11.05.2016
Puchar jest naszPiłkarze Polonii Środa zdobyli okręgowy Puchar Polski pokonując w finale na Inea Stadionie przy ulicy Bułgarskiej rezerwy Lecha Poznań 5:3 (3:2). Samo spotkanie było bardzo emocjonujące i na pewno godne meczu finałowego.
Już w szóstej minucie poloniści wyszli na prowadzenie, gdy dośrodkowanie z prawej strony Jakuba Solarka wykończył niekryty w polu karnym Krzysztof Bartoszak. Lechici myśleli, że podniesiona chorągiewka sędziego asystenta wskazuje na spalonego naszego bocznego pomocnika jednak jak się okazało chodziło o faul a sędzia zastosował przywilej korzyści o pozwolił grać. W 11 minucie mieliśmy jednak już remis. Średzkim obrońcom urwał się Paweł Tomczyk i dokładnym podaniem obsłużył Niklasa Zulciaka który dopełnił formalności. Jednak to nie był koniec strzelania na Inea Stadionie. W 28 minucie indywidualna akcja Niklasa Zulciaka kończy się precyzyjnym strzałem po którym piłka ląduje w naszej bramce. Polonia jednak jeszcze przed przerwą zdołała doprowadzić do wyrównania a następnie objąć prowadzenie. W 30 minucie Łukasz Przybyłek oddal strzał sprzed pola karnego po którym piłka odbija się od słupka a w polu karnym najszybciej dopadł do niej Jakub Solarek i spokojnym strzałem umieścił w pustej już bramce. Na trzy minuty przed końcem pierwszej części spotkania padał najdziwniejsza bramka tego spotkania. Po dalekim wybiciu piłki przez Adriana Lisa Tomasz Dejewski tak niefortunnie podawał głową do własnego bramkarza że przelobował Ga. Na taką okazję czekał tylko wyborowy snajper Polonii Krzysztof Bartoszak który przejął futbolówkę i mimo ostrego kąta skierował ją do bramki. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania.
Po zmianie stron w zespole Polonii nastąpiła jedna zmiana. Za Adama Boruckiego pojawił się doświadczony Mateusz Pluciński który miał wprowadzić więcej spokoju w poczynania obronne naszego zespołu. W 54 minucie trzecią swoją bramkę a czwartą dla Polonii zdobył Krzysztof Bartoszak i było to niewątpliwie najładniejsze trafienie meczu. Nasz napastnik poprzestawiał w obronie rywali a lecącą w jego kierunku futbolówkę uderzył z powietrza tuż przy słupku. Polonia prowadziła więc już 4:2. Lech próbował odmienić losy tego spotkania jednak bezskutecznie. Dopiero w 89 minucie niezdecydowanie średzkich obrońców wykorzystał Patryk Janasik i mimo że po jego strzale piłka odbiła się od słupka to zrobiła to tak niefortunnie że wpadła do średzkiej bramki. W tym momencie na pewno zadrżały serca kibiców Polonii bo Lech zepchnął Polonię do głębokiej defensywy a sędzia doliczył aż trzy minuty. Lechici nacierali na bramkę Adriana Lisa. Wykorzystali to poloniści którzy zadali decydujący cios. W 93 minucie Krystian Pawlak znalazł się w oko w oko z bramkarzem Lecha i pewnym strzałem nie dał mu szans. Na trybunach zapanował szał radości. Sędzia nawet już nie wznawiał spotkania i to Polonia uniosła ręce w geście tryumfu. Poloniści zdobyli okręgowy Puchar Polski po raz czwarty w historii Klubu i drugi raz z rzędu. Warto też wspomnieć że z trybun nasz zespól wspierała około 500 osobowa grupa fanów Polonii którzy po ostatnim gwizdku razem ze swoimi ulubieńcami fetowali zwycięstwo.
Bramki strzelali:dla Polonii Środa Krzyztof Bartoszak w 7, 42 i 54 minucie, Jakub Solarek w 30 minucie, Krystian Pawlak w 90+5 minucie, dla Lecha II: Niklas Zulciak w 11 minucie, Krystian Sanocki w 14 minucie, Patryk Janasik w 89 minucie.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Lis - P. Przybyłek (70` Grzelak), Barabasz, Borucki (46` Pluciński), Buczma, Jurga, Ł. Przybyłek (85` Giczela), Solarek, Stańczyk, Pawlak, Bartoszak (63` Lisek).
Lech II wystąpił w składzie: Makuchowski - Orłowski, Dejewski (75` Roszczyk), Cernomordijs, Szubertowski, Rymar (46` Janasik), Guedes (46` Mielcarek), Sanocki (56` Pawlicki), Zulciak, Kurbiel, Tomczyk.
Najnowsze aktualności
-
06.10.2012
Wysoka wygrana orlików młodszych
Bardzo dobry mecz rozegrali podopieczni Mariusza kułaka w piątek kolejce spotkań w swojej grupie, drużyna orlika młodszego. W sobotnie przedpołudnie do Środy Wlkp. przyjechali rówieśnicy ze Swarzędza reprezentując tamtejszą Unię. Mimo że od rana w Środzie padał deszcze to chłopcy z Polonii byli chętni do gry i po końcowym wyniku można stwierdzić że w takiej pogodzie poradzili sobie bardzo dobrze.
-
05.10.2012
Zapowiedź 11. kolejki III ligi
Już tylko sześć kolejek pozostało do końca rundy jesiennej trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W najbliższy weekend rozegrana zostanie jedenasta seria spotkań.
-
04.10.2012
Statystyki piłkarzy po rozegraniu 1/3 spotkań
Już jedną trzecią sezonu mają za sobą piłkarze średzkiej Polonii. Poniżej przedstawiamy statystyki piłkarzy po rozegraniu dziesięciu spotkań.
-
04.10.2012
Polonistki zagrają w Kórniku
W najbliższą niedzielę pierwsza rundę rozgrywek zakończy drużyna dziewczyn Polonii Środa Wielkopolska, która wybierze się do Kórnika na mecz z tamtejszą Kotwicą.
-
04.10.2012
Tomasz Nowicki arbitrem meczu Polonia - Górnik
Tomasz Nowicki reprezentujący Kolegium Sędziów w Poznaniu poprowadzi niedzielny mecz ligowy Polonii Środa z Górnikiem Konin.
-
04.10.2012
Wysoka wygrana orlików młodszych
Czwartą kolejkę spotkań w swojej grupie zakończyli orliki młodsze ze Środy Wlkp. Ich Rywalem była żeńska drużyna Polonii Poznań która w tym spotkaniu była gospodarzem. W środowe popołudnie pogoda sprzyjała rozgrywkom piłkarskim tak więc mecz oglądało się w przyjemnych warunkach, mimo że samo boisko do najlepszych nie należało.
-
04.10.2012
Rozgrywki młodzieży
W najbliższy weekend po raz piąty w tym sezonie drużyny młodzieżowe Polonii Środa Wielkopolska zagrają o ligowe punkty.
-
03.10.2012
Górnik Konin odpadł z Pucharu Polski
W dzisiejszym meczu czwartej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu konińskiego Górnik Konin przegrał po rzutach karnych z czwartoligową Victorią Września.





















































