OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

01.12.2020

Przegrane baraże juniorów (2004)

1 lipca 2020 roku zespół juniorów młodszych objął trener Marek Bugajski. Na początku trenowało 8-10 zawodników, dlatego trudno było umówić mecze towarzyskie przed rozpoczęciem sezonu. Dopiero 16 sierpnia rozegraliśmy jedyny sparing przed ligą (Concordia Murowana Goślina). Od września trenowało już ponad 20 osób, dzięki temu mogliśmy wejść na wyższy poziom treningu i gry.

Przez trzy miesiące pracowaliśmy nad współpracą 4-ki obrońców w strefie średniej, dzięki czemu w znacznym stopniu poprawiliśmy grę w obronie tracąc ostatecznie w lidze tylko 13 bramek (8 meczów) w stosunku do  34 (12 meczów) w poprzednim sezonie.  Swoim rywalom zespół z kolei zaaplikował 29 bramek, a na listę strzelców wpisywali się Pinczak Wojciech – 14, Szymczak Jakub – 4, Kaźmierczak Hubert – 4, Boniecki Dawid – 2, Michalak Krystian – 2, Pogonowski Maksymilian – 1, Wajszczuk Sebastian – 1, Rożek Szymon – 1.

Dobre funkcjonowanie zespołu w grze obronnej zaowocowało sześcioma zwycięstwami w meczach ligowych i dwiema porażkami. W obu meczach nawiązaliśmy jednak walkę z rywalem, a tylko gorsza w tych dniach skuteczność zdecydowała o tym, że przegraliśmy. Ostatecznie nasz zespół zajął drugą lokatę w ligowej tabeli.

Z racji, że Warta Poznań ma już drużynę w CLJ, drugie miejsce premiowało nas do gry w barażach o Centralną Ligę Juniorów ze zwycięzcą 1 grupy ligi Wielkopolskiej – Błękitnymi Wronki. Pod kątem tego meczu przygotowywaliśmy się dwa tygodnie i skupiliśmy się przede wszystkim na obronie w strefie niskiej. Pierwsze spotkanie pokazało, że była to dobra decyzja, ponieważ faworyt z Wronek jedynie zremisował z nami 1:1. Szczególnie początkowe 45 min. w których świetnie broniliśmy i przeprowadzaliśmy groźne kontry pokazały, że jeżeli bardzo chcemy, możemy walczyć z najlepszymi. W rewanżu we wronkach nie mieliśmy już argumentów i gładko przegraliśmy 1:8.

Na pewno szkoda, że w decydujących meczach sezonu zabrakło Wojciecha Pinczaka, który w rundzie jesiennej zdobył dla nas aż 14 bramek.

Naszym celem na rundę wiosenną jest utrzymanie wysokiej dyspozycji i praca nad pressingiem wysokim. Dobrze byłoby utrzymać motywację zespołu, aby powtórzyć wynik z tej rundy i w przyszłości jeszcze raz powalczyć o awans do CLJ.

Najnowsze aktualności

  • 23.03.2013

    Polonia TV: Sokół Kleczew - Polonia Środa

    Dostępny jest już skrót dzisiejszego meczu kontrolnego Polonii Środa Wielkopolska z Sokołem Kleczew. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem średzian 2:0.

  • 22.03.2013

    Galeria: Sokół Kleczew - Polonia Środa

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego meczu towarzyskiego Polonii Środa Wielkopolska z Sokołem Kleczew. Spotkanie odbyło się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie i zakończyło się zwycięstwem średzian 2:0.

  • 22.03.2013

    Statystyki z meczu Sokół - Polonia

    W rozegranym dziś meczu kontrolnym piłkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali Sokoła Kleczew 2:0, rewanżując się tym samym za ligową porażkę. Poniżej przedstawiamy statystyki z tego spotkania.

  • 22.03.2013

    Polonia wygrywa z Sokołem Kleczew

    W rozegranym dziś na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa wygrali z Sokołem Kleczew 2:0 (1:0). 

  • 30.03.2013

    Licytacja koszulki Reprezentacji Polski

    Klub Sportowy Polonia zaprasza wszystkich sympatyków chcących pomóc w powstaniu w Środzie Wlkp. Hospicjum im. Piotra Króla do włączenia się do aukcji charytatywnej na której do wylicytowania jest koszulka meczowa drużyny piłkarskiej Reprezentacji Polski przekazana na aukcję przez Polski Związek Piłki Nożnej. Na koszulce znajdują się autografy zawodników - między innymi: Kamil Glik, Wojciech Szczęsny, Sebastian Boenisch, Ludovic Obraniak. Całkowity dochód z aukcji koszulki zostanie przeznaczony na budowę Centrum Hospicyjnego w Środzie Wielkopolskiej.

  • 22.03.2013

    Relacja LIVE! Sokół - Polonia

    W dzisiejszym spotkaniu towarzyskim piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zmierzą się na boisku w Jarocinie z Sokołem Kleczew. Dla podopiecznych Czesława Owczarka będzie to pierwszy sparing w okresie przygotowawczym z trzecioligowym rywalem.

  • 22.03.2013

    Rezerwy ponownie towarzysko z Kłosem Zaniemyśl

    W najbliższą niedzielę rezerwy Polonii Środa Wielkopolska po raz drugi w czasie przerwy zimowej spotkają się w meczu towarzyskim z Kłosem Zaniemyśl. 

  • 22.03.2013

    Trampkarze zagrali z juniorami młodszymi Jaroty

    Drużyna trampkarzy KS Polonia Środa Wlkp. rozegrała w środę 20 marca swój pierwszy sparing. Przeciwnikiem był zespół juniorów młodszych drużyny Jaroty Jarocin. 

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.