11.05.2016
Puchar jest naszPiłkarze Polonii Środa zdobyli okręgowy Puchar Polski pokonując w finale na Inea Stadionie przy ulicy Bułgarskiej rezerwy Lecha Poznań 5:3 (3:2). Samo spotkanie było bardzo emocjonujące i na pewno godne meczu finałowego.
Już w szóstej minucie poloniści wyszli na prowadzenie, gdy dośrodkowanie z prawej strony Jakuba Solarka wykończył niekryty w polu karnym Krzysztof Bartoszak. Lechici myśleli, że podniesiona chorągiewka sędziego asystenta wskazuje na spalonego naszego bocznego pomocnika jednak jak się okazało chodziło o faul a sędzia zastosował przywilej korzyści o pozwolił grać. W 11 minucie mieliśmy jednak już remis. Średzkim obrońcom urwał się Paweł Tomczyk i dokładnym podaniem obsłużył Niklasa Zulciaka który dopełnił formalności. Jednak to nie był koniec strzelania na Inea Stadionie. W 28 minucie indywidualna akcja Niklasa Zulciaka kończy się precyzyjnym strzałem po którym piłka ląduje w naszej bramce. Polonia jednak jeszcze przed przerwą zdołała doprowadzić do wyrównania a następnie objąć prowadzenie. W 30 minucie Łukasz Przybyłek oddal strzał sprzed pola karnego po którym piłka odbija się od słupka a w polu karnym najszybciej dopadł do niej Jakub Solarek i spokojnym strzałem umieścił w pustej już bramce. Na trzy minuty przed końcem pierwszej części spotkania padał najdziwniejsza bramka tego spotkania. Po dalekim wybiciu piłki przez Adriana Lisa Tomasz Dejewski tak niefortunnie podawał głową do własnego bramkarza że przelobował Ga. Na taką okazję czekał tylko wyborowy snajper Polonii Krzysztof Bartoszak który przejął futbolówkę i mimo ostrego kąta skierował ją do bramki. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania.
Po zmianie stron w zespole Polonii nastąpiła jedna zmiana. Za Adama Boruckiego pojawił się doświadczony Mateusz Pluciński który miał wprowadzić więcej spokoju w poczynania obronne naszego zespołu. W 54 minucie trzecią swoją bramkę a czwartą dla Polonii zdobył Krzysztof Bartoszak i było to niewątpliwie najładniejsze trafienie meczu. Nasz napastnik poprzestawiał w obronie rywali a lecącą w jego kierunku futbolówkę uderzył z powietrza tuż przy słupku. Polonia prowadziła więc już 4:2. Lech próbował odmienić losy tego spotkania jednak bezskutecznie. Dopiero w 89 minucie niezdecydowanie średzkich obrońców wykorzystał Patryk Janasik i mimo że po jego strzale piłka odbiła się od słupka to zrobiła to tak niefortunnie że wpadła do średzkiej bramki. W tym momencie na pewno zadrżały serca kibiców Polonii bo Lech zepchnął Polonię do głębokiej defensywy a sędzia doliczył aż trzy minuty. Lechici nacierali na bramkę Adriana Lisa. Wykorzystali to poloniści którzy zadali decydujący cios. W 93 minucie Krystian Pawlak znalazł się w oko w oko z bramkarzem Lecha i pewnym strzałem nie dał mu szans. Na trybunach zapanował szał radości. Sędzia nawet już nie wznawiał spotkania i to Polonia uniosła ręce w geście tryumfu. Poloniści zdobyli okręgowy Puchar Polski po raz czwarty w historii Klubu i drugi raz z rzędu. Warto też wspomnieć że z trybun nasz zespól wspierała około 500 osobowa grupa fanów Polonii którzy po ostatnim gwizdku razem ze swoimi ulubieńcami fetowali zwycięstwo.
Bramki strzelali:dla Polonii Środa Krzyztof Bartoszak w 7, 42 i 54 minucie, Jakub Solarek w 30 minucie, Krystian Pawlak w 90+5 minucie, dla Lecha II: Niklas Zulciak w 11 minucie, Krystian Sanocki w 14 minucie, Patryk Janasik w 89 minucie.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Lis - P. Przybyłek (70` Grzelak), Barabasz, Borucki (46` Pluciński), Buczma, Jurga, Ł. Przybyłek (85` Giczela), Solarek, Stańczyk, Pawlak, Bartoszak (63` Lisek).
Lech II wystąpił w składzie: Makuchowski - Orłowski, Dejewski (75` Roszczyk), Cernomordijs, Szubertowski, Rymar (46` Janasik), Guedes (46` Mielcarek), Sanocki (56` Pawlicki), Zulciak, Kurbiel, Tomczyk.
Najnowsze aktualności
-
02.08.2012
Duża oglądalność strony
Nieco ponad cztery i pół tysiąca osób odwiedziło w miesiącu lipcu naszą stronę internatową. W sumie wszyscy użytkownicy wygenerowali ponad dwadzieścia tysięcy odwiedzin.
-
02.08.2012
Zapraszamy na mecze reprezentacji
Bardzo ciekawie zapowiada się nadchodzący weekend na stadionie w Środzie. Od piątku do niedzieli obejrzeć będzie można aż sześć spotkań międzynarodowych z udziałem reprezentacji Polski, Austrii i Szkocji w hokeju na trawie.
-
02.08.2012
Nowa sonda na Facebooku
Zapraszamy wszystkich kibiców do udziału w nowej sondzie dotyczącej dwóch ostatnich meczów sparingowych Polonii Środa z Gelb-Weiß Görlitz 09 i Huraganem Pobiedziska.
-
02.08.2012
PP: Luboński pokonał GKS Katowice
W meczu 1/32 finału Pucharu Polski beniaminek III ligi Luboński KS Fogo Luboń pokonał na własnym boisku pierwszoligowy GKS Katowice 4:2 (2:1).
-
06.08.2012
Sprzedaż karnetów od wtorku
We wtorek 7 sierpnia rozpocznie się sprzedaż karnetów na mecze Polonii Środa Wielkopolska w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013.
-
01.08.2012
Polonia TV: Kolejny etap modernizacji stadionu
Zapraszamy do obejrzenia reportażu dotyczącego kolejnego etapu modernizacji stadionu w Środzie, a dokładnie budowie oświetlenia na boisku ze sztuczną nawierzchnią.
-
31.07.2012
Sesja zdjęciowa Polonii
Dziś przed popołudniowym treningiem drużyna Polonii Środa Wielkopolska odbyła sesję fotograficzną przed sezonem 2012/2013. Zdjęcia wykonywane były na głównym boisku stadionu OSiR.
-
01.08.2012
Dziewczyny rozpoczną ligę we wrześniu
W poniedziałek w sali konferencyjnej na stadionie imienia Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie odbyło się przedsezonowe spotkanie przedstawicieli drużyn piłki nożnej kobiecej.






















































