21.03.2016
Przegrali z Wartą Śrem (2002)W minioną sobotę trampkarze starsi rozegrali pierwszy mecz kontrolny. Przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna Wart Śrem. Gospodarzem spotkania byli Warciarze. Mecz rozegrano w godzinach przedpołudniowych, w niezłych jak na tę porę roku warunkach atmosferycznych – pogodnie, ale wietrznie.
Pierwsze minuty meczu bez wyraźnej przewagi któregokolwiek z zespołów. Gra w środku pola, akcje kończyły się w okolicach pola karnego przeciwnika. W 10 minucie zespół Warty objął prowadzenie po błędzie środkowych defensorów Polonii. Piłka zagrana z głębi pola – napastnik gospodarzy uprzedził naszych interweniujących obrońców i strzałem z 12 metrów zdobył bramkę. Polonia po stracie bramki nie załamała się. Już pięć minut później odpowiedziała trafieniem. Po składnej akcji prawą stroną boiska Jakub Niczke wywalczył rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Bartek Włodarczak. Wynik spotkania 1-1. W 22 minucie Warta po raz drugi objęła prowadzenie. Gospodarze przeprowadzili akcje prawą strona boiska; w końcowej fazie dośrodkowanie i piłka trafiła na nogę napastnika gospodarzy, który nie miał problemu ze zdobyciem gola z 7 metrów. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się rezultatem 2-1 dla Warty Śrem.
W drugiej części Polonia nie rezygnowała ze zmiany niekorzystnego wyniku. Warciarze kilkakrotnie groźnie kontrowali, ale na posterunku stał nasz bramkarz Dawid Nyczak. I kiedy wydawało się ze mecz zakończy się rezultatem 2-1, na strzał z dystansu w ostatniej minucie spotkania zdecydował się napastnik gospodarzy. Piłka mocno uderzona znalazła drogę do bramki obok bezradnie interweniującego Dawida Nyczaka. Ostatecznie Warta pokonała Polonię 3-1.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: F. Górski, D. Nyczak, A. Wicher, G. Kozłowski, D. Mostowski, W. Wieczorek, F. Michalak, M. Gościniak, M. Skibiński, J. Niczke, W. Piechota, B. Włodarczak, J. Tomczak, K. Pawlak.
Najnowsze aktualności
-
20.04.2013
Kolejne zwycięstwo Polonii
W rozegranym dzisiaj meczu 21. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali na własnym stadionie z GKS-em Dopiewo 3:1.
-
20.04.2013
Wyjściowe składy Polonii i GKS-u Dopiewo
Poznaliśmy już wyjściowe składy Polonii Środa Wielkopolska i GKS-u Dopiewo na dzisiejszy mecz 21. kolejki III ligi.
-
20.04.2013
Wyniki meczów 21. kolejki III ligi
Dziś rozegrana została 21. kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi. Zwycięstwa odnotowali Sokół Kleczew, Unia Swarzędz, Fogo Luboń, Nielba Wągrowiec, Notecianka Pakość i nasza Polonia. Podział punktów nastąpił w spotkaniach Unii Solec Kujawski i Cuiavii Inowrocław oraz Ostrovii Ostrów Wlkp. i Wdy Świecie.
-
20.04.2013
Relacja LIVE! Polonia - GKS
Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają pierwszy w tym roku mecz ligowy na własnym boisku. Rywalem średzian będzie GKS Dopiewo.
-
20.04.2013
Mecz Polonia - Lech w Środzie?
Wszystkim kibicom przypominamy o konkursie "Kolejorz kontra Twój klub". Nasza Polonia cały czas jest jednym z faworytów i plasuje się na trzecim miejscu.
-
20.04.2013
Polonia faworytem starcia z GKS-em Dopiewo
Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają piąty w tym roku mecz o stawkę. Po raz pierwszy średzianie będą mogli zagrać przed własną publicznością, która jak zawsze wierzy w nich.
-
19.04.2013
W niedzielę derby w Jarosławcu
W najbliższa niedzielę na boisku w Jarosławcu dojdzie do gminnych derbów pomiędzy miejscowym Orkanem, a rezerwami Polonii.
-
19.04.2013
Zapowiedź 21. kolejki III ligi
W nadchodzący weekend rozegrana zostanie 21. kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Kilka spotkań zapowiada się bardzo ciekawie.
























































