30.09.2019
Program obchodów stulecia KlubuWielkimi krokami zbliża się stulecie naszego klubu. W związku z tym prezentujemy Wam plan obchodów tej ważnej rocznicy i już teraz zapraszamy na wszelkie wydarzenia rocznicowe.
W imieniu Komitetu Obchodów 100-lecia KS Polonia Środa przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń, które zaplanowaliśmy aby uczcić 100-lecie naszego Klubu.
- Patronat nad Obchodami :
- Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak
- Starosta Średzki Ernest Iwańczuk
- Burmistrz Miasta Środa Wielkopolska Piotr Mieloch
- Wykonanie Muralu na ścianie bloku ul. Sportowa 3 . Projekt i wykonanie Przemysław Zalesiński. Uroczyste odsłonięcie Muralu wraz Kibicami KS POLONIA piątek 4 października 19.00 . RACOWISKO
- Sportowy weekend na 100-lecie KS Polonia Środa Wielkopolska ( szczegóły w załączniku ). Najważniejsze punkty: Mecz zespołu Kobiet Polonii z KKPK Medyk Konin, Mecz zespołu seniorów Polonii z Polonią Środa Śląska, Mecz zespołu Oldboys Polonia z Oldboys KKS Lech Poznań, Mecz zespołu seniorów MKS Środa z Reprezentacja Polski U21 w hokeju na trawie, Turniej piłki ręcznej seniorów.
- Odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej na Stadionie Średzkim 7 października 15.30 . Projektant Adam Wójkiewicz . Wykonawca Piotr Garstka
- Wydanie książki pt.” Byliśmy, jesteśmy, będziemy 100 lat Klubu Sportowego Polonia w Środzie Wielkopolskiej „. Autor: Paweł Zięty. Premiera książki podczas Akademii.
- Uroczysta Akademia w poniedziałek 7 października o godz. 16.00 w Hali Technikum Rolniczego w Środzie . Scenariusz Piotr Pajchrowski. Prowadzący : Krzysztof Ratajczak ( Radio Poznań ) Piotr Pajchrowski.
- Mała gastronomia i liczne atrakcje dla dzieci (dmuchańce)
Tak szeroki zakres wydarzeń jest możliwy, dzięki współpracy wielu osób i instytucji. Wsparcia finansowego udzieliły : Gmina Środa Wielkopolska, Starostwo Powiatowe w Środzie , Urząd, Marszałkowski, osoby prywatne . Na ten cel przeprowadzono także zrzutkę publiczną.

Najnowsze aktualności
-
25.04.2022
Wrócili z dalekiej podróży (2008)
W meczu 7. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarze Polonii zremisowali 3:3 w wyjazdowym pojedynku z GKS-em Grębanin. Poloniści do przerwy przegrywali 1:3, ale w końcówce spotkania zdołali doprowadzić do remisu i przywieźć do Środy Wielkopolskiej jeden punkt. Bramki strzelali Marcel Jankowiak, Szymon Labrenz oraz Paweł Sarna. Drugi zespół po emocjonującym spotkaniu przegrał 2:3 (1:2) z Victorią Września, a gole strzelali Eryk Popis i Aleksander Krause.
-
25.04.2022
Wysoka wygrana w Ostrowie Wielkopolskim (2007)
W meczu 5. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy Polonia Środa pokonała wyjeździe Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski 4:0 (1:0). Bramki dla podopiecznych trenera Radosława Mnicha strzelali Oskar Walczak, Rafał Kapuściński oraz Jakub Grzegorczyk, a jeden gol padł po samobójczym uderzeniu zawodnika gospodarzy. Dzięki tej wygranej Poloniści awansowali na pozycję lidera w ligowej tabeli!
-
25.04.2022
Kolejna porażka juniorów (2006)
W meczu piątej serii gier I ligi wojewódzkiej juniorów B2 zespół Polonii przegrał na swoim boisku 2:3 (1:2) z Kanią Gostyń. Goście w 21. minucie objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Bramki dla Polonii strzelali Aleksander Wyderkiewicz oraz Jakub Wawroski. Po tej porażce Kania wyprzedziła w tabeli nasz zespół, który zajmuje aktualnie siódmą pozycję.
-
25.04.2022
Cenne zwycięstwo z Obrą (2005)
W meczu siódmej kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 5:3 (2:0) z Obrą 1912 Kościan. Bramki na wagę bardzo ważnych trzech punktów strzelali Mikołaj Pacyna - dwie, Maksymilian Łoniewski - dwie, a także Marcel Wawroski. W ligowej tabeli Poloniści przesunęli się na szóste miejsce.
-
25.04.2022
Wywalczyli punkt w ośmiu! (2003/2004)
W niedzielę zobaczyliśmy ośmiu wspaniałych - ambitnych i walecznych zawodników w koszulkach Polonii Środa Wielkopolska! Właśnie tylu naszych piłkarzy dzielnie stawiało opór jedenastce gospodarzy, doskonale broniąc własnej bramki i wykorzystując nadarzające się okazje. Wydawałoby się, że Poloniści nie będą mieć większych szans w takim starciu, jednak do triumfu zabrakło dokładnie tylu czasu, ile doliczył sędzia - 3 minuty.
-
25.04.2022
Sześć bramek w Rybniku
Cóż to był za mecz w wykonaniu zespołu seniorek Polonii Środa. Pojechałyśmy do Rybnika po pełną pulę punktową i to zadanie udało się nam zrealizować w 100%. Spodziewałyśmy się bardzo trudnego meczu i pomimo wyniku, który może lekko mylić w swoich przeczuciach się nie pomyliłyśmy. Grę prowadziły gospodynie i to one miały więcej z gry ofensywnej ale nasza determinacja w obronie i ambicja w ataku spowodowały, że w sam mecz i w całe spotkanie jak się później okazało lepiej weszłyśmy my. Byłyśmy bardzo skuteczne co ostatnimi czasy dużo lepiej funkcjonuje w naszym zespole. Procentowo mamy może mniejsze posiadanie piłki ale skuteczność mamy niemal 100%.
-
25.04.2022
Trzy punkty z Liderem
W 21 kolejce spotkań drużyna rezerw Polonii Środa zmierzyła się na wyjeździe z Liderem Swarzędz. Gospodarze tego meczu znakomicie prezentują się tej wiosny, bowiem na 5 meczy tylko jeden zremisowali i aż 4 wygrali. Zapowiadało to niezwykle trudne 90 minut dla naszych piłkarzy , którzy znowu nie mogli zagrać w optymalnym składzie ze względu na choroby i kontuzje. Po ostatnim gwizdku sędziego możemy stwierdzić, że faktycznie byliśmy świadkami bardzo intensywnego i emocjonującego widowiska, które na pewno musiało się podobać zgromadzonym kibicom.
-
25.04.2022
Akademia: Podsumowanie weekendu 23-24 kwietnia
Kolejny piłkarski weekend za zawodnikami naszej akademii. Mecze dostarczyły wielu emocji zarówno kibicom jak i zawodnikom. W ligach wojewódzkich Poloniści odnieśli dwa zwycięstwa, trzykrotnie remisowali i dwukrotnie przegrali. Natomiast w niedzielnych eliminacjach Mistrzostw Polski Młodziczek nasze piłkarki okazały się bezkonkurencyjne i bez straty bramki wygrały wszystkie trzy spotkania!























































