12.10.2013
Przełamania nie byłoW spotkaniu 12. kolejki III ligi piłkarze średzkiej Polonii podzielili się na własnym boisku punktami z Centrą Ostrów Wielkopolski remisując 1:1.
W pierwszej połowie meczu działo się zdecydowanie więcej niż w drugiej. Jako pierwsi sygnał do ataku dali średzianie po uderzeniu głową Krystiana Pawlaka. Po chwili strzałem zza pola karnego odpowiedział Michał Kucharski, ale na posterunku był Patryk Guzikowski. W 8. minucie świetne uderzanie z dalszej odległości oddał Dominik Mucha, a golkiper gości z trudem wybił futbolówkę na róg. Sto dwadzieścia sekund później Tomasz Adamczyk w asyście średzkich obrońców wybiegł przed bramkarza i na szczęście został w porę zatrzymany. Chwilę później Szymon Strączkowski dośrodkował piłkę na głowę Michała Adamczyka, który nie potrafił jej umieścić w bramce. Po kwadransie gry z rzutu wolnego mocno huknął Paweł Przybyłek, ale z najwyższym trudem Krystian Anioł sparował piłkę na róg. Średzka publiczność zadrżała w 29. minucie, gdy po strzale Krzysztofa Matuszaka, futbolówka odbiła się od poprzeczki i opuściła boisko. Po sześciu minutach było już jednak 0:1 dla Centry. Po uderzeniu z daleka fatalny błąd popełnił Patryk Guzikowski wypuszczając piłkę z rąk. Wykorzystał to Michał Kucharski pakując futbolówkę z najbliższej odległości do siatki. W kolejnych minutach bramkarza przyjezdnych uderzeniami z rzutów wolnych próbowali pokonał Paweł Przybyłek i Mateusz Pluciński, ale efektów nie było. Dopiero w 45. minucie gry Dominika Muchę podaniem uruchomił Paweł Przybyłek. Nasz wychowanek przebiegł z piłka pół długości boiska i z ostrego kąta doprowadził do wyrównania. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa zawodów.
W przerwie trener Czesław Owczarek dokonał jednej zmiany. Na boisko nie powrócił już bramkarz Patryk Guzikowski, którego zastąpił Dawid Nowak. Pierwszy kwadrans drugiej cześć gry toczony był głównie w środkowej strefie boiska. Żaden z zespołów nie potrafił zdobyć przewagi przez co kibice nie oglądali strzałów. Dopiero w 63. minucie na uderzenie z dalszej odległości zdecydował się Tomasz Adamczyk i przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W międzyczasie w średzkim zespole nastąpiły dwie zmiany. Najpierw plac gry opuścił Michał Stańczyk, którego zastąpił Damian Buczma, a następnie na boisku pojawił się Igor Jurga zmieniając Jakuba Solarka. W 68. minucie goście mogli, a wręcz powinni objąć prowadzenie. Piłkę na siódmym metrze otrzymał Tomasz Adamczyk, jednak uderzył ją za słabo i Dawid Nowak pewnie wybronił strzał. Niedługo później golkipera przyjezdnych postraszył Igor Jurga, ale uderzał niecelnie. W 74. minucie na miejscu Krystiana Pawlaka pojawił się Marcin Duchała. Pięć minut później przez średzką obronę przedarł się Jakub Michalski, ale gdy ustawiał się do pozycji strzeleckiej został zatrzymany przez Macieja Gendka. Mimo że poloniści w końcówce zepchnęli rywali do defensywy, a sędzia doliczył trzy minuty to wynik nie uległ już zmianie i zawody zakończyły się remisem 1:1.
Polonia Środa - Centra Ostrów 1:1 (1:1)
Dominik Mucha 45 - Michał Kucharski 35
Polonia: 27. Patryk Guzikowski (46' 94. Dawid Nowak), 3. Marek Matysiak, 13. Maciej Gendek, 4. Dawid Lisek, 7. Paweł Przybyłek, 9. Marcin Falgier, 77. Michał Stańczyk (55' 6. Damian Buczma), 11. Jakub Solarek (65' 16. Igor Jurga), 17. Mateusz Pluciński, 14. Dominik Mucha, 99. Krystian Pawlak (74' 10. Marcin Duchała)
rezerwowi: 94. Dawid Nowak, 10. Marcin Duchała, 16. Igor Jurga, 6. Damian Buczma, 15. Adrian Błaszak, 18. Piotr Leporowski, 5. Radosław Barabasz
trener: Czesław Owczarek
Centra: 1. Krystian Anioł, 14. Konrad Rusek, 3. Dawid Piróg, 5. Tomasz Adamiak, 4. Łukasz Lewandowski, 13. Dominik Sobczak (76' 17. Jakub Michalski), 16. Jacek Pacyński, 8. Krzysztof Matuszak, 9. Szymon Strączkowski (52' 10. Bartosz Zmyślony), 15. Michał Kucharski, 7. Tomasz Adamczyk (90' 11. Patryk Sikora)
rezerwowi: 12. Allan Filipiak, 2. Paweł Jagodziński, 6. Sebastian Kościuk, 10. Bartosz Zmyślony, 11. Patryk Sikora, 17. Jakub Michalski, 18. Łukasz Szczepański
trener: Marek Wojtasiak
Żółte kartki: Żółte kartki: Stańczyk, Duchała, Pluciński, Matysiak (Polonia) – Strączkowski, Pacyński (Centra)
Sędzia: Kamil Waskowski z Poznania
Widzów: 150
Najnowsze aktualności
-
18.08.2013
Polonia wygrała turniej Piłkarska Kadra Czeka
Zespół Polonii Środa Wlkp., reprezentujący PSOST w Środzie Wlkp. zdobył tytuł Mistrza Polski, wygrywając Finał Centralny Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarska Kadra Czeka, który odbył się w Słubicach w dniach od 09.08 do 14.08.2013r.
-
18.08.2013
Wyniki 4. kolejki III ligi
Dzisiaj rozegrana została 4. kolejka rozgrywek III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich spotkań.
-
18.08.2013
Na początek z Zawiszą Dolsk
Już dziś drużyna rezerw średzkiej Polonii zainauguruje rozgrywki ligowe w poznańskiej klasie A. Poloniści w swoim pierwszy meczu spotkają się na wyjeździe z Zawiszą Dolsk.
-
17.08.2013
Łukasz Jasiak sędzią meczu Polonia - Nielba
Łukasz Jasiak będzie arbitrem głównym niedzielnego meczu Polonii Środa Wielkopolska z Nielbą Wągrowiec.
-
17.08.2013
W niedzielę z Nielbą
W niedzielę, 18 sierpnia drużyna Polonii Środa Wielkopolska spotka się na własnym boisku z Nielbą Wągrowiec. Będzie to mecz 4. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
16.08.2013
Łukasz Ratajczak rozwiązał kontrakt
Wychowanek Polonii, Łukasz Ratajczak nie będzie już występował w naszej drużynie. Polonista rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.
-
16.08.2013
Juniorzy rozpoczynają zmagania
Już w najbliższy weekend rozpoczną się rozgrywki Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych w której uczestniczyć będzie zespół średzkiej Polonii prowadzony przez trenera Ireneusza Janickiego.
-
16.08.2013
Orliki młodsze przegrały z Ksawerowem
W środę zespół orlika młodszego Polonii wyjechał do Błażejewka na mecz sparingowy z przebywającym tam na obozie zespołem GKS Ksawerów Łódź. Mecz odbył się na boisku trawiastym przy lekko wiejącym tego dnia wietrze. Drużynę GKS-u reprezentowali zawodnicy z rocznika 2003 i 2004. Trenerzy postanowili podzielić to spotkanie na trzy części po 20 min. Niestety trener Polonii Ł. Kaczałka nie mógł tego dnia skorzystać z wszystkich podstawowych zawodników, gdyż nie wszyscy powrócili jeszcze z wakacji. Na mecz pojechali Ci zawodnicy, którzy wznowili treningi po obozie.





















































