OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

17.08.2009

Przegrana rezerw z Klęką

W Niedziele o godz. 13, II drużyna seniorów rozegrała ostatni sparing przygotowujący do rozgrywek A- klasy. Rywalem drużyny Jacka Nowaczyka był Phytopharm Klęka. Mimo wyrównanego meczu średzianie minimalnie ulegli z pobliskim rywalem 3:2

Bramki dla Polonii zdobyli: Kamil Krajewski 47', Mateusz Pluciński 59'.

Skład: Reszka (Maćkowiak 46')- Górliński Lisek Matuszak (Owczarzak 46') Jarmuszkiewicz- Krajewski Pluciński Wiśniewski Godziszewski- Przybyłek Michalak.

Piewsze piętnaście minut spotkania toczyło się pod dyktando zawodników z Klęki, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się Robet Reszka, który wybronił 4 sytuacje stuprocentowe. Następnie gra się wyrównała, ale w 41 minucie niespodziewanie Klęka objęła prowadzenie.

Druga część spotkania to ataki Polonii uwieńczone strzeleniem bramki. Paweł Przybyłek przeprowadził indywidualną akcje i został nieprzepisowo zatrzymany w szesnastce przez obrońców rywali. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Kamil Krajewski. Niestety 10 minut po wyrównującej bramce klęczanie znów wychodzą na prowadzenie. Trzy minuty później z prawego skrzydła akcje przeprowadza Mateusz Pluciński- mija jednego zawodnika i technicznym strzałem z ostrego kąta pokonuje bramkarza.

Poloniści nie utrzymali jednak remisu z drużyną z wyższej klasy rozgrywkowej. Na osiem minut przed końcem spotkania klęczanie strzelają zwycięską bramkę.

Z przebiegu spotkania, obie drużyny zaprezentowały podobny poziom gry, ale Phytopharm wykazał się większą konsekwencją  i wywiózł ze Środy zwycięstwo.

Najnowsze aktualności

  • 15.05.2025

    Akademia: Zapowiedź (17/18.05.2025)

    W weekend 17/18 maja rozegranych zostanie dwanaście meczów akademii. W sobotę ciekawie zapowiada się mecz Polonii 2010, która na wyjeździe zmierzy się z Wartą Poznań, z kolei Polonia 2011 walcząca o udział w 1. lidze wojewódzkiej w kolejnym sezonie podejmie na wyjeździe lidera rozgrywek - Polonię 1912 Leszno. W niedzielę na średzkich boiskach czeka nas trójmecz z KKS-em 1925 Kalisz, z którym zagrają Polonia 2008, Polonia 2009 oraz Polonia 2013.

  • 15.05.2025

    Zwycięstwo z SF Luboń (2013)

    W środowym meczu Polonia 2013 II po ciekawym widowisku pokonała na wyjeździe 7:5 (3:3) zespół Szkoły Futbolu Luboń po czterech golach Michała Jakubiaka, dwóch Piotra Kopczyńskiego i jednej Maurycego Wojtaszaka. Na półmetku rozgrywek Poloniści zajmują trzecie miejsce.

  • 15.05.2025

    Bardzo ważne zwycięstwo trampkarzy (2011)

    W środę zespół Polonii 2011 w bardzo ważnym dla układu ligowej tabeli spotkaniu wygrał 5:1 (1:0) z Akademią Krecika Ostrów Wielkopolski po golach Oskara Różewicza (2), Giovaniego Henriqueza-Gajdy, Marcela Łuczaka oraz Aleksandra Bajera. Dzięki zwycięstwu na stadionie w Cielczy podopieczni Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka przesunęli się na trzecie miejsce, ale różnice pomiędzy zespołami są niewielkie. Do zakończenia rozgrywek pozostały dwie kolejki.

  • 15.05.2025

    Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (10/11.05.2025)

    Raport z rozgrywek bezwynikowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w kategoriach młodzik, orlik, żak oraz skrzat.

  • 14.05.2025

    Koncert Marciniaka w Borku (2012)

    Doskonale spisali się zawodnicy Polonii 2012 II w poniedziałkowym pojedynku z Wisłą Borek Wielkopolski. Zespół Kornela Ladrowskiego wygrał 18:0 (8:0), a najskuteczniejszym zawodnikiem był Karol Marciniak, który strzelił siedem bramek. Do siatki rywali trafiali też Marcin Buczak - trzy, Kacper Grochowski - trzy, Patryk Polny - dwie, Witold Szulczyński, Gabriel Banaszak oraz Jędrzej Gucze.

  • 14.05.2025

    Brązowy medal Polonistów w SBG Cup! (2014)

    W miniony weekend Polonia 2014 wzięła udział w turnieju SBG Cup, który rozgrywany był na obiektach sportowych w Jarocinie. Zespół Kamila Kudły i Łukasza Żeglenia spisywał się znakomicie i do ostatniego dnia walczył o triumf w turnieju. Ostatecznie Poloniści wywalczyli w znakomitym stylu brązowy medal! W półfinale nasza drużyna przegrała po rzutach karnych z późniejszym triumfatorem - MUKS 11 Zielona Góra, a w meczu o brązowy medal Polonia pokonała FA Leszno.

  • 14.05.2025

    Zwycięstwo młodzików w Luboniu (2013)

    Dobrą formę utrzymuje Polonia 2013, która odniosła kolejne zwycięstwo. Zespół prowadzony przez Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawę wygrał w sobotę wyjazdowe spotkanie z Lubońskim KS 7:3 (2:1). Trzy bramki dla Polonistów strzelił Oliwier Wiczyński, dwie dołożył Krystian Kasprzak, a po jednej Denys Bakulin oraz Sebastian Ciszewicz. Drugi zespół rocznika 2013 przegrał domowe starcie z APR Poznań/Mosina 2:4, a do siatki rywali trafiali Michał Jakubiak oraz Adrian Sikorski.

  • 14.05.2025

    Zwycięstwa dały fotel lidera (2012)

    Polonia 2012 wygrała swoje ostatnie dwa mecze, dzięki czemu wykorzystała potknięcia rywali i objęła prowadzenie w tabeli 1. ligi wojewódzkiej D1. Nasz zespół w czwartek pokonał 10:1 (6:1) Jarotę Jarocin, a po trzy bramki w tym meczu strzelili Jakub Jacków i Kacper Leciej. W sobotę natomiast Poloniści na wyjeździe wygrali 5:3 (4:0) z Olimpią Koło. Zespół Bartosza Tomaszewskiego ma jeden punkt przewagi nad Lechem Poznań/Południe i siedem nad SMS APR Ślesin - zespół ze Ślesina rozegrał jednak dwa mecze mniej.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.