21.03.2016
Przegrali z Wartą Śrem (2002)W minioną sobotę trampkarze starsi rozegrali pierwszy mecz kontrolny. Przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna Wart Śrem. Gospodarzem spotkania byli Warciarze. Mecz rozegrano w godzinach przedpołudniowych, w niezłych jak na tę porę roku warunkach atmosferycznych – pogodnie, ale wietrznie.
Pierwsze minuty meczu bez wyraźnej przewagi któregokolwiek z zespołów. Gra w środku pola, akcje kończyły się w okolicach pola karnego przeciwnika. W 10 minucie zespół Warty objął prowadzenie po błędzie środkowych defensorów Polonii. Piłka zagrana z głębi pola – napastnik gospodarzy uprzedził naszych interweniujących obrońców i strzałem z 12 metrów zdobył bramkę. Polonia po stracie bramki nie załamała się. Już pięć minut później odpowiedziała trafieniem. Po składnej akcji prawą stroną boiska Jakub Niczke wywalczył rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Bartek Włodarczak. Wynik spotkania 1-1. W 22 minucie Warta po raz drugi objęła prowadzenie. Gospodarze przeprowadzili akcje prawą strona boiska; w końcowej fazie dośrodkowanie i piłka trafiła na nogę napastnika gospodarzy, który nie miał problemu ze zdobyciem gola z 7 metrów. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się rezultatem 2-1 dla Warty Śrem.
W drugiej części Polonia nie rezygnowała ze zmiany niekorzystnego wyniku. Warciarze kilkakrotnie groźnie kontrowali, ale na posterunku stał nasz bramkarz Dawid Nyczak. I kiedy wydawało się ze mecz zakończy się rezultatem 2-1, na strzał z dystansu w ostatniej minucie spotkania zdecydował się napastnik gospodarzy. Piłka mocno uderzona znalazła drogę do bramki obok bezradnie interweniującego Dawida Nyczaka. Ostatecznie Warta pokonała Polonię 3-1.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: F. Górski, D. Nyczak, A. Wicher, G. Kozłowski, D. Mostowski, W. Wieczorek, F. Michalak, M. Gościniak, M. Skibiński, J. Niczke, W. Piechota, B. Włodarczak, J. Tomczak, K. Pawlak.
Najnowsze aktualności
-
27.05.2013
Żaki najlepsze na turnieju o Puchar Borówca
Zaledwie jeden dzień po zwycięskim meczu na szczycie w Otuszu najmłodsza drużyna Polonii wzięła udział w sobotę w turnieju o Puchar Borówca.
-
27.05.2013
Podsumowanie 27. kolejki III ligi
W sobotę i niedzielę rozegrana została 27. Kolejka spotkań trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
27.05.2013
Skrót mecz rezerw z Poznaniem FC
Zapraszamy do obejrzenia skrótu wideo z niedzielnego meczu rezerw Polonii Środa Wielkopolska z zespołem Poznań FC. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.
-
26.05.2013
Wyniki 27. kolejki III ligi
Dziś zakończona została 27. kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi. W jednym niedzielnym meczu Wda Świecie wygrała na własnym terenie z Polonią Leszno 2:0.
-
26.05.2013
Wysokie zwycięstwo dziewczyn
W pierwszym meczu rewanżowym na wiosnę piłkarki Polonii Środa Wielkopolska wysoko pokonały na wyjeździe Zjednoczone Kaczory aż 6:1.
-
26.05.2013
Rezerwy na remis, ale pewne udziału w barażach
W zaległym meczu 23. kolejki poznańskiej klasy A rezerwy Polonii Środa Wielkopolska zremisowały na własnym boisku z zespołem Poznań FC 1:1.
-
26.05.2013
Zwycięstwo żaków w meczu na szczycie
W piątkowe popołudnie Żaki naszej Polonii wyjechały na bardzo ważny mecz do Otusza. Zespół Średzkiej Polonii podejmował gospodarza meczu Skrę Otusz a zarazem lidera tej grupy. Jednak punktów na koncie Skra miała tyle samo, co nasza Polonia, lecz miała lepszy bilans bramkowy. Zwycięzca tego pojedynku objąłby samotnie fotel lidera. W pierwszym meczu tych drużyn przypomnijmy po bardzo zaciętym pojedynku w Środzie padł remis 3-3. Zapowiadało się, zatem ciekawe widowisko.





















































