01.12.2020
Projekt grupa talentNa początku marca KS Polonia Środa Wielkopolska utworzyła dodatkowe treningi dla najbardziej perspektywicznych zawodniczek i zawodników ze swojej Akademii. „Grupa Talent” w początkowej fazie sezonu składała się z następujących roczników: 2010, 2009, 2008, 2007 oraz z drużyny dziewczyn. Treningi prowadzone były przez Trenera Valery Bakhno, legitymującego się licencją UEFA Pro.
Po przerwie spowodowanej lockdownem, od końca kwietnia, grupy powróciły do pełnego funkcjonowania. Na początku sierpnia klub zdecydował o rozszerzeniu programu na wszystkie klasyfikowane roczniki Akademii: juniorzy, trampkarze, młodzicy , orlicy i żaki Tym samym programem „Grupy Talent” zostały objęte roczniki : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, a sztab szkoleniowy został powiększony o dwóch dodatkowych trenerów: Luisa Henriqueza oraz Tomasza Sołtysiaka. Do końca listopada szkolenie w grupach talent prowadzone było w aż 12 rocznikach i objęło około 100 zawodników i zawodniczek.
Ważnym aspektem w kontekście rozwoju Klubu jest inwestycja Akademii w swoich młodych podopiecznych - wszystkie treningi Grupy Talent są zajęciami bezpłatnymi i mają służyć lepszemu rozwojowi zawodników w aspektach indywidualnych i grupowych - głównie pod kątem techniki piłkarskiej, a także obszaru rozumienia gry i skutecznego wykorzystania nauczanych umiejętności podczas meczu.
Pierwszy okres funkcjonowania projektu należy ocenić bardzo pozytywnie. Program spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem młodych zawodników i co bardzo ważne został pozytywnie odebrany przez rodziców co przełożyło się na znakomitą frekwencje na tych zajęciach. Obecnie, w związku z przeniesieniem zdecydowanej większości zajęć na boisko hokejowe, treningi w Grupach Talent zostają zawieszone do momentu powrotu na boisko. O dokładnej dacie wznowienia zajęć będziemy Państwa informować poprzez trenerów prowadzących dane drużyny.
Najnowsze aktualności
-
16.10.2009
8 meczów w nadchodzący weekend
Osiem z dziewięciu drużyn Polonii rozegra swoje oficjalne mecze w najbliższy weekend. 5 spotkań odbędzie się na naszych obiektach. Polonistów czekają również 3 wyjazdy, odpowiednio do Kalisza, Swarzędza i Śremu.
-
15.10.2009
Trampkarze II w grupie mistrzowskiej !!!
Wczoraj nasi trrampkarze II w meczu na szczycie z Pogonią Książ postawili "kropkę nad i" i zapewniili sobie wiosną prawo gry z najlepszymi w Wielkopolsce.
-
15.10.2009
Z Pogonią Lwówek po raz 9 w historii
W sobotę o godz. 15.00 przy ulicy Sportowej dojdzie do konfrontacji dwóch IV ligowych beniaminków. Poloniści zagrają z Pogonią Lwówek, która w zeszłym sezonie zajęłą pierwsze miejsce w klasie okręgowej (zachód) i podobnie jak nasza drużyna bezpośrednio awansowała do IV ligi.
-
14.10.2009
Historyczny sukces w Pucharze
W dniu dzisiejszym odbyły się mecze V rundy Pucharu Polski , w których oba zespoły Polonii wywalczyły awans do VI rundy, co jest historycznym wydarzeniem w dziejach naszego klubu.






















































