01.12.2020
Przegrane baraże juniorów (2004)1 lipca 2020 roku zespół juniorów młodszych objął trener Marek Bugajski. Na początku trenowało 8-10 zawodników, dlatego trudno było umówić mecze towarzyskie przed rozpoczęciem sezonu. Dopiero 16 sierpnia rozegraliśmy jedyny sparing przed ligą (Concordia Murowana Goślina). Od września trenowało już ponad 20 osób, dzięki temu mogliśmy wejść na wyższy poziom treningu i gry.
Przez trzy miesiące pracowaliśmy nad współpracą 4-ki obrońców w strefie średniej, dzięki czemu w znacznym stopniu poprawiliśmy grę w obronie tracąc ostatecznie w lidze tylko 13 bramek (8 meczów) w stosunku do 34 (12 meczów) w poprzednim sezonie. Swoim rywalom zespół z kolei zaaplikował 29 bramek, a na listę strzelców wpisywali się Pinczak Wojciech – 14, Szymczak Jakub – 4, Kaźmierczak Hubert – 4, Boniecki Dawid – 2, Michalak Krystian – 2, Pogonowski Maksymilian – 1, Wajszczuk Sebastian – 1, Rożek Szymon – 1.
Dobre funkcjonowanie zespołu w grze obronnej zaowocowało sześcioma zwycięstwami w meczach ligowych i dwiema porażkami. W obu meczach nawiązaliśmy jednak walkę z rywalem, a tylko gorsza w tych dniach skuteczność zdecydowała o tym, że przegraliśmy. Ostatecznie nasz zespół zajął drugą lokatę w ligowej tabeli.
Z racji, że Warta Poznań ma już drużynę w CLJ, drugie miejsce premiowało nas do gry w barażach o Centralną Ligę Juniorów ze zwycięzcą 1 grupy ligi Wielkopolskiej – Błękitnymi Wronki. Pod kątem tego meczu przygotowywaliśmy się dwa tygodnie i skupiliśmy się przede wszystkim na obronie w strefie niskiej. Pierwsze spotkanie pokazało, że była to dobra decyzja, ponieważ faworyt z Wronek jedynie zremisował z nami 1:1. Szczególnie początkowe 45 min. w których świetnie broniliśmy i przeprowadzaliśmy groźne kontry pokazały, że jeżeli bardzo chcemy, możemy walczyć z najlepszymi. W rewanżu we wronkach nie mieliśmy już argumentów i gładko przegraliśmy 1:8.
Na pewno szkoda, że w decydujących meczach sezonu zabrakło Wojciecha Pinczaka, który w rundzie jesiennej zdobył dla nas aż 14 bramek.
Naszym celem na rundę wiosenną jest utrzymanie wysokiej dyspozycji i praca nad pressingiem wysokim. Dobrze byłoby utrzymać motywację zespołu, aby powtórzyć wynik z tej rundy i w przyszłości jeszcze raz powalczyć o awans do CLJ.
Najnowsze aktualności
-
19.11.2012
Weekendowe granie trzecioligowców
Tydzień temu zakończone zostały jesienne rozgrywki III ligi w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Nie wszystkie zespoły opuściły jednak boiska piłkarskie.
-
19.11.2012
Brązowy medal orlików młodszych w Śremie
Tydzień od zakończenia zmagań ligowych a średzkie orliki młodsze zaliczyły już drugi turniej i jak na razie idzie bardzo dobrze, ponieważ w ubiegłą sobotę poloniści udali się do Śremu na turniej halowy który organizowany był przez drużynę Szóstki Śrem dla rocznika 2003 i młodszych.
-
19.11.2012
Polonia TV: Polonia II Środa - Pelikan Niechanowo
Zapraszamy do obejrzenia skrótu wideo z niedzielnego meczu na szczycie poznańskiej klasy A pomiędzy rezerwami średzkiej Polonii, a Pelikanem Niechanowo. Mimo wielu dogodnych sytuacji dla naszego zespołu spotkanie zakończyło się remisem 2:2.
-
18.11.2012
Wyniki niedzielnych meczów 15. kolejki klasy A
Dzisiaj zakończona została ostatnia jesienna kolejka poznańskiej klasy A. W meczu na szczycie Polonia II Środa podzieliła się punktami z Pelikanem Niechanowo i to właśnie Pelikan został mistrzem jesieni.
-
18.11.2012
Statystyki z meczu na szczycie klasy A
Poniżej przedstawiamy statystyki z dzisiejszego meczu na szczycie poznańskiej klasy A w którym rezerwy Polonii Środa Wielkopolska zremisowały na własnym boisku z Pelikanem Niechanowo 2:2.
-
18.11.2012
Szczęśliwy remis dla Pelikana Niechanowo
W dzisiejszym meczu na szczycie poznańskiej klasy A rezerwy Polonii Środa Wielkopolska zremisowały z Pelikanem Niechanowo 2:2.
-
17.11.2012
Wyniki sobotnich meczów 15. kolejki klasy A
Dzisiaj rozegrano trzy z siedmiu spotkań ostatniej tej jesieni, 15. kolejki poznańskiej klasy A grupy I.
-
16.11.2012
Podsumowanie rundy jesiennej
Za nami już 16. kolejek sezonu 2012/13 piłkarskiej III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Poloniści w porównaniu do innych zespołów rozegrali 15. spotkań, co ma związek z przerwaniem meczu przeciwko Noteciance Pakość.























































