OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

08.06.2022

Puchar jest nasz

Spotkanie toczyło się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Dwie godziny przed spotkaniem rozpadało się nad Stadionem Średzkim co spowodowało że murawa była bardzo grząska. Lepiej do tych warunków przystosowali się piłkarze Polonii. Od samego początku Polonia Środa ruszyła do ataków spychając Koronę do obrony. Zespół ze Środy Wielkopolskiej dłużej utrzymywał się przy piłce i posiadał optyczną przewagę. Korona nastawiła się na kontrataki ale długimi fragmentami nie była w stanie przenieść ciężaru gry pod bramkę Przemysława Frąckowiaka. Na pierwszą bramkę licznie zgromadzeni na stadionie kibice musieli poczekać do 25 minuty. Wtedy perfekcyjnie rozegrany rzut rożny przez Polonię Środa kończy się celnym strzałem z około 16 metrów Oskara Kozłowskiego i Polonia objęła prowadzenie.  Poloniści poszli za ciosem i już siedem minut później było 2:0. W pole karne piłkę dośrodkowywał Jędrzej Drame a z bliskiej odległości do bramki wpakował ją Damian Buczma. Do końca pierwszej części wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Polonia przeważała na boisku i kontrolowała przebieg wydarzeń. W 60 minucie Jakub Giełda zagrał długą piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Adama Boruckiego. Jednak pierwszy przy piłce był bramkarz Korony który musiał interweniować poza polem karnym. Do piłki odbitej przez bramkarza Korony dopadł jednak Jędrzej Drame i strzałem z około 25 metrów umieścił ją w bramce. Polonia prowadził już 3:0. Kropkę nad i Polonia Środa postawiła w 77 minucie. Paweł Mandrysz dograł piłkę w pole karne do nadbiegającego Adama Boruckiego a ten pewnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza Korony Piaski Arkadiusza Michałowicza. Tym samym Polonia Środa Wielkopolska obroniła Wielkopolski Puchar Polski i w przyszłym sezonie zagra w rozgrywkach ogólnokrajowych.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Kozłowski (69` Mandrysz), Buczma (69` Wujec), Henriquez, Skrobosiński, Giełda, Bartkowiak (83` Milachowski), Drame (83` Janoś), Andrzejewski, Zgarda (69` Nowak), Borucki.

Korona Piaski wystąpiła w składzie: Michałowicz – Rerak, Kunicki, Cubal, Sarbinowski, Szymczak (87` Tomowiak), Kurzyński (87` Jankowiak), Dorsz, Frąckowiak, Słoma, Nowak.

Żółte karki: brak

Bramki: Kozłowski (25`), Buczma (32`), Drame (60`), Borucki (77`)

Najnowsze galerie

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
PAKIET BRĄZOWY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.