyrównali z rzutu karnego. Jarota w 58. minucie gry wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końcowego gwizdka. Polonia nadal prowadzi w tabeli, ale ma już tylko dwa punkty przewagi nad drugim Jarotą.
-
07.11.2022
Rezerwy odwróciły losy meczu
W sobotę w samo południe zespół rezerw Polonii Środa w kolejnym meczu w V lidze grał na wyjeździe a tym razem rywalem młodych polonistów był Płomień Przyprostynia. Nasza drużyna zdobyła trzy punkty po bardzo trudnym meczu. Ogromny udział w naszym zwycięstwie miał Kacper Rybarczyk, który wybronił kilka stuprocentowych sytuacji strzeleckich gospodarzy.
-
07.11.2022
Akademia: Wyniki meczów (5-6 listopada)
W pierwszy weekend listopada swoje rozgrywki zakończyli trampkarze starsi, którzy bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Kanią Gostyń. Hitowe starcie niestety przegrali juniorzy młodsi. Na Nowym Stadionie CSiR, pomimo szybko objętego prowadzenia, ulegli oni Jarocie Jarocin 1:2. Trampkarze młodsi po trudnym meczu wygrali 1:0 z dobrze broniącą się drużyną Piasta Kobylnica.
Młodzicy starsi wzięli udział w turnieju SBG Cup w Jarocinie, kończąc zmagania na szóstym miejscu.
Młodziczki zajęły trzecie miejsce w wojewódzkich finałach ligi młodziczek. Nasza zawodniczki pokonały Medyka Konin, ale przegrały z AZS UAM Poznań oraz Wartą Poznań.
Orlicy starsi (rocznik 2012) zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim turnieju Athletic Cup w Nowej Rudzie.



























































