01.12.2020
Projekt grupa talentNa początku marca KS Polonia Środa Wielkopolska utworzyła dodatkowe treningi dla najbardziej perspektywicznych zawodniczek i zawodników ze swojej Akademii. „Grupa Talent” w początkowej fazie sezonu składała się z następujących roczników: 2010, 2009, 2008, 2007 oraz z drużyny dziewczyn. Treningi prowadzone były przez Trenera Valery Bakhno, legitymującego się licencją UEFA Pro.
Po przerwie spowodowanej lockdownem, od końca kwietnia, grupy powróciły do pełnego funkcjonowania. Na początku sierpnia klub zdecydował o rozszerzeniu programu na wszystkie klasyfikowane roczniki Akademii: juniorzy, trampkarze, młodzicy , orlicy i żaki Tym samym programem „Grupy Talent” zostały objęte roczniki : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, a sztab szkoleniowy został powiększony o dwóch dodatkowych trenerów: Luisa Henriqueza oraz Tomasza Sołtysiaka. Do końca listopada szkolenie w grupach talent prowadzone było w aż 12 rocznikach i objęło około 100 zawodników i zawodniczek.
Ważnym aspektem w kontekście rozwoju Klubu jest inwestycja Akademii w swoich młodych podopiecznych - wszystkie treningi Grupy Talent są zajęciami bezpłatnymi i mają służyć lepszemu rozwojowi zawodników w aspektach indywidualnych i grupowych - głównie pod kątem techniki piłkarskiej, a także obszaru rozumienia gry i skutecznego wykorzystania nauczanych umiejętności podczas meczu.
Pierwszy okres funkcjonowania projektu należy ocenić bardzo pozytywnie. Program spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem młodych zawodników i co bardzo ważne został pozytywnie odebrany przez rodziców co przełożyło się na znakomitą frekwencje na tych zajęciach. Obecnie, w związku z przeniesieniem zdecydowanej większości zajęć na boisko hokejowe, treningi w Grupach Talent zostają zawieszone do momentu powrotu na boisko. O dokładnej dacie wznowienia zajęć będziemy Państwa informować poprzez trenerów prowadzących dane drużyny.
Najnowsze aktualności
-
23.10.2024
Spokojne zwycięstwo z Przemysławem (2009)
Polonia 2009 w sobotę odniosła swoje ósme zwycięstwo w bieżących rozgrywkach, pokonując na własnym boisku Przemysława Poznań 7:0 (3:0). Nasz zespół, który był faworytem tego spotkania, zajmuje obecnie 2. miejsce w ligowej tabeli za plecami AP Reissa Poznań, a jednakową liczbę punktów zgromadził Górnik Konin.
-
23.10.2024
Nieudany weekend juniorów (2008)
Niespodziewanie dwóch porażek doznał nasz zespół juniorów w miniony weekend. Pierwszy zespół przegrał 1:2 (0:0) na wyjeździe z Mieszkiem Gniezno, a jedyna bramkę strzelił z rzutu karnego Mikołaj Kowalski. Drugi zespół w meczu 1. ligi okręgowej uległ niepokonanej dotąd Lechicie Kłecko 0:2 (0:2).
-
22.10.2024
Derbowy pojedynek w Kórniku
W najbliższy weekend piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają kolejne spotkanie derbowe. Tym razem średzka ekipa uda się do pobliskiego Kórnika na mecz z tamtejszą Kotwicą. Czeka nas mecz pełen podtekstów ze względu na silne powiązania historyczne ale i teraźniejsze obu zespołów.
-
21.10.2024
Trzy punkty z Tarnowa Pdg.
W sobotę 19 października zespół rezerw Polonii Środa Wielkopolska w ramach rozgrywek V ligi zmierzył się w pojedynku z drużyną GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne. Trener Jakub Budych w tym meczu mógł liczyć na liczne wsparcie zawodników na co dzień występujących w pierwszym zespole Polonii, bowiem w pierwszym składzie pojawili się: Jakub Pawlaczyk, Ksawery Majsner, Kamil Budych, Jakub Szczypek oraz Jakub Goliński. W podstawowym składzie znaleźli się również młodzi wychowankowi Polonii, między innymi Kacper Manicki, Jakub Kledecki oraz Dawid Mikołajczak, który w ostatniej kolejce III ligi zadebiutował w pierwszym zespole.
-
21.10.2024
Pięć goli z Medykiem (Juniorki)
W sobotę zespół juniorek postawił kolejny kroczek w kierunku Centralnej Ligi Juniorek. Na boisku CTP1 nasze zawodniczki pewnie wygrały z Medykiem II Konin 5:0, a bramki strzelały Jagoda Bartkowska, Blanka Olejnik - dwie oraz Julia Wawroska - dwie.
-
21.10.2024
Zagrali w turnieju Funinio (2017)
W sobotę siedmioosobowy zespół żaków Polonii 2017 wziął udział w organizowanym przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej turnieju Funinio, który odbywał się na poznańskim PLEK-u. Poloniści rywalizowali z zespołami: Lilia Mikstat, Szamotulski KS, AP Reissa Piątkowo, Juna-Trans Stare Oborzyska, Red Box AP Biedrusko, Victoria Września, Barbakan Zaniemyśl/Szczodrzykowo, Funinio Szczecin, Lubuszanin Trzcianka, LPFA Piątkowo oraz AF 92 Witkowo.
-
21.10.2024
Bez punktów w Sosnowcu
W sobotnie popołudnie piłkarki Polonii Środa Wielkopolska udały się do Sosnowca żeby zagrać ligowe spotkanie z drugim zespołem Czarnych.
-
21.10.2024
Tornado nie poszalało w Środzie
W kolejnym meczu ligowym trzeci zespół seniorów Polonii Środa Wielkopolska podejmował na własnym boisku Tornado Trzebaw.



























































