20.01.2021
Przemysław Brychlik graczem Polonii ŚrodaW środę 20 stycznia zawodnikiem Polonii Środa został doświadczony, mający za sobą wiele sezonów w II lidze, napastnik – Przemysław Brychlik.
Przemysław Brychlik urodził się 3 lipca 1989 roku w Żorach. Swoją karierę piłkarską rozpoczynał w zespole Krupiński Suszec. Później zaliczył krótki epizod w drużynie Iskry Pszczyna. Z tego zespołu odszedł do występującego w III lidze BKS Bielsko Biała. Tam spędził trzy i pół roku i przeniósł się do Odry Opole. Z Odry nowy nabytek Polonii Środa powędrował do ROW-u Rybnik. Z tym zespołem Przemek miał okazję być na boisku w Środzie Wlkp. i rywalizować z naszą Polonią. Miało to miejsce 15 lipca 2017 roku w rundzie wstępnej Pucharu Polski. To spotkanie poloniści przegrali 1:2, a jedną z bramek zdobył właśnie nowy napastnik Polonii. Po przygodzie w Rybniku Przemek reprezentował barwy Olimpii Elbląg, a ostatnie pół roku spędził w Resovi Rzeszów.
W sumie nowy nabytek naszego zespołu rozegrał 109 spotkań na poziomie III ligi w których zdobył 25 bramek, 116 spotkań na poziomie II ligi w których zdobył 28 bramek, a także 13 spotkań w I lidze (ostatnie pół roku w Resovi).
Zadowolenia z pozyskania tak doświadczonego gracza nie kryje szkoleniowiec polonii Środa Krzysztof Kapuściński. Nasz trener podkreśla że przyjście tego gracza zdecydowanie wzmocni możliwości ofensywne naszego zespołu:
- Przemek idealnie pasuje do koncepcji naszej drużyny. Waleczny, nieustępliwy, poświęcający się zespołowi. Zawodnika o takim profilu szukaliśmy. Ostatnie kilka lat spędził na poziomie centralnym strzelając tam kilkanaście bramek. Pamiętam go dobrze z drugoligowych boisk. Nawet w meczu Błękitni Stargard – ROW Rybnik strzelił bramkę przeciwko mojej drużynie. Może ostatnie pół roku nie strzelał tych goli ale Resovia ogólnie w I lidze miała problemy z ofensywą. Nasza taktyka mocno opiera się na grze skrzydłami i liczę że Przemek będzie miał dzięki temu sporo sytuacji bramkowych właśnie po dośrodkowaniach z bocznych sektorów boiska.
Sam gracz tak na gorąco komentował podpisanie kontraktu z naszą Polonią:
- Cieszę się że dołączam do Polonii Środa. Polonia to na pewno klub z ambicjami. Ja nie chcę popadać w stagnację tylko cały czas się rozwijać. Widać że w Środzie Wielkopolskiej myślą o czymś więcej. Świadczy o tym chociażby budowa nowego stadionu. Ja sam na pewno też chcę się odbudować po słabszej rundzie w I lidze i wrócić na ten szczebel centralny. Myślę że dzięki Polonii Środa uda mi się to jak najszybciej. Na pewno chcę się dobrze zaprezentować, nastrzelać trochę bramek i odzyskać taką pewność. Widzę że w Środzie Wlkp. jest pozytywna atmosfera która mam nadzieję pomoże mi w strzeleniu przynajmniej kilku bramek.
Najnowsze aktualności
-
11.10.2024
Transmisje w Polonia TV
Zapraszamy Was na weekendowe transmisje na antenie PoloniaTV.
-
10.10.2024
Akademia: Zapowiedź weekendu (12/13.10.2024)
Już w piątek akademia rozpocznie kolejny intensywny weekend, obfitujący w wiele ciekawych pojedynków piłkarskich. Jako pierwsi na boisko wybiegną juniorzy z drugiego zespołu roczników 2008/2009. Poloniści w meczu 1. ligi okręgowej podejmą Pelikana Niechanowo na boisku CTP1.
W sobotę do gry przystąpią trampkarze oraz młodzicy. W 1. lidze wojewódzkiej Polonia 2010 zmierzy się z Polonią Leszno, natomiast Polonia 2011 o punkty powalczy z Olimpią Koło. Młodzicy w ligach wojewódzkich zagrają z Kanią w Gostyniu (2012), a oraz z Wartą Poznań w Środzie (2013).
W niedzielę rywalizować będą najstarsze grupy akademii, uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Polonia 2008 zagra z Sucharami Suchy Las, Polonia 2009 z Poznańską Trzynastką, a juniorki na wyjeździe będą chciały ograć Sparks Poznań.
-
10.10.2024
Sparing orlików z Jarotą (2015)
W sobotę młodzi Poloniści z rocznika 2015 rozegrali bardzo ciekawy mecz kontrolny z Jarotą Jarocin, natomiast grupa czerwona rozegrała mecz treningowy.
-
10.10.2024
Domowe zwycięstwo z Kotwicą (Juniorki)
Zespół dziewcząt w środę rozegrał mecz w ramach 2. ligi okręgowej trampkarzy C2. Na płycie głównej podejmowały zespół chłopców Kotwicy Kórnik. Polonistki dobrze się spisały, choć do przerwy nie potrafiły udokumentować golem swojej dobrej dyspozycji. W drugiej połowie były już skuteczniejsze i po golach Weroniki Jacków, Blanki Olejnik i Antoniny Stachowiak wygrały 3:0.
-
10.10.2024
Zwycięstwo po wyrównanym meczu (2013)
W rozgrywanym w środę zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej D2 zespół Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013) wygrał po zaciętym boju 2:1 (2:1) z Polonią 1912 Leszno. Goście objęli prowadzenie w 27. minucie, ale już trzy minuty później do remisu doprowadził Patryk Tórz, a chwilę przed przerwą Sebastian Ciszewicz wyprowadził średzką drużynę na prowadzenie. W drugiej połowie bramki nie padły i średzka Polonia mogła cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.
-
09.10.2024
Wygrana z AP Dębiec Poznań
W niedzielę 6 października trzeci zespół Polonii gościł na własnym boisku AP Dębiec Poznań. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-2 na korzyść naszej drużyny. W tym spotkaniu cztery bramki zdobył Mateusz Rosiak a jedno trafienie zaliczył Oskar Popis.
-
08.10.2024
Porażka z Wartą (Juniorki)
Zespół juniorek w niedzielę rywalizował w rozgrywkach 2. ligi okręgowej trampkarzy C2, co ciekawe Polonistki zmierzyły się z innym zespołem dziewcząt - Wartą Poznań. Polonistki dzielnie walczyły i do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. W drugiej połowie jednak zespół Warty uzyskał przewagę i wygrał 9:0.
-
08.10.2024
Domowa porażka z Clescevią (2013)
W sobotnim meczu 2. ligi okręgowej D2 zespół Polonii 2013 II przegrał 1:7 (1:4) z Clescevią Kleszczewo. Poloniści zaskoczyli rywali szybko strzelając gola na 1:0, ale w kolejnych minutach to goście byli stroną dominującą i pewnie wygrali to spotkanie.



























































