30.09.2019
Program obchodów stulecia KlubuWielkimi krokami zbliża się stulecie naszego klubu. W związku z tym prezentujemy Wam plan obchodów tej ważnej rocznicy i już teraz zapraszamy na wszelkie wydarzenia rocznicowe.
W imieniu Komitetu Obchodów 100-lecia KS Polonia Środa przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń, które zaplanowaliśmy aby uczcić 100-lecie naszego Klubu.
- Patronat nad Obchodami :
- Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak
- Starosta Średzki Ernest Iwańczuk
- Burmistrz Miasta Środa Wielkopolska Piotr Mieloch
- Wykonanie Muralu na ścianie bloku ul. Sportowa 3 . Projekt i wykonanie Przemysław Zalesiński. Uroczyste odsłonięcie Muralu wraz Kibicami KS POLONIA piątek 4 października 19.00 . RACOWISKO
- Sportowy weekend na 100-lecie KS Polonia Środa Wielkopolska ( szczegóły w załączniku ). Najważniejsze punkty: Mecz zespołu Kobiet Polonii z KKPK Medyk Konin, Mecz zespołu seniorów Polonii z Polonią Środa Śląska, Mecz zespołu Oldboys Polonia z Oldboys KKS Lech Poznań, Mecz zespołu seniorów MKS Środa z Reprezentacja Polski U21 w hokeju na trawie, Turniej piłki ręcznej seniorów.
- Odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej na Stadionie Średzkim 7 października 15.30 . Projektant Adam Wójkiewicz . Wykonawca Piotr Garstka
- Wydanie książki pt.” Byliśmy, jesteśmy, będziemy 100 lat Klubu Sportowego Polonia w Środzie Wielkopolskiej „. Autor: Paweł Zięty. Premiera książki podczas Akademii.
- Uroczysta Akademia w poniedziałek 7 października o godz. 16.00 w Hali Technikum Rolniczego w Środzie . Scenariusz Piotr Pajchrowski. Prowadzący : Krzysztof Ratajczak ( Radio Poznań ) Piotr Pajchrowski.
- Mała gastronomia i liczne atrakcje dla dzieci (dmuchańce)
Tak szeroki zakres wydarzeń jest możliwy, dzięki współpracy wielu osób i instytucji. Wsparcia finansowego udzieliły : Gmina Środa Wielkopolska, Starostwo Powiatowe w Środzie , Urząd, Marszałkowski, osoby prywatne . Na ten cel przeprowadzono także zrzutkę publiczną.

Najnowsze aktualności
-
23.08.2022
Porażka z Olimpią Koło (2011)
W meczu drugiej kolejki I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała na boisku CTP 1 z Olimpią Koło 1:6 (1:2). Podopieczni Kamila Kudły i Kornela Ladrowskiego wyszli na prowadzenie w 13. minucie, ale tuż przed przerwą goście zdobyli dwie bramki. W drugiej połowie Olimpia powiększała swoją przewagą, odnosząc pewne zwycięstwo.
-
22.08.2022
Trampkarze zakończyli obóz dochodzeniowy (2009)
Zespół trampkarzy starszych (rocznik 2009) prowadzony przez trenerów Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa w ubiegłym tygodniu wziął udział w obozie dochodzeniowym na obiektach naszego klubu. Zawodnicy odbywali dwie jednostki treningowe dziennie, a na zakończenie udali się na pływalnię. W sobotę podsumowano ten intensywny tydzień meczem sparingowym i spotkaniem integracyjnym z rodzicami.
-
22.08.2022
Sześć bramek z Polonią 1912 Leszno (2008)
W meczu trzeciej kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała 6:2 (2:0) Polonię 1912 Leszno. Bramki dla podopiecznych Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego strzelali Mikołaj Kowalski - dwie, Paweł Sarna oraz Nikodem Bliskowski. Ponadto rywale dwukrotnie trafiali do własnej bramki.
-
22.08.2022
Porażka z Resovią
W sobotę 20 sierpnia piłkarki Polonii Środa rozegrały kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół podejmował na własnym boisku Resovię Rzeszów. Mecz z Resovią Rzeszów był dla naszego szansą, by przełamać niekorzystny bilans spotkań z tym zespołem. Jak do tej pory nie udało nam się pokonać rywalek ani grając u siebie ani na wyjazdach.
-
22.08.2022
Szesnaście bramek w meczu z Górnikiem (2006)
W meczu drugiej kolejki I Ligi Wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała 13:3 (9:1) zespół Górnika Konin, który składał się z zawodników urodzonych w 2007 roku. Bramki dla podopiecznych Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka strzelali Jakub Wawroski - trzy, Oskar Pawlak - trzy, Szymon Rauhut - trzy, Jakub Płonka z rzutu karnego, Kacper Manicki, Maksymilian Łoniewski oraz Krzysztof Bartkowiak.
-
20.08.2022
Trzynaście bramek na Stadionie Średzkim
W meczu czwartej kolejki III ligi grupy 2 zespół Polonii Środa podejmował na własnym boisku beniaminka Vinetę Wolin. Poloniści przystąpili do tego spotkania osłabieni brakiem Kacpra Nowaka i Damiana Buczmy co spowodowało wymuszone zmiany w składzie. Od pierwszych minut na boisku pojawili się młodzi średzianie Filip Łasocha i Aleksander Kluczyński.
-
27.08.2022
Akademia: Zapowiedź weekendu (20/21 sierpnia)
Wszystkie trzy mecze naszych reprezentantów Lig Wojewódzkich odbędą się w weekend w Środzie Wielkopolskiej. Na Stadionie Lekkoatletycznym zagrają juniorzy młodsi i trampkarze starsi, natomiast młodzicy młodsi swój mecz rozegrają na boisku CTP 1. Ponadto pozostałe nasze drużyny rozegrają gry kontrole i wezmą udział w turniejach!
-
19.08.2022
Porażka na inaugurację w Koninie (2011)
W meczu pierwszej kolejki Ligi Wojewódzkiej młodzików młodszych zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał 0:9 (0:5) z Górnikiem Konin. Będąca w przebudowie drużyna prowadzona przez Kamila Kudłę i Kornela Ladrowskiego była wsparta przez zawodników z rocznika 2012.

























































