OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

01.12.2020

Przegrane baraże juniorów (2004)

1 lipca 2020 roku zespół juniorów młodszych objął trener Marek Bugajski. Na początku trenowało 8-10 zawodników, dlatego trudno było umówić mecze towarzyskie przed rozpoczęciem sezonu. Dopiero 16 sierpnia rozegraliśmy jedyny sparing przed ligą (Concordia Murowana Goślina). Od września trenowało już ponad 20 osób, dzięki temu mogliśmy wejść na wyższy poziom treningu i gry.

Przez trzy miesiące pracowaliśmy nad współpracą 4-ki obrońców w strefie średniej, dzięki czemu w znacznym stopniu poprawiliśmy grę w obronie tracąc ostatecznie w lidze tylko 13 bramek (8 meczów) w stosunku do  34 (12 meczów) w poprzednim sezonie.  Swoim rywalom zespół z kolei zaaplikował 29 bramek, a na listę strzelców wpisywali się Pinczak Wojciech – 14, Szymczak Jakub – 4, Kaźmierczak Hubert – 4, Boniecki Dawid – 2, Michalak Krystian – 2, Pogonowski Maksymilian – 1, Wajszczuk Sebastian – 1, Rożek Szymon – 1.

Dobre funkcjonowanie zespołu w grze obronnej zaowocowało sześcioma zwycięstwami w meczach ligowych i dwiema porażkami. W obu meczach nawiązaliśmy jednak walkę z rywalem, a tylko gorsza w tych dniach skuteczność zdecydowała o tym, że przegraliśmy. Ostatecznie nasz zespół zajął drugą lokatę w ligowej tabeli.

Z racji, że Warta Poznań ma już drużynę w CLJ, drugie miejsce premiowało nas do gry w barażach o Centralną Ligę Juniorów ze zwycięzcą 1 grupy ligi Wielkopolskiej – Błękitnymi Wronki. Pod kątem tego meczu przygotowywaliśmy się dwa tygodnie i skupiliśmy się przede wszystkim na obronie w strefie niskiej. Pierwsze spotkanie pokazało, że była to dobra decyzja, ponieważ faworyt z Wronek jedynie zremisował z nami 1:1. Szczególnie początkowe 45 min. w których świetnie broniliśmy i przeprowadzaliśmy groźne kontry pokazały, że jeżeli bardzo chcemy, możemy walczyć z najlepszymi. W rewanżu we wronkach nie mieliśmy już argumentów i gładko przegraliśmy 1:8.

Na pewno szkoda, że w decydujących meczach sezonu zabrakło Wojciecha Pinczaka, który w rundzie jesiennej zdobył dla nas aż 14 bramek.

Naszym celem na rundę wiosenną jest utrzymanie wysokiej dyspozycji i praca nad pressingiem wysokim. Dobrze byłoby utrzymać motywację zespołu, aby powtórzyć wynik z tej rundy i w przyszłości jeszcze raz powalczyć o awans do CLJ.

Najnowsze aktualności

  • 14.03.2013

    Polonia zagra z Victorią Września

    W nadchodzącą niedzielę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają dodatkowy sparing przed inauguracją trzeciej ligi. Podopieczni Czesława Owczarka zmierzą się na boisku w Jarocinie z Victorią Września.

  • 13.03.2013

    Zdjęcia polonistów już na stronie

    W ubiegłym tygodniu piłkarze Polonii wraz ze sztabem szkoleniowym odbyli sesję zdjęciową przed rozpoczęciem rundy wiosną trzeciej ligi w sezonie 2012/2013.

  • 13.03.2013

    Dodatkowy sparing z Victorią Września

    W nadchodzącą niedzielę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska mieli dokończyć rozpoczęty 13 października mecz ligowy z Notecianką Pakość. Do tego spotkania nie dojdzie jednak z powodu złych warunków atmosferycznych.  Odpoczywać poloniści w tym terminie nie będą, ponieważ sztab szkoleniowy  zaplanował dla nich mecz towarzyski z Victorią Września.

  • 13.03.2013

    Mecz Polonia - Notecianka odwołany

    Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej odwołał dziś zaplanowane na niedzielę, 17 marca dokończenie meczu 13. kolejki III ligi gr. II pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska, a Notecianką Pakość.

  • 13.03.2013

    Spotkanie Klubu Partnera Piłka i Biznes

    Wczoraj w Hotelu Szablewski odbyło się tradycyjne spotkanie Klubu Partnera Piłka i Biznes połączone z krótką prezentacją pierwszej drużyny Polonii.

  • 12.03.2013

    Sparingi i transfery w 3 lidze (8)

    Poniżej przedstawiamy kolejny już ósmy raport z przygotowań do rundy wiosennej rywali naszej Polonii. Nietypowy jak na piłkarskie realia wynik zanotował Górnik Konin, który pokonał występujący w klasie okręgowej Polonus Kazimierz Biskupi... 13:6. Wiosną nie usłyszymy już o Luboński KS Luboń. Zarząd Lubońskiego, który w tym roku obchodzi 70-lecie postanowił o zmianie nazwy klubu na Fogo Luboń. Pierwszy oficjalny mecz rozegrała już Ostrovia Ostrów, która w spotkaniu Pucharu Polski pokonała Pogoń Trębaczów 3:1.

  • 12.03.2013

    Wysoka wygrana juniorów młodszych

    W niedzielę 10 marca zespół juniorów młodszych rozegrał kolejny mecz sparingowy. Tym razem przeciwnikiem naszej drużyny była ekipa Victorii Września występująca w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych. Młodzi Poloniści wygrali zasłużenie spotkanie aż 7:1, prowadząc do przerwy 2:1.

  • 12.03.2013

    26. urodziny braci Przybyłków

    Dzisiaj swoje 26. urodziny obchodzą dwaj wychowankowie Polonii Środa Wielkopolska Łukasz i Paweł Przybyłek.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.