01.12.2020
Przegrane baraże juniorów (2004)1 lipca 2020 roku zespół juniorów młodszych objął trener Marek Bugajski. Na początku trenowało 8-10 zawodników, dlatego trudno było umówić mecze towarzyskie przed rozpoczęciem sezonu. Dopiero 16 sierpnia rozegraliśmy jedyny sparing przed ligą (Concordia Murowana Goślina). Od września trenowało już ponad 20 osób, dzięki temu mogliśmy wejść na wyższy poziom treningu i gry.
Przez trzy miesiące pracowaliśmy nad współpracą 4-ki obrońców w strefie średniej, dzięki czemu w znacznym stopniu poprawiliśmy grę w obronie tracąc ostatecznie w lidze tylko 13 bramek (8 meczów) w stosunku do 34 (12 meczów) w poprzednim sezonie. Swoim rywalom zespół z kolei zaaplikował 29 bramek, a na listę strzelców wpisywali się Pinczak Wojciech – 14, Szymczak Jakub – 4, Kaźmierczak Hubert – 4, Boniecki Dawid – 2, Michalak Krystian – 2, Pogonowski Maksymilian – 1, Wajszczuk Sebastian – 1, Rożek Szymon – 1.
Dobre funkcjonowanie zespołu w grze obronnej zaowocowało sześcioma zwycięstwami w meczach ligowych i dwiema porażkami. W obu meczach nawiązaliśmy jednak walkę z rywalem, a tylko gorsza w tych dniach skuteczność zdecydowała o tym, że przegraliśmy. Ostatecznie nasz zespół zajął drugą lokatę w ligowej tabeli.
Z racji, że Warta Poznań ma już drużynę w CLJ, drugie miejsce premiowało nas do gry w barażach o Centralną Ligę Juniorów ze zwycięzcą 1 grupy ligi Wielkopolskiej – Błękitnymi Wronki. Pod kątem tego meczu przygotowywaliśmy się dwa tygodnie i skupiliśmy się przede wszystkim na obronie w strefie niskiej. Pierwsze spotkanie pokazało, że była to dobra decyzja, ponieważ faworyt z Wronek jedynie zremisował z nami 1:1. Szczególnie początkowe 45 min. w których świetnie broniliśmy i przeprowadzaliśmy groźne kontry pokazały, że jeżeli bardzo chcemy, możemy walczyć z najlepszymi. W rewanżu we wronkach nie mieliśmy już argumentów i gładko przegraliśmy 1:8.
Na pewno szkoda, że w decydujących meczach sezonu zabrakło Wojciecha Pinczaka, który w rundzie jesiennej zdobył dla nas aż 14 bramek.
Naszym celem na rundę wiosenną jest utrzymanie wysokiej dyspozycji i praca nad pressingiem wysokim. Dobrze byłoby utrzymać motywację zespołu, aby powtórzyć wynik z tej rundy i w przyszłości jeszcze raz powalczyć o awans do CLJ.
Najnowsze aktualności
-
06.02.2013
W sobotę kolejny sparing
W najbliższą sobotę drużyna Polonii Środa Wielkopolska rozegra trzeci mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. Tym razem przeciwnikiem średzian będzie inny przedstawiciel czwartej ligi Płomyk Jarota II Jarocin.
-
05.02.2013
Juniorzy młodsi przegrywają sparing z Przemysławem
W niedzielę 3 lutego zespół juniorów młodszych rozegrał kolejny mecz sparingowy. Przeciwnikiem naszych zawodników była drużyna Przemysława Poznań występująca na co dzień w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Przemysława 5:3 (3:3).
-
05.02.2013
Sparingi i transfery w 3 lidze (3)
Podobnie jak w poprzednim tygodniu przygotowaliśmy dla Was raport z przygotowań ligowych rywali, których w porównani z poprzednimi zestawieniami jest zdecydowanie mniej.
-
05.02.2013
Finał akcji dobroczynnej
W poniedziałek nastapiło przekazanie srodków finansowych Michałowi i Piotrowi Staniszewskim,które zostały zebrane podczas V-go Balu Sympatyków KS Polonia Środa .
-
04.02.2013
Polonia rozpoczęła piąty tydzień treningów
Dziś piąty tydzień treningów rozpoczęli piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Poloniści tradycyjnie, jak w każdy poniedziałek, trenowali w hali Liceum Ogólnokształcącego.
-
04.02.2013
Remis rezerw ze Spartą Orzechowo (akt.)
W niedzielnym meczu towarzyskim rezerwy Polonii Środa Wielkopolska zremisowały z Spartą-Sklejka Orzechowo 2:2. Spotkanie zostało rozegrane w Baranowie na boisku ze sztuczną nawierzchnią.
-
03.02.2013
Statystyki z meczu Warta Miedzychód - Polonia Środa
Poniżej przedstawiamy statystyki z wczorajszego meczu sparingowego Polonii Środa z Wartą Międzychód. Spotkanie zakończyło się wygraną średzian 3:1 po dwóch golach Michała Wawszczaka i jednym Krystiana Pawlaka.
-
03.02.2013
Rezerwy zmierzą się ze Spartą Orzechowo
Dziś swój drugi mecz sparingowy w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej rozegra drużyna rezerw Polonii Środa. Przeciwnikiem średzian będzie Sparta-Sklejka Orzechowo.






















































