21.03.2016
Przegrali z Wartą Śrem (2002)W minioną sobotę trampkarze starsi rozegrali pierwszy mecz kontrolny. Przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna Wart Śrem. Gospodarzem spotkania byli Warciarze. Mecz rozegrano w godzinach przedpołudniowych, w niezłych jak na tę porę roku warunkach atmosferycznych – pogodnie, ale wietrznie.
Pierwsze minuty meczu bez wyraźnej przewagi któregokolwiek z zespołów. Gra w środku pola, akcje kończyły się w okolicach pola karnego przeciwnika. W 10 minucie zespół Warty objął prowadzenie po błędzie środkowych defensorów Polonii. Piłka zagrana z głębi pola – napastnik gospodarzy uprzedził naszych interweniujących obrońców i strzałem z 12 metrów zdobył bramkę. Polonia po stracie bramki nie załamała się. Już pięć minut później odpowiedziała trafieniem. Po składnej akcji prawą stroną boiska Jakub Niczke wywalczył rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Bartek Włodarczak. Wynik spotkania 1-1. W 22 minucie Warta po raz drugi objęła prowadzenie. Gospodarze przeprowadzili akcje prawą strona boiska; w końcowej fazie dośrodkowanie i piłka trafiła na nogę napastnika gospodarzy, który nie miał problemu ze zdobyciem gola z 7 metrów. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się rezultatem 2-1 dla Warty Śrem.
W drugiej części Polonia nie rezygnowała ze zmiany niekorzystnego wyniku. Warciarze kilkakrotnie groźnie kontrowali, ale na posterunku stał nasz bramkarz Dawid Nyczak. I kiedy wydawało się ze mecz zakończy się rezultatem 2-1, na strzał z dystansu w ostatniej minucie spotkania zdecydował się napastnik gospodarzy. Piłka mocno uderzona znalazła drogę do bramki obok bezradnie interweniującego Dawida Nyczaka. Ostatecznie Warta pokonała Polonię 3-1.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: F. Górski, D. Nyczak, A. Wicher, G. Kozłowski, D. Mostowski, W. Wieczorek, F. Michalak, M. Gościniak, M. Skibiński, J. Niczke, W. Piechota, B. Włodarczak, J. Tomczak, K. Pawlak.
Najnowsze aktualności
-
03.05.2013
Piast Kobylin kolejnym rywalem Polonii
Nie zwalniają tempa piłkarze średzkiej Polonii, którzy już w najbliższą niedzielę rozegrają kolejny mecz w rozgrywkach trzeciej ligi. Przeciwnikiem podopiecznych Czesława Owczarka będzie Piast Kobylin.
-
02.05.2013
Dziewczyny zagrały w Dominowie
Wczoraj drużyna dziewczyna dziewczyn Polonii Środa Wielkopolska rozegrała pokazowy mecz w Dominowie z zespołem złożonym z Samorządowców Gminy Dominowo. Polonistki wygrały pewnie 6:1.
-
02.05.2013
Podsumowanie 23. kolejki III ligi
W środę, 1 maja rozegrana została 23. kolejka rozgrywek o mistrzostwo trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
01.05.2013
Polonia TV: Polonia Środa - Cuiavia Inowrocław
Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia skrótu wideo z dzisiejszego spotkania Polonii Środa Wielkopolska z Cuiavią Inowrocław.
-
01.05.2013
Galeria: Polonia Środa - Cuiavia Inowrocław
Dostępne są już zdjęcia z dzisiejszego meczu Polonii Środa Wielkopolska przeciwko inowrocławskiej Cuiavii. Spotkanie zakończyło się wygraną rywali w najmniejszym z możliwych rozmiarów.
-
01.05.2013
Statystyki z meczu Polonia - Cuiavia
Poniżej przedstawiamy statystyki z dzisiejszego meczu Polonii Środa Wielkopolska z Cuiavią Inowrocław. Spotkanie zakończyło się skromną wygraną gości 1:0.
-
01.05.2013
Wyniki 22. kolejki klasy A
Poniżej przedstawiamy wyniki rozegranej dziś 22. kolejki poznańskiej klasy A grupy I.
-
01.05.2013
Cuiavia Inowrocław minimalnie lepsza
W meczu 23. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska ulegli na własnym boisku Cuiavii Inowrocław 0:1.























































